Navigacija za motor (kitajski Garmin "Zumo")

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Kje živiš, da te ne ukradejo...
bonk.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
KSZ
Zakaj je 120€ preveč za kitajska jajca?


Zato ker Garmina lahko nadgrajuješ sam.
Zato ker ko kitajček crkne je direkt za v smeti....ni delov ;-)

13.gif
morem komentirat.......WinCE se ne da nadgrajevat?
Prej kot da ni delov bi me skrbelo da ne bo vodoodporen po odpiranju "školjke naprave"........upore...triake.....kondenzatorje dobiš v vsaki IC štacuni
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
nisem povedal ok
ogromno uporabnikov Garmina tega ne obvlada in so prepričani, da je vedno in vedno potrebno zadevo plačevati.

elektroniko že dobiš. kaj pa napajalni konektor, ki je najbolj občutljiv? Pa baterija, LCD, kak fletek...
Vsak kitajček vedno ponuja ooogromno za malo denarja seveda do prve okvare. Ista zgodba kot med mobilniki, ki imajo
TV, vsaj dve sim kartici, android... Ko to crkne ga ni junaka, ki ga bo popravil.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Kje živiš, da te ne ukradejo...
bonk.gif

mater si originalen ej
hysterical-1.gif

ualam se
hysterical-1.gif


glej... ni nič narobe če ne pokapiraš o čem govorimo tuki.
lahko pošlješ pm pa ti razložim na tak način da boš razumel
ni ti treba bedaka delat iz sebe z takimi samo tebi razumljivimi.
zmaga.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zato si pa ti kupiš garmina za 400 eur, da si ti srečen in zadovoljen. A ni to fajn? Zdej bi blo pa fajn, da se s snecerjem nehata kurcit kdo ima daljšega.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
KSZ
Zakaj je 120€ preveč za kitajska jajca?
Zato ker za manj denarja dobiš Garmin Nuvi in paket kondomov za vaserdiht ali celo vaserdiht torbico pol pa ne rabiš kondomov.
Zato ker Garmina lahko nadgrajuješ sam.
Zato ker ko kitajček crkne je direkt za v smeti....ni delov ;-)
Zato ker po izkušnjah s kitajsko elektroniko to ne bo delalo niti eno sezono in je vaserdiht verjetno le za navzven.
In čito enostavno ZATO ker se spet toliko ne voziš po dežju da rabiš npr Zumota za 300-600€ ali neuporabnega kitajčka za katerega rabiš stajlus btw....prav zanima me kako to zgleda v praksi!?!?

Za to Lidl-Hofer opremo pa... imam brez skrbi. Čelade pa le ne bom kupoval v Hoferju ali Lidlu.
Dežni kombinezon 20 let??? Kapo dol. Jaz jih menjam na 3-4 sezone pa ne kupujem Louis, Hofer... kombinezonov.

- 120 EUR se mi ne zdi pretirana cena

- če nabaviš Garmin Nuvija, moraš še potem poskrbeti za 12V vtičnico itd. Iz izkušenj ti povem, da usb priklop ni najboljša varianta, ščasoma zadeva oksidira in se razmaje

- poleg tega je potrebno kupiti za Nuvija tudi nosilec, torbico in še kaj, tako da hitro prideš na cifro 200 EUR.

- kitajsko navigacijo tudi sam nadgrajuješ. Očitno si na moj post odgovoril, ne da bi prebral in pogledal prispevek, ker sem ti pač magnet, sicer bi videl, da lahko imaš na kitajcu tako Garmino software, kot karkoli drugega delano za wince, igo/primo, navigon, tomtom in še kaj. Ta kitajec je prirejen za "domači" software. Uporabljal bom primo 1.2

- drži pa, da je zadeva noname in da nima prav nobene podpore oziroma se določene dele da dobiti na netu, tudi zaslon. Pri bateriji pa si spet prešprical ugotovitve, da je notri baterija kompatibilna z Nokia telefoni... zato pa imamo alter, tu je vsa podpora.

- ne boš verjel koliko je primerov ko tudi crkne ultra dragi ZUMO in ni več v garanciji, v zadnjem času sta me vsaj dva kontaktirala, zaradi defekta. Tu pa se zasekiraš, če odšteješ 500 EUR in ti na servisu rečejo, da je gotof.

- spet nisi prebral, kaj šele pogledal videa, ko upravljam z rokavico. Stajlus je le poleg, ker ima na drugi strani izvijač, da lahko odviješ pokrovček za baterijo. Torej kaj bluziš. Sicer pa bi rad videl heroja, ki taca med vožnjo po ekranu. Al pa na Nuviju išče naslov z rokavico...

Po nepotrebnem si prišel provocirati v to temo.

Kaj drugega nimam dodati, dokler ne bo praksa pokazala, ali je zadeva "neuporabna".

Na tujih forumih so dokaj pozitivni odzivi na uporabo tega kitajca.

p.s.
- kak pa zgleda, ko imaš navigacijo v torbici in hočeš preko plastike z rokavico kaj pritisnit
hysterical-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Šumi... tvoja ti lahko pove da imam jaz daljšega od snecerja
wink-1.gif

on baje mal dlje zdrži... ne vem no ker jo nisva še v duetu porivala.
 
Nazadnje uredil moderator:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
ne vem snecer tvojo logiko ampak

preberi še enkrat kaj sem ti napisal glede Garmina.
Kupiš Nuvija za 89€(nov=
Avto nosilec zraven, napajalnik priložen...
vsak spodoben moped ima ŽE 12V vtičnico.
Strošek za vse skupaj cca 100€ in eno popoldne v garaži za predelati
avto nosilec v nosilec za moped....
skratka...hebote kitajček in ebay smeti

in btw ni po nepotrebnem ampak ker mi je dolgcajtzapopiiiiiizdit
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
ne vem snecer tvojo logiko ampak

preberi še enkrat kaj sem ti napisal glede Garmina.
Kupiš Nuvija za 89€(nov=
Avto nosilec zraven, napajalnik priložen...
vsak spodoben moped ima ŽE 12V vtičnico.
Strošek za vse skupaj cca 100€ in eno popoldne v garaži za predelati
avto nosilec v nosilec za moped....
skratka...hebote kitajček in ebay smeti

in btw ni po nepotrebnem ampak ker mi je dolgcajtzapopiiiiiizdit
hysterical-1.gif

daj nehaj gnjavit, ti bos kupo garmina, meni pa je ok da se nekdo zajebava s stvarmi, ki me zanimajo pa ne vem ce se jih splaca kupit..
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
KSZ
Zakaj je 120€ preveč za kitajska jajca?
Zato ker za manj denarja dobiš Garmin Nuvi in paket kondomov za vaserdiht ali celo vaserdiht torbico pol pa ne rabiš kondomov.
Zato ker Garmina lahko nadgrajuješ sam.
Zato ker ko kitajček crkne je direkt za v smeti....ni delov ;-)
Zato ker po izkušnjah s kitajsko elektroniko to ne bo delalo niti eno sezono in je vaserdiht verjetno le za navzven.
In čito enostavno ZATO ker se spet toliko ne voziš po dežju da rabiš npr Zumota za 300-600€ ali neuporabnega kitajčka za katerega rabiš stajlus btw....prav zanima me kako to zgleda v praksi!?!?

Za to Lidl-Hofer opremo pa... imam brez skrbi. Čelade pa le ne bom kupoval v Hoferju ali Lidlu.
Dežni kombinezon 20 let??? Kapo dol. Jaz jih menjam na 3-4 sezone pa ne kupujem Louis, Hofer... kombinezonov.
Sicer stara tema, samo tu si ga pa pihnil
wink-1.gif


Ok, hardware je pri Garminu simple in zanesljiv samo software je pa... jao. Glej ok, za res nezahtevnega uporabnika čisto ok. Pač... dela. Tudi Golf 3 SDI je čisto ok avto. Se pač pelješ. In se lahko kar nekaj let pelješ. Toda to je to... Sploh ne razumem, zakaj bi kdo kupoval kak drug avto, novejši, boljši. Celo francoski ali japonski.
priden.gif


Snecer, pričakujem poročilo kako se obnese po nekaj vožnjah po dežju.
smile-1.gif