Net prekinja telefon !?!?!

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
Imam en malce - za moje pojme - nenavaden problem, in sicer vsakič ko je aktiven hišni brezžični telefon se za ta čas prekine internet povezava !!!
Imamo hišno instalacijo UTP kablov in zanimivo je da se to dogaja samo med pogovorom po telefonu potem pa spet vse dela, prej sem imel priključen se Wifi router in sem mislil, da se to dogaja samo zaradi wifi signala in da nastnae konfilk, a ni tako ker je problem tudi ce je samo kabel prikljucen...

Kaj narediti da bi omejil to motnjo ?

Hvala!
telephone7.gif
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Preveri priklop splitterja. Lahko, da je ta narobe priklopljen ali v okvari. V primeru, da imaš razvezan dostop pa je najbrž kaj z modemom.
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
Z modemom ne more biti nic ker je oddaljen 30metrov in je vmes kar nekaj sten in eno nadstropje...
Problem je direktno pri kablu ! Kako je mozno da brezzicni telefon vpliva na utp kabel in prekine povezavo ?!!?
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
torej hočeš povedati, da bi naj frekvenca telefona vplivala na utp kabel in zaradi tega ti prekine povezavo? Da bi motil wireless je še nekaj verjetnosti, vendar da bi brezžični telefon motil povezavo po mrežnem kablu pa
bonk.gif

Probaj na modem vezati drugi telefon pa boš videl, če bo še vedno prekinjalo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Domen pravi:
Kaj narediti da bi omejil to motnjo ?
Malo bolj opiši situacijo.
Kake naprave imaš ? Katere so povezane in kako ?

Pa kaj točno misliš z "prekine internet povezava" ?
ping ne dela ? Se kake lučke ugasnejo ? Dobiš kako napako ? Kje ? Kakšno ?
 
Nazadnje urejeno:

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Če maš isdn od telekoma in net od ponudnika t-2 je to normalen pojav (no saj jaz sem bil tako obveščen s strani t-2 pred priklopom)
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ivi pravi:
Če maš isdn od telekoma in net od ponudnika t-2 je to normalen pojav (no saj jaz sem bil tako obveščen s strani t-2 pred priklopom)

Tega ni več, Telekom je zamenjal razcepnike v centrali.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik ivi pravi:
Če maš isdn od telekoma in net od ponudnika t-2 je to normalen pojav (no saj jaz sem bil tako obveščen s strani t-2 pred priklopom)

Tega ni več, Telekom je zamenjal razcepnike v centrali.

Od kdaj pa, ker meni se to še zmeraj dogaja.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Heh... tudi kolegici se dogaja, da ji net dol vrže ko kdo kliče na telefon. Se dogaja zgleda...


To poj izgleda tak, da ko kej piše po msnju, pade dol za minutko, pride nazaj "sory, telefon je bil"
hysterical-1.gif
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
no sej ni take panike glede neta saj pri nas malo govorimo po stacionarnem telefonu itak bolj GSMji laufajo. Pa verjetno bo kr hiter optika padla
cheer.gif
pa bo pol tudi ta problem rešen
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Če telefon prekinja (ISDN v kombinaciji z VDSL) na T-2, je treba takoj prijaviti napako na tehnično podporo. Tega nagravžnega dogajanja se ne vidi v nadzoru, zato je treba prijaviti. Potem to tudi poštimajo!