Nekompatibilen fleš Sigma 500DG super, za Canon

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Morda komu v pomoč, če se bo srečal s podobnim problemom.

Namreč, dobri dve leti star fleš Sigma 500 DG super na Canonovem 7D ni hotel delati. Točneje, ni prepoznal dolžine goriščnice objektiva. Po nekajkratnem čekiranju se je ustavil na 105 mm in kresnil temu primerno.
Problem so rešili, in to brezplačno, na Sigminem servisu, kjer so zamenjali ploščico tiskanega vezja.
Edina slaba stran tega je bila, mukotrpno čakanje. Japonci so rabili kar dober mesec in pol, da so dostavili nadomestne dele v Slo. Najbrž so kurirju pozabili dati denar za karto, pa je revež moral iti peš.
a015.gif



Vsekakor, pohvala servisu in proizvajalcu za skrb svojih uporabnikov.
k010.gif



Morda še to. Bojda se lahko nadgradi le novejša serija, ki ima na koncu E-TTL II oznako.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Opa, zanimiv podatek. Jaz imam 500DG Super in 530DG Super, sicer na 400D, planiram pa upgrade na 5D markII. Da so to pri Sigmi rešili brezplačno je pa pohvalno.

Kje pa imajo servis v Sloveniji?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ta fleš se meni sicer ni prav odlično obnesel, ampak je pa vseeno uporaben. Pri Sigmi so znani po "prijaznosti" pri nadgradnjah. Pred leti so meni "nadgradili" tudi objektiv. Hec je v tem, da delajo reverse inženiring in ko recimo Canon naredi nekaj novega, je možnost, da kakšna zadeva ne deluje optimalno. Zato načeloma nadgrajujejo brezplačno.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Na servisu so mi najprej rekli, da bo nadgradnja prišla cca 20€. Na tujih forumih sem celo zasledil 50 do 60€.
Na koncu pa so rekli: "firma časti!"
cheer.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Dolfe pravi:
Na servisu so mi najprej rekli, da bo nadgradnja prišla cca 20€. Na tujih forumih sem celo zasledil 50 do 60€.
Na koncu pa so rekli: "firma časti!"
cheer.gif

Ja, Jure - legenda.
Škoda ni več takšnih...
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Sorry za ažurnost. Nekaj časa nisem odpiral tega dela foruma.
redface-1.gif


Ja, po nadgraditvi je fleš delal tako kot je treba na obeh aparatih. Med pogovorom s serviserjem, je le ta omenil, da bi isti fleš imel enake probleme že na aparatu Canon 50D, kateri je kakšno leto mlajši od DG 500.
Očitno jih Canon zafrkne z vsakim svojim novim modelom. Me pa zanima, če se to isto dogaja z lastnimi starejšimi fleši ali je to le poleno za Sigmo, oz. za druge proizvajalce.
sprasujem se.gif