Nebo na morjem - Novigrad

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
J., kdo pa misliš, da jim bo prepovedal?
Kakor vem za vesolje ni neke zakonodaje kot je JAR za letalstvo. Vsi delajo nekaj po svoje. Če imaš zadosti denarja ni problem izpeljat bebave projekte kot je npr. pošiljanje avta z lutko v vesolje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
VanZ, je ze odobreno, ker brez odobritve ne bi spustili ze 2. posiljko teh satelitov.
Kdaj naj bi poslali tretjo?
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Cash naslednji gredo gor 4. janurja, pa potem kasneje v januarju spet...

Wiki pravi:
Starlink is a satellite constellation being constructed by American company SpaceX to provide satellite Internet access. The constellation will consist of thousands of mass-produced small satellites, working in combination with ground transceivers. SpaceX also plans to sell some of the satellites for military, scientific or exploratory purposes.
....
As of November 2019, SpaceX has deployed 122 satellites. They plan to deploy 60 more per Falcon 9 launch, with launches as often as every two weeks after late 2019. In total, nearly 12,000 satellites will be deployed by the mid-2020s, with a possible later extension to 42,000.
...
Concerns have been raised about the long term danger of space junk resulting from placing thousands of satellites in orbits above 1,000 kilometres (620 mi) and a possible impact on astronomy...

Vir: https://en.wikipedia.org/wiki/Starlink_(satellite_constellation)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Matey

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Kot berem, morajo (oz. so morali) za uporabo 'zračnega' prostora pridobiti dovoljenje FCC, te pa sledijo priporočilom Združenih narodov. Upajmo, da vedo, kaj delajo. Konec koncev bi povzročitev sranja vplivala na vse, ne samo na uporabnike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.517
265
113
sem ravno prejle videl utrinek. no, nisem zihr da je bil utrinek, ker se mi je zdel malo blizje. na koncu pa se je razdrobil se v manjse kose...
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
sem ravno prejle videl utrinek. no, nisem zihr da je bil utrinek, ker se mi je zdel malo blizje. na koncu pa se je razdrobil se v manjse kose...

Verjetno je bil bolid.
Če je bil zelo svetel in je razpadel je bil zagotovo bolid.

Na tej strani lahko vpišeš dogodek in pogledaš če ga je opazil še kdo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.517
265
113
uf, sploh nisem vedel za ta izraz v astronomiji...

sem oddal pa bomo videli...