Nekaj me mede - levica/desnica???

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
9.125
1.185
113
No, no - vsak, ki je razmišljal in imel kaj karakterja se sploh ni včlanil - razen, če je imel politične cilje in hotel kam prilezti.
Kak se pa takem reče boste pa že verjetno sami našli.
Mali hint. Reče se skoraj kot Hipokrat …
Ni se šlo nujno za politične cilje. Šlo se je za kariero in za boljše preživetje. Kdor, kot mladenič, ali pa odrasel, v tistih časih ni hotel v partijo, je imel nešteto ovir težav in preprek. Otežen ali onemogočen mu je bil vpis v kakšno želeno šolo, če nisi hotel v partijo, za določene šole sploh nisi dobil štipendije, nisi dobil študentskega doma, stanovanja, zaposlitve, kredita za gradnjo hiše....če pa si se včlanil v partijo, pa so ti bla vsa vrata na stežaj odprta. Kar nekaj mojih sošolcev je šlo v partijo samo zaradi naštetega. Jim ne zamerim.
Še to sem se spomnil.
Kdor za časa moje osnovne šole ni imel partijsko udbovske podpore, je moral v šolo vozit poljske pridelke (krompir, kolerabo, repo, zelje, fižol, marmelado...) da je šolska menza kuhala. Tudi za učitelje, ki so skoraj vsi, po defoltu zastonj stanovali v šolah in seveda bili vsi zagriženi partijci.

• Haha
Reactions: bizi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
3.377
1.243
113
Ni se šlo nujno za politične cilje. Šlo se je za kariero in za boljše preživetje. Kdor, kot mladenič, ali pa odrasel, v tistih časih ni hotel v partijo, je imel nešteto ovir težav in preprek. Otežen ali onemogočen mu je bil vpis v kakšno želeno šolo, če nisi hotel v partijo, za določene šole sploh nisi dobil štipendije, nisi dobil študentskega doma, stanovanja, zaposlitve, kredita za gradnjo hiše....če pa si se včlanil v partijo, pa so ti bla vsa vrata na stežaj odprta. Kar nekaj mojih sošolcev je šlo v partijo samo zaradi naštetega. Jim ne zamerim.
Še to sem se spomnil.
Kdor za časa moje osnovne šole ni imel partijsko udbovske podpore, je moral v šolo vozit poljske pridelke (krompir, kolerabo, repo, zelje, fižol, marmelado...) da je šolska menza kuhala. Tudi za učitelje, ki so skoraj vsi, po defoltu zastonj stanovali v šolah in seveda bili vsi zagriženi partijci.
Dj ne nakladaj in ne bluzi.

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.740
664
113
Obala
... vsak, ki je razmišljal in imel kaj karakterja se sploh ni včlanil...
čeprav moja pokojna oba partizana in v ZK in jest pred skoraj pol stoletja izstopil iz valilnice kadrov za KP (ZSMS), so me pol še 3x probali zvlečt v to "humanitarno" in pošteno organizacijo ... nisem prodal svoje duše ! :zmaga:

bizi

Guru
21. nov 2007
19.833
3.061
113
Kočevska
Še to sem se spomnil.
Ne nakladaj.:nigladek: Vse, kar si naštel, sem dobil brez partije in nikoli me ni nihče vprašal, če sem član ali ne. :evil:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
9.125
1.185
113
potomec koga si je važno. to bizi dobro ve.
Še en kriterij so imeli, pa si tud lahko šel skoz, brez članstva.
Moral si bit dovolj bedast. Mogoče je Bizi ta kriterij izpolnjeval.
Ker to moraš vedet. Komunizem se je rodil v glavah banditov, vandalov, lenuhov, parazitov, zločincev....zato so tem rdečim izrodkom zadišale dobrine, ki so jih ustvarili sposobni, podjetni, ustvarjalni in delavni ljudje . Pol so pa komunisti tem pridnim ljudem začeli krast, če pa so se komunistom ti pridni ljudje uprli, jih je ta rdeča banda pa zaklala. In ni čudno, da je pol ves ta sposoben kader moral nekam zbežat v tujino, če si je hotel rešit glavo pred to rdečo drhaljo. Zdaj pa mamo to kar mamo. Eno rdečo zabito lenuharsko lopovsko zločinsko bando, ki nam vlada iz ozadja.
Tako pač je. Zamudili smo lustracijo.