Navigon 8110 ali TomTom GO 930T?

veper

Zelenc'
15. jul 2008
1
0
1
Odločam se za nakup nove navigacije (pogosto uporabljal Nuvi 360), v ožjem izboru sta Navigon 8110 in TomTom GO 930T. Naprava bo imela več uporabnikov in se bo selila iz avta v avto. Vožnje po Balkanu in EU. Slovenščina je plus, ni pa nujna.

Pri TT mi je všeč daljinski upravljalnik (ni se treba stegovati do šipe za vnos), custom POI (možnost naložiti stacionarne radarje po Evropi), IQ Routes in Map Share (koliko je uporaben v Slo?). Minus je dodatna antena za TMC (ZELO koristen v EU).

Navigon ima večji zaslon (ampak z enako pixel resolucijo), boljši 3D prikaz (relief), 24 mesecev brezplačno novi zemljevidi (Fresh Maps). Minus da nima custom POI, nekaj pripomb na držalo.

Tisti, ki ste sprobali, kaj bi izbrali? Kako kvalitetno je pokrit Balkan že z osnovnimi kartami pri obeh?

(čeprav tole obešam na Navigon tablo, upam, da se bo javil tudi kak TomTom entuzijast)

Vnaprej hvala za komentarje
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Če boš TomTom uporabljal na Balkanu boš razočaran. Mater ej, v EE mapi je Srbija pokrita samo z glavnimi cestami. WTF

Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Slovakia and Slovenia - samo tele države so pokrite dokaj ok, ostale samo glavne ceste in pa Hrvaška ima malo večjo pokritost (na tomtom strani piše limited coverage).

Sicer sem že uporabljal to EE mapi na TomTom one XL. Slovenija je pač standard TeleAtlas (ne)kvaliteta. Manjka ena tona cest
Hrvaške se ne spomnim, Srbija pa vem, da je neuporabna!

Na drugi strani je Navigon podobno švoh na področju Balkana (uporablja Navteq mape). Hrvaška še gre, Srbija je pa ista kot pri TeleAtlasu - zanič!
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Old, zdaj pa že malo pretiravaš z tem blatenjem Teleatlasa! Si se kaj zadnje čase vozil po Srbiji? Črni Gori? Mislim, da ne! Ker če se bi, potem bi videl, da se je karta Srbije zelo izboljšala! Ampak, ti tako ali tako navijaš za Garmina. Saj poznaš tisto o fijakarskem konju
smile-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
TomTom za Srbijo in Hrvaško uporablja okrnjene mape. Igo 8 uporablja isto TeleAtlas mape, ki pa so precej boljše, predvsem pa dosti bolj uporabne!!

In nism jst tisti, ki navija za Garmina, prej za Navigon
smile-1.gif
:)

Tako da za Balkan bo Garmin kar boljša izbira, poglej tudi Moov 3xx (330, 360) naprave, imajo odlične slo (monolit), hr mape (mireo), za srbijo pa ne vem.
 
Nazadnje urejeno:

mte

Zelenc'
25. jun 2008
9
0
1
S TT sem zadnjič šel na Pag in že po tej enostavni ravni poti se je malo čudno odločal. Ker se mi ni mudilo, sem se odločil da ga bom nad Bakrom ubogal da me pelje malenkost globje namesto po poznani poti ob morju, kar pa ob relativno prazni cesti ni najboljša odločitev. Po kilometrih sicer ni bilo velike razlike, ampak me je peljal skozi majhne kraje in vasi ter vztrajno trdil, da je tam večinoma 100km/h omejitev, realno pa tam niti 50 ne moreš peljat. WTF, sanja se mi ne od kje njemu 100km/h? Skratka za kaj več kot enkrat it poleti na morje, ga jaz za na Hrvaško ne bi kupoval, kako je z drugimi balkanskimi državami ne vem.

Je pa čisto druga zgodba v EU, dokler mi dela tako dobro kot do zdaj, ga lahko samo priporočam, čeprav nimam izkušenj z ostalimi napravami. Tudi v SLO je čisto uporaben, čeprav precej ulicam manjkajo hišne številke. Ampak kot sem videl po TeleAtlasovi tabeli updatov, se bo letos situacija še izboljšala, kar za Hrvaško mislim da ne velja.
lp