Nedelo izbira.

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
A bere, kdo to rubriko v Nedelu?
No, če kdo bere je verjetno opazil, da so zamenjali ocenjevalno ekipo, ne vem pa zakaj.
Včasih sem jo z veseljem prebiral, sicer so imeli pomanjkljivosti, ampak to, kar je zdaj ni čisto nič.

Včasih so ocenjevali Tomaž Sršen in njegovi jedci, mislim, da je bilo v "ekipi" 5-6 oseb.
Ocene gostiln so bile korektno, razumljivo napisane, kar je bilo za pohvalit so pohvalili, grajo so pa tudi znali izpostavit.
Obiskovali so širok razpon gostiln, po celi Sloveniji, od vrhunskih slow - foodov, do kmečkih gostiln. Vnaprej se niso najavljali.
Ocene so bile od 1 do 5-ih zvezdic, s tem da je enka pomenila, obiska ne priporočam, 5-ka je pomenila vrhunsko.

Kar me je motilo je bilo to, da je Sršen preveč prostora namenjal vinom, razumem, po profesiji je sommelier in vino spada k hrani, ampak po mojem si opis vina ne zasluži več prostora, kot opis hrane.

No sedaj pa ocenjujeta Uroš Mencinger in njegova žena, že to, da sta samo dva ni relevantno, če sta pa v žlahti pa še manj!
Obiskujeta predvsem gostilne na vzhodu države in, to tiste, kakor sem razbarl, v katerih poznata že vse osebje, s tem, da se prej še najavita.
13.gif

Ocene so ravno tako od 1-5 s tem, da 1 pomeni nekaj v stilu "priporočam", se pravi tudi, če dobiš najnižjo oceno, je gostilna pogojno O.K..
rolleyes-1.gif


Opisi hrane so zgodba zase, model piše take nebuloze, da ne veš ali hrano pohvali ali jo graja, piše o tem, kako dolg sprehod si je privoščil in kako se je naužil svežega zraka, preden je stopil v oštarijo itd... gre se nekega intelektulaca, ki želi posnemati Konzumovce, ki jih BTW z užitkom berem. Zato, ker sta le dva ocenjevalca je tudi nabor ocenjevanih jedi boren. Vse drugo mu je bolj pomebno - prti na mizah, toplina prostora, kot pa opisi občutkov ob določeni jedi.

Razumem, da je tudi ambient pomemben, ampak to omeniš mimogrede, ne pa, da 3/4 članka bereš kako je mama Anka pred 40imi leti bosa tlačila zelje.

Za zaključek - neprofeionalno, patriotsko, nepotistično ocenjevanje.

KAj pa vi mislite?
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Vsako nedeljo ob kosilu preberem. Odkar ni več Sršena sem zelo razočaran.
Sršen s prijatelji je nenapovedano uletel v gostilno in na koncu kritično pokomentiral in dodelil sončke. Vem kako je v našen kraju v restavraciji, kjer se je imel natakar za nekaj in kjer naj bi bila hrana dobra slabo ocenil.
grin1.gif
Pa tudi druge restavracije so mu vračale dopise nazaj, češ kaj se pa on gre?

Ta novi se pa najavi in potem komentira vse drugo razen hrane. Brezveze.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
885
97
28
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Vsako nedeljo ob kosilu preberem.
Sicer ni na temo, ampak vseeno - a potem ješ svoje kosilo, medtem pa bereš, kaj so jedli drugi? Daj se pri kosilu posveti hrani, no
confused-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Čisto do potankosti enako mislim, kot ti.

Mater, pa kako dovolijo takim nesposobnežem sploh pisat? A to jih ni nič sram? Se mi je totalno zasrala tista rubrika zdaj
uf-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Meni je bila ideja sprva všeč - nisem pristaš, da se skritizira vse in vsakega (itak zato, ker nas velika večina ni ravno sposobna ločiti finosti okusa "piščančjega sladoleda" od "pršutove juhe"). Ampak članek je dolg ko kurja čreva in kdo hudiča ima čas vse to brat.

Zato nekak - od vse te izbrane druščine - na koncu ostanem na Ilovarjevih. So kratki, sem in tja obdelajo tudi "menze" (za razliko od Srčenovih) in ocene so jasno napisane. Je pa res, da so tudi sem in tja pristranski (kakšno gostilno ocenijo slabo samo zato - vsaj jaz imam tak občutek - ker je tam sedel nek politik).

Kakor koli obrnem - so sicer neka informacija, moraš pa najprej z nje pomesti odvečno slamo.