[NAVIGACIJA] TomTom

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Na PC-ju si Instaliraj program Tomtom Home
2. posodobi programsko opremo Tomtoma (navcore) na zadnjo verzijo, ki ti jo ponudi update
3. Pojdi na pašo po karto Europe_940_5965 (je kompatibilna z vsemi novejšimi navcore verzijami)
4. Kopiraj vso vsebino notranjega diska na 4GB sd kartico in tudi na PC (naredi backup)
5. Na SD kopiraj mapo Europe_940_5965
6. Prenesi si program FastActivate (najnovejšo verzijo)
7. Kopiraj datoteko FastActivate.exe na SD
8. Poženi FastActivate.exe in izberi možnosti po vrsti:
- Patch maps voices, speedcams...
- Patch navcore (ttsystem or PND navigator)
9. Odklopi napravo iz USB-ja in bi moralo delat. Po novem zagonu ti bo sistem vključno z novo karto deloval kompletno iz SD kartice.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Janch, prosim te za pomoč.
Imam Tomtom rider 2nd edition, navcore 7.901, mape Western and Central Evrope 2GB v 720.1803(original).
Tomtom Home mi ne ponudi nadgradnje jedra.
Katere mape naj iščem oz. katere so zadnje, ki bi delovale?
Pobral sem 945.6248 in se poigral s FastActivate, ampak mi napiše da ni naloženih map.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najprej boš moral naložit novejšo "neuradno" verzijo programske opreme/navcora za Rider 2nd edition, če boš želel uporabit nove zemljevide. Hint: "Navc. 9500 DSA"

o detajlih in postopkih pa ne bomo debatirat tukaj ker poznamo politiko foruma.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Spoštovani kolegi

Vozilo TOM TOM (novi Golf) se vozi po Dolenjski prestolnici in snema prav vse zakotne ulice. Zdaj bo pa tudi Slovenija posodobljena.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ni popolnoma enako vozilo kot je na sliki ampak dodatki na strehi pa so pravi. Sedaj je oprema namontirana na "novega" Golfa VII.
Žal pa ga nisem uspel fotografirati, ker sem bil v avtu, sem ga pa 2x srečal.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ker vidim da si stručko ta TomTom. na kakšen način se posodobi navi na novih PSA vozilih? na novi 3008 npr?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ta stran je za stare sisteme od Here. mene zanima za nove kjer je navi od tomtom-a.

ne poznam tomtom sistemov in sem mislil da ves.kako pa poteka pri ostalih znamkah?renault?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
jah, maš prav, spregledal sem, da si napisal za novo serijo 3008. Za to pa res ne vem. Vem samo to, da gusarske opcije za ta sistem ni, za legalno pa je verjetno najbolje, da se obrneš na pooblaščen servis.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
karte naj bi bile brezplačne (lifetime update do 4x na leto)-predvidevam pa da obisk servisa ne bi bil
smile-1.gif
zato sprašujem če za ostale znamke, ki tudi uporabljajo tomtom, obstaja način da si lahko sam narediš update.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede na to, da na uradnih spletnih straneh PSA ni nikjer možnosti posodobitev za ta sistem, bi rekel (oz sem kar prepričan), da ti lahko posodobitev izvedejo samo na uradne servisu. Brezplačno seveda.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kakšen sistem imaš? Na SD kartico? Na renoju instaliraš na računalnik TomTom HOME, vstaviš kartico v računalnik in potem dela vse sam, oz. te vodi. Ni pa druge opcije kot uradna nadgradnja, ki je večinoma zastonj, update zemljevidov pa plačljiv. Če imaš life time licenco jo bo verjetno zaznalo.

Poizkusiti ni greh - jaz nič kriv če se kaj zhebe!
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ta model se posodablja preko MyDrive Connect aplikacije..drugače pa ja, v osnovi je tako kot si napisal - sw updejti so free, zemljevidi in ostali spremljevalni elementi pa so plačljivi.