Navigacije in avtoalpinizem

Kapucino

Zelenc'
9. feb 2018
13
0
1
Sygic me je nekajkrat v tujini ( Italija) zapeljal po bližnjicah - hribovskih poteh, kjer bi rabil skoraj 4wd, prostora na "dvosmerni" ovinkasti cesti pa sem imel na vsaki strani 20 cm od ogledala. Ob tem, da so bile na voljo magistralne dvopasovne ceste za isto ruto.

To je verjetno posledica nastavitve Shortest route, ki se jo je očitno najboljše izogibati. Katera nastavitev zs iskanje route je optimalna v Sygicu in kako se obenesejo druga navigacije pri tem problemu.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Točno tako nastavljeno na najhitrejša pot, čeprav še to ni vedno OK.
Recimo: Zaviješ drugam, potem naprava preračuna, pa je čas krajši.
GPS navigacije so pomagala in najboljša možna varianta. Za kraje, ki jih ne poznamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pa vedno ko maš že skarkulirano ruto....jo je pametno na hitro preletet in potem v 99% ni presenečenj ;)
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Obstaja tudi motoalpinizem
Ko te pripelje na malobmejni mejni prehod med Črno goro in Bosno je priceless.
Policaj se je samo smejal in dal povrat
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Kaj z motorjem ne gre čez maloobmejne? Sem mislil da je blem samo za transport stvari....
 

Kapucino

Zelenc'
9. feb 2018
13
0
1
Pa vedno ko maš že skarkulirano ruto....jo je pametno na hitro preletet in potem v 99% ni presenečenj ;)

To se strinjam. Ponavadi dam telefon med vožnjo enajstletnici na zadnjem sedežu in rečem vpiši cilj v Sygic. Slaba praksa, obvezno sam vnesti in hitrek pregled route pred štartom. Čeprav še vedno ostane možnost, da navigacija zadnje 3 km zapleza v gorski vzpon.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Sygic ima katastrofalno vodenje. Sem ga lani nabavil na black friday za nekih 20 EUR in ga dvakrat potestiral. Na 1 km ceste me je želel stalno obračati, čeprav bi moral iti samo naravnost. Nastavljena je bila jasno najhitrejša pot. Google Maps še nikoli ni naredil take neumnosti, tudi na kozje stezice me še ni peljal, kar pa ne bi mogel trditi za Sygic (sem ga nekaj let nazaj že uporabljal v "pašniški" obliki, ampak sem naivno upal, da so se v teh letih kaj naučili in izboljšali).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vidiš, meni pa je ravno Sygic top of the top. Pred kratkim nabavil (ja, kupil) iGo in je katastrofa. Najslabše porabljenih 30€. Na istih rutah testiral Google Maps, Waze, iGo, TomTom in HERE, pa je bil najbolj bulletproof ravno Sygic. Vedno me je rešil zastojev, medtem ko je Google včasih obotavljal, ker ni imel pravih informacij o zastojih, Waze je najbolj odvisen od uporabnikov (bolj greš na vzhod, več je uporabnikov), HERE me je že znal zapeljati direkt v zastoj in trmasto kazal, da je potka z rožicami postlana, iGo pa ni javil niti več mesecev zaprtega predora v Avstriji, pa tudi na avtocesti me je peljal na izvoz, v krožnem okrog in potem nazaj na AC na istem uvozu...
Sygic ne uporablja svojih map in tudi prometne info pobira od TomTom Live HD.
Z Sygicom naredim tedensko nekje 800 - 1000km po Sloveniji, Avstriji, Češki...