Neumni kmet ...

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Embargo? Samo posredno prjatu, samo posredno. Fantje kmetje si kar lepo sami zabijajo žeblje v krsto ...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
...
Še enkrat. Ceno je zasrala EU. Vzrokov ti ne bom razlagal, ker si brihren, ali pa sa vsaj delaš, da si, pa boš zadevščino zgooglal sam.
...
HOWGH!

Zakaj že? Očitno nisem dovolj brihten, pa bi prosil za razlago ...
Počakaj, da Rus zapre pipico s plinom in nafto!
Takoj se ti bo prižgala lučka!
17758-icon_confused.gif
Tega Rus ne bo naredil, dokler je njegova država ekonomsko v takem dreku kot je. Je ponudnikov okoli Rusije več kot zadosti.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
zdej pa mene bolj zanima, kako si ti po parih letih prišel k staršem na obisk in od kod si prišel to?? Verjetno je tam življenje velik boljše in nisi navajen, da pri nas še s starimi stroji delajo nekateri. Nima vsak 3 traktorje od 50 do 100 jurjev. Pa k sosedu si gledal, namesto da bi se s starši ukvarjal (po parih letih) Ampak, za vsa ta vprašanja, ki si jih tukaj navedel, bi dobil odgovore pri tem kmetu. Pa bi ga mal povprašal. Če že moraš.........
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
ksz

Zadnjič sem se pogovarjal z enim profesionalnim kmetom. Pa je pravil da dejansko obstajajo subvencije eu da ne kosiš, oz. kosiš samo enkrat. Kao za zaščito travniškega življa ipd.. Tako da se gre mogoče ta tip tole?!
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Daj, Lanos, od nekdaj mi nekaj pametuješ. Sem se ukvarjal z njimi, kolkor se sem. Nekaj mi je mama sama povedala kako ta kmet dela, nekaj sem na lastne oči videl oz. večinoma, nekaj pa vem še iz časov, ko sem še živel doma. Ne gre se za stare ali nove stroje, to niti ni tako pomemben podatek, pomembno je, da človek z ničemer ne špara. Po njivah pa po travnikih z vsemi priklopljenimi stroji leče kot da je na cesti itd. Ne rabiš mi pametovati, ker dobro vem, da bi odgovore dobil pri njemu, ampak ga pač nisem vprašal itd. Vem jaz kje je življenje boljše kje ne ipd, pač pa življenje gre naprej, pridejo časi, ko neko osebo spoznaš, greš k njej itd ... nisem jaz celo večnost kot ti, da doma pri tastarih čepiš pa si od njiju odvisen.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.863
3.384
113
40
Lj
Človek hoče v naravo na svež zrak pa je samo povsod vonj po pokošeni travi, ki pri 30 stopinjah na soncu dobi prav poseben vonj, ali pa po gnoju. Človek hoče v naravo da ima mir in poslušat zvoke narave in živali, pa je vse kar slišiš samo kosilnice, traktorji, motorne žage, motorji, štirikolesniki itd. Jebeš tako podeželje.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Vonj po senu-kaj ces lepsega?

Vcasih smo celo spali v njemu in kaksno povaljali.

Uf, kje so tisti casi
cry12bpy.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Človek hoče v naravo na svež zrak pa je samo povsod vonj po pokošeni travi, ki pri 30 stopinjah na soncu dobi prav poseben vonj, ali pa po gnoju. Človek hoče v naravo da ima mir in poslušat zvoke narave in živali, pa je vse kar slišiš samo kosilnice, traktorji, motorne žage, motorji, štirikolesniki itd. Jebeš tako podeželje.
Pac ne gres v naravo katera ti ustreza. Travnik ne mote biti travnik ce ga ne bos kosil. Ce te motijo kosilnice itd.... Potem pojdi v kocevski rog, ali kaj podobnega. Pa se tam bos kaksno motorko slišal.
Pa glej da ne bos tja sel z avtom. Pojdi pes, ker ce bom jaz ze tam, me bo hrup tvojega avta mocno motil.
evil.gif