Ne prepozna printerja?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Pri fotru v službi imajo 2 pc-ja in 1 laser printer.

Zvezano je preko USB razdelilca

US-401_LR.jpg
(pritiskaš tipko da izbiraš kateri USB priklop dela/kateri računalnik uporablja printer.

Včeraj, ko se je eden izmed teh pc-jev zamenjal z novim, sem prvo nanj poinštaliral driverje od printerja in ga potem priklopil direktno na USB razdelilec, ni delalo.

Potem sem izbrisal tiskalnik iz "tiskalniki in faksi", ter priklopil tiskalnik direktno na pc, da se je sam poinstaliral. Ko je bil setup koncan, sem ponovno priklopil nazaj na razdelilec in je delalo brez problema.

Danes zadeva ne dela (vmes se je pc ugasnil ponoci in prizgal, to je bilo pa tudi vse) in ga nikakor ne morem spraviti v delujoce stanje - dela le, če je tiskalnik direktno povezan s pc-jem, preko usb razdelilca ne gre (niti po postopku, ki je deloval včeraj).
Če odprem "tiskalniki in faksi" je tiskalnik "osvetljen" (kot recimo ko imas tipke, ki jih ne mores klikniti). Če hočem kaj printati, se ne zgodi ničesar. Če desno kliknem na tiskalnik in kliknem na "uporabi omrežni tiskalnik" dobi spet nazaj "pravo barvo" ikona, a ob printanju vrže vn takoj "tega dokumenta ni bilo mogoče natisniti" opozorilo.

Če je danes priklopljen preko USB razdelilca mi javi, da windows ni prepoznal naprave in da ne dela... če hočem v system device oz. device manager updejtati driver "neznane naprave" z driverji od faxa, le-to ne gre...

kaj mi je storiti?