Nest termostat

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Ku*** na Momit-u so zgleda propadli in termostat dela še samo fizično on/off, preko aplikacije pa več ne, pa ne samo meni ... Ta termostat ima COM in W wire, deluje na baterije in seveda ko stakneš žički deluje, drugače peč ne deluje, simply inštalacija.

Zdaj pa me zanima Nest, ki potrebuje stalno napajanje 24V. Ga moja peč (plinski bojler) zmore, stara je 13 let? Če izmerim tok v teh mojih kablih do termostat, je notri 27 V.

Zanima me Nest E, prilagam pa še električno shemo moje peči. Kabli niso problem, od peči do termostata jih teče 5, sta pa samo 2 povezana na peč, na priključkih 6 in 9.

Je tukaj kakšne profi, ki mi lahko pove DA/NE?

Če prav razumem, ta dva kabla ostaneta, potreben pa bi bil še tretji, ki bi zaobšel prekinitev kroga ko peč izklopi?

IMG_20181107_193735.jpg
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Kaj pa če vameš TO kjer naj bi Alexa že "špilala"?
Sprašujem WeWatchingYou ker tudi sam nimam pojma o kakšnem programiranju.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Bi tudi šlo ja, ampak bi raje nek termostat, ki bi zanesljivo deloval in se ne bi rabil zafrkavat. Zdaj kaj sem uspel naštudirati ...
Če kupim Nest za USA trg, bom rabil še nek adapter iz 220V na 24V ali pa vzamem UK verzijo, ki že ima Heatlink.
Potem obstaja še kakšen Ecobee, Honeywell T5, Tado itd.

Najbolj mi je aktualen Nest 3rd generation, ampak spet kot berem, zadeva ni tako zanesljiva kot je draga, folku odpovedujejo po letu, letu in pol itd. Kot sem že omenil, Momit je sicer solidno deloval (pred 2 letoma je bil 130eur), ampak so sedaj crknili in je zadeva neuporabna, nastavim lahko samo željeno termperaturo ali pa ga dam ročno ON/OFF, server je na off. Ne bi rad, da se zadeva ponovi. Saj sedaj sem stroškovno verjetno na "nuli", ampak ni več udobja kot recimo da zjutraj zakuri, potem dela točno po urniku, geolokacija ugasne/zakuri peč itd. Se kar navadiš.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Sem naročil Honeywell Lyric T6, v akciji za 120eur, iz DE, žično verzijo. Poročam, kako se bo obnesel. Sicer berem, da zna bit nestabilna WIFI povezava, ampak lahko vse nastavljaš tudi offline, tako da je za razliko od zdajšnjega Momita tudi "mrtev" termostat popolnoma uporaben. Drugih minusov nisem našel, aja, aplikacija ni za SLO, je pa na APK mirrorju dostopna ...

Zakaj ne Nesta? Veliko ljudem po nekaj časa (po letu, dveh) izgubi povezavo z Heatlink enoto oz. jim skuri WIFI čip, zadeva je takrat za v koš, ker ni komunikacije s pečjo. Za 250eur pa je to drag špas ...
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Tule, pri nakupu pa lahko do 18.11. vpišeš še kodo PREBLACKFRIDAY in ti ceno vrže na 121eur. Sicer ne pošiljajo v SLO, ampak sem zadevo rešil s cheaperandmore. Računam na dodatnih 15 - 20eur za poštnino (ki jo pač plačam njim namesto spletni trgovini, kjer je zastonj), uporabljam pa to prvič, jutri bo paket pri njih.