Covid-19 Nekaj dobrega iz tega

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zavedati se je potrebno, da je slovenska industrija, kar je je še ostalo, izrazito izvozno usmerjena.
Slovenski trg je pač bistveno premajhen za stroškovno učinkovito proizvodnjo... ...ekonomija obsega pa to.
In izvozniki v veliko večini delajo za tuje OEM proizvajalce in pri tem tekmujemo s konkurenti iz Češke, Slovaške, Poljske, Madžarske, Romunije, Bolgarije itd...
Nekaj višje plače, kot v omenjenih državah gospodarstvo še zmore na račun modernejše opreme in večje avtomatizacije, da pa bo kupec iz tujine slovenskemu dobavitelju plačal 10% več, kot npr. Romunskemu, pa kar pozabite.
.
In v realnem sektorju je 1.500 € bruto že kar solidna plača - toliko pač realno gospodarstvo zmore.
Da pa so pri nas plače v JS in para JS firmah bistveno previsoke, glede na razvitost države, pa nihče ne vidi.
(btw. nedavno so Finance objavile, da je letos s korona dodatki povprečna bruto plača v JS že celih 1.000 € višja, kot v realnem sektorju. To je norost :bonk:in zato nihče noče v gospodarstvo - verjetno je najbolje, da se kar vsi zaposlimo v JS ali kako:nigladek: . A mislite, da bo to šlo?)
.
Spomnite, kako so bili ljudje "neprijetno presenečeni", ko so se ob zadnjih prisilnih dvigih minimalnih plač, dvignili stroški oskrbe v DSO-jih itd... ...čudno, k'nede.
Ja, tudi za natakarice se lahko določi min. urna postavka 20 €, samo potem spet nihče ne bo "razumel" zakaj se nikjer več ne dobi kave za manj kot 3 €??:sprasujemse::bonk:
.
Nezrel, zarukan narod pač.
.
Zadnji naj ugasne luč.
Janezek gleda, da se mu policaji ne bi uprli. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Saj pri nas je podobno.


Kot ugotavlja zavod za zaposlovanje, bo v prihodnjem letu v Sloveniji v primanjkljaju 108 poklicev, kar je največ do zdaj.
FFwjFYOWQAA5a9_.jpg
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Malo "popucati" fikuse v JS, raznih agencijah za "istraživanje ruda i gubljenje vremena", NVO-jih itd... ...pa bo, brez uvoza z juga, dovolj lastne delovne sile tudi za naše gospodarstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
:valjamse::valjamse::valjamse::valjamse::valjamse::valjamse:
Bi res rad videl hišo, ki bi jo tak fikus zgradil. Fizično, ne samo ”zmenedžiral”.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
So stvari, i jih moreš met v sebi in se jih ne da priučit.
Med to spada recimo vsaj ena desna roka :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Če se mujo nauči bi se lahko tud ti šolani fikusi.
Mujo je navajen ne misliti, pa zna fizično misliti.
Ti tega niso sposobni, ker drugega dejansko ne znajo. Sem prepričan, da je velika večina teoretikov zarot ravno takih fikusov. Kak te bo on cement mešal, če se mu pa lahko noht poškoduje. Da ne omenjam premetavavanja vreč cementa. To 3kg pomaranč ne more prenest, brez da bi se poškodoval, ka te bo delal s 25kg vrečami cementa.