Navigacija oz potovalni racunalnik za kolo

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Včasih smo za 20 eur imeli sigmo z magnetkom na spicah in indukcijskim senzorjem, potem so prisle ure tipa TomTom...

Iščem nekaj, kar bi bilo specifično za kolo, pa nudilo malo več..

Zahteve:
Shrani naj GPS track,
pokaže naj nadmorsko višino in naklon,
šteje kilometre in čas,
šteje skupne kilometre v letu
Omogoči naj vsaj osnovno orientacijo (zemljevid, da vem koliko je če do konca jebenega klanca)


Nico to have:
kadenca
srčni utrip
wati

Idealno bi bilo, če bi se zadeva znala pogovarjati z električnim menjalnikom (SRAM x01 eagle AXS)

Malo sem govoril z ljudmi, ki so mi svetovali Garmina, ampak brez detajlov katerega in katere senzorej rabim.
Ali je varianta vzeti Smartphone, nanj nalozti OSM in to uporabljati?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Načeloma ti to res lahko kjerkoli ročni garmin pokriva... Od eTrexa Oregona, Montane.....

Edino za kadenco nisem siguren....čeprav moj Oregon450 že ma/pozna neko seznanjanje naprav...bolj v povojih ampak ok!

Al pa kaka garmin ura....
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Včasih smo za 20 eur imeli sigmo z magnetkom na spicah in indukcijskim senzorjem, potem so prisle ure tipa TomTom...

Iščem nekaj, kar bi bilo specifično za kolo, pa nudilo malo več..

Zahteve:
Shrani naj GPS track,
pokaže naj nadmorsko višino in naklon,
šteje kilometre in čas,
šteje skupne kilometre v letu
Omogoči naj vsaj osnovno orientacijo (zemljevid, da vem koliko je če do konca jebenega klanca)


Nico to have:
kadenca
srčni utrip
wati

Idealno bi bilo, če bi se zadeva znala pogovarjati z električnim menjalnikom (SRAM x01 eagle AXS)

Malo sem govoril z ljudmi, ki so mi svetovali Garmina, ampak brez detajlov katerega in katere senzorej rabim.
Ali je varianta vzeti Smartphone, nanj nalozti OSM in to uporabljati?
Namenski garmin kolesarski računalniki so serija Edge. Glej modele 530, 830, 1030, 1040. So tudi drugi proizvajalci, npr. Wahoo.
Za utrip rabiš merilec na prsnem pasu ali uro z merilcem, ki je sposobna deliti signal.
Za kadenco rabiš senzor na gonilki.
Za moč rabiš powermeter, ki je vgrajen lahko v gonilki (eni ali obeh), pestu ali pedalih. So pa dragi. Najcenejši enostranski je 300 eur. Powermeter je običajno sposoben meriti tudi kadenco.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
530 je brez zaslona na dotik medtem, ko ga 830 ima. V osnovi sta praktično identična. 830 naj bi imela še nekaj malega dodatnih bonbončkov, ki pa jih ponavadi tako ali tako ne uporabljaš. Sam imam 830 ker sem ga iz italije dobil po isti ceni, kot bi ga pri nas dal za 530.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Garmin Edge 800 imam 11 let in že ta dinozaver ima vse, kar želiš. Baterija kljub redni uporabi in starosti še vedno zdrži nekje 7 ur, barometrski višinomer je presenetljivo precizen.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Garmin serija EDGE (530, explore 2,...) ali pa njihova športna ura (glej mojo temo v športu).

tule preveri