Nekaj vprašanj na temo odpiranja večosebnega doo..

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.356
6.545
113
Ima kdo mogoče idejo, kje bi se dobili kakšni primeri družbenih pogodb pri večosebnih doo in vse ostalo papirovje, ki je potrebno pri ustanovitvi le-tega. Vem, da obstajajo firme, ki to urejajo, ampak to je nepotreben in predvsem nezaželjen strošek.
 
Nazadnje urejeno:

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
jaz imam pri sebi ravnokar pogodbo, ko sta dve podjetji in ena fizična oseba ustanovila d.o.o., če ti kaj pomaga.

notar tega načeloma ne pripravi, samo prebere.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.356
6.545
113
Če je v pogodbi napisano kaj o delitvi dobička in deleža podjetja, potem se zelo priporočam.

Škoda sicer, da nisem odprl drugačnega imena teme, ampak nove ne bom odpiral.

Ob vsem tem se mi namreč poraja še eno vprašanje. Če je nekdo s.p. in gre z nekom odpirat doo, kakšne so razlike če odpre doo kot fizična oseba, ali kot s.p. ? Če je to možno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.356
6.545
113
Hvala za sken!

Bi pa vprašal sledeče. Ker se z zadevo malce mudi, se bo verjetno ubrala drugačna pot. Ustanovil se bo enoosebni doo (kar traja samo par dni) in se bodo potem ostali priključili kot družabniki. Zdaj me pa zanima sledeča zadeva. Je potem možno enoosebni doo preoblikovati v večosebnega "z lahkoto" ali so tukaj spet možne kakšne komplikacije oz dolgo čakanje? doo lahko medtem, ko traja birokracija, opravlja svoje posle nemoteno?
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hvala za sken!

Bi pa vprašal sledeče. Ker se z zadevo malce mudi, se bo verjetno ubrala drugačna pot. Ustanovil se bo enoosebni doo (kar traja samo par dni) in se bodo potem ostali priključili kot družabniki. Zdaj me pa zanima sledeča zadeva. Je potem možno enoosebni doo preoblikovati v večosebnega "z lahkoto" ali so tukaj spet možne kakšne komplikacije oz dolgo čakanje? doo lahko medtem, ko traja birokracija, opravlja svoje posle nemoteno?

Moje mnenje je, da ne bi smelo biti nobenega problema in lahko popolnoma normalno posluješ, saj se bo samo lastniška struktura spremenila.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
<<kakšne so razlike če odpre doo kot fizična oseba, ali kot s.p.

s.p. ne more odpreti d.o.o.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Citat:
Uporabnik elo pravi:
jaz imam pri sebi ravnokar pogodbo, ko sta dve podjetji in ena fizična oseba ustanovila d.o.o., če ti kaj pomaga.

notar tega načeloma ne pripravi, samo prebere.

pir nas je kompletno vse notar pripravil....

Notar naredi/pripravi vse.
Ko pridete k njemu morate imeti:
- izbrano ime za firmo
- določen sedež podjetja
- določene dejavnosti s katerimi se bo podj.ukvarjalo
- določene lastnike in lastniške deleže
- določene zastopnike

In to je to. Ime firme se preveri pri nekem človeku na ministrstvu za kulturo in v sodnem registru; če je vse ok notar pripravi vso potrebno dokumentacijo, vi podpišete, notar vloži, vi dobite obvestilo.