[NAVIGACIJA] I-GO novosti

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Treba počakat na 2008 karto. A ma kdo kakšen info kaj bo kej to leto? Ker če pa letos ne bodo vsaj Ljubljane zrihtal, pol pa...
bonk.gif
 

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Imam MAG navigacijo GP 110, na kateri je nameščen I-GO sistem. Navigacija ima vse karte na SD kartici 1GB (kartica je skoraj polna), ker so v reklami obljubljali, da je možno preko navigacije poslušati tudi mp3 datoteke sem nabavil večjo kartico (2GB), ki naj bi jo naparava podpirala in prekopiral celotno vsebino iz stare kartice na novo, vendar mi navigator javlja, da so nekatere karte onemogočene
10.gif
- očitno so karte na nek način zaščitene. Zanima me, ali je možno podatke prenest na novo kartico, tako da so karte dosegljive in ali moram imeti za predvajanje mp3 datotek še kakšen dodaten vmesnik (na tem, ki je tovarniško naložen nisem nikjer našel možnosti predvajanja glasbenih datotek)?
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Morda je težava v tem, da nisi skopiral skritih datotek in map, tam so verjetno ključi od map. Torej če je tako moraš najprej raziskovalca nastavit da boš videl vse datoteke in mape in potem šele kopirati, če to ne bo pomagalo pa sporoči.
 

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Raziskovalec je pravilno nastavljen, tako da mi pokaže vse skrite datoteke in mape, tudi velikost in število skopiranih datotek na novi kartici je do bita enako, razlika je samo v datumu nastanka datotek.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Probaj preko Nerota zapečt na SD kartico ...
hysterical-1.gif
(HEC)

Glej, predvidevam, da imaš na originalni kartici še mape in da jih nisi pobrisal ?
Skopiraj naključno mapo na računalnik.
Potem izberi to isto mapo na kartici in klikni lastnosti.
Poglej isto datoteko - karto ki si jo skopiral ... izberi na njej lastnosti.

Preveri Atribute datoteke, če je na oni, ki je na kartici isto, kot pri tisti, ki si jo skopiral na računalnik. Možno, da se med kopiranjem kaj spremeni.

Upam, da me razumeš ?
 

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Sm pogledu v nerota, pa nima ikonce za pečenje na SD.

Resno, kot sem že napisal, vsi atributi vključno z velikostjo datotek so enaki. Razlika je samo v datumu nastanka datoteke, česar pa ne znam spremeniti (lahko bi sicer spremenil sistemski datum na računalniku, vendar če program čekira datum nastanka datotek, morda čekira tudi uro, to bi pa težko do sekunde natančno ujel).
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
HIT, nekam ti ne uspeva tale HEC v oklepaju :D že drugič ?
smile-1.gif


Bojan, to je pa res čudno vse skupaj... vprašaj tam kjer si ga kupil ali kontaktiraj proizvajalca...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Za kopiranje uporabljaj TotalCommander, ki ti pravilno prekopira tudi datum in uro datoteke. Obstaja pa tudi možnost, da prav tako s TC, spremeniš čas nastanka datoteke.
 

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Ma jasno da nam je do heca in tko je tud prov. Bom probal s Commanderjem kot je predlagal Drago. Kar se pa tiče proizvajalca .... na netu sem našu samo firmo MAG, ki ima tak logo kot je na moji navigaciji ampak na njihovi domači strani navigacije sploh ne omenjajo. Imajo samo eno vrsto LCD monitorja in Eno vrsto CRT-ja, tko da mi reč zgleda kt ena garažna firma. No navigacija vseen dela. Navigacijo sicer prodaja naš najboljši sosed in na CD-ju, ki je priložen navigaciji je naslov, kje lahko dobiš več informacij in ta je, ne boste vrjel, www.alter.si!!!!
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Pa valda ne more bit na uradnih navodilih naslov od enega javnega foruma no, moje mišljenje je da bi moralo biti v naodilih spletna stran proizvajalca, in mogoče zraven kje dopisano da se pa nekje nahaja tudi nekaj kar ni uradno je pa uporabno. No kakorkoli, saj jaz sem u bistvu ponosen na to dejstvo, samo logično mi pač ni.
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Bojan pravi:
Raziskovalec je pravilno nastavljen, tako da mi pokaže vse skrite datoteke in mape, tudi velikost in število skopiranih datotek na novi kartici je do bita enako, razlika je samo v datumu nastanka datotek.

Poizkusi s tem, da se odklopiš z neta, ko kopiraš mape
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Jaz sem imel podobno težavo in mi je javljal, da so mape zastarele oz. blokirane. Sicer je bila navigacija Blaupunktova ampak uporablja I-Go. Ugotovil sem, da pri kopiranju map potegne še nekaj z neta, ko sem se odklopil z neta sem lahko kopiral in je delalo b.p.
 

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Poskusil sem vse predloge, pa je rezultat isti. Mape so blokirane in jih navigacija ne odpre. Napše pa mi, da naj za pomoč obiščem ??? koga ali kaj pa ne napiše več (morda je treba poiskati kakega guruja). Bom probal še z vprašanjem na njihovi domači stran, ki mi jo je našu dzipo. Ta stran sicer ni omenjena nikjer v navodilih.