Nasvet

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Zdravo,

Trenutno si lastim nissan nota l 2015. Dobili smo narascaj. Seveda sem kot vsak fotr pred dilemo, menjat avto ali ne?

Avto je za trenutne potrebe res majhen in nabasan, pa do morja sploh se nismo prisli ampak na vikend obiske starih mam. Tudi vozicka ne vozimo s sabo

Torej ali za obstojeci avto kupit stresni kovcek ali it v nabavo vecjega enoprostorca?

Budget je nekje do 7000 eur in bi se kril vecinoma s prodajo oz. Menjavo starega avta. S sedanjim avtom sem generalno zadovoljen in dela kot je treba.

Naj se povem, da tudi nimam casa/ zivcev za visenje po avtonetu in skakanju po celi sloveniji, tudi mehanik nisem. Avto, ce bi bi nabavil v kaki vecji avtohisi. Najbolj me je pritegnil citroen c4 piccaso okoli letnika 2012.

Kako ste vi resevali tovrstne zadeve ?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Lej, sej boš sam vidu ce ti bo premejhn... vidis druzine tud v twingotih...

A vozička ne voziš samo, ker ga ne rabiš, al ker nimas placa? Sej ce jest pomislim, za obiske pa tko okol je cist dost en manjsi avto... ce ste pa aktivni in veliko okol po dopustih, pol bi pa mogoce razmislil o kaksnem vecjem...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Večji kot bo avto več krame boš basal v/ven iz avta. Za babe pa itak tud kamion nima dost placa.
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
vozicka ne vozimo kadar gremo k starsem in je tam ze rezervni vozicek. Kadar gremo kam drugam na izlet ga vzamem s sabo in zavzame cel prtljaznik
 

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Dobro da so nas starši v Bolhah in Fičkotih pripeljali na morje pa še kam drugam. Današnji starši pa brez komentarja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa ja, to je klasična Slovenceljska fora, dobili smo otroka zdaj pa gremo takoj po enoprostorca vsaj po karavana :bonk: Kupi si normalen srednje velik avto, živi enako kot doslej, amen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Kamele0N

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Kupi manjsi vozicek pa bo problem resen. S prostorom je pa tako, vec kot ga je, vec bos vozil s seboj. Zmankalo ga bo itak vedno...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
So ti že napisali.....večji avto, več robe. Par stotakov in maš trugo in dober avto.
Pa iz izkušenj: že za kratke izlete je bil mondeo majhen, na morje smo pa šli s Xantio, navadno ne karavan, ker je mondeo raje hotel na servis kot na morje.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Ostani na Nissanu. Rabljeni C4 Picasso in prevoženi 150.000 km je več ali manj jama brez dna glede vzdrževanja. Če dodaš še uvoz iz romanskih držav in avtomatika(cukomatika), dizla pa si takoj najboljši prijatu vseh serviserjev pooblaščenih in nepooblaščenih.

Če že moraš menjat za večji avto raje poglej za kakim Fordom S max.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Zakaj ne? Jaz imam 2 otroka in psa in mi je c4 grand picasso mal mejhn občasno.

pač 3/4 prtljažnika je pasja kletka, pol je treba nekam dat otroški voziček al pa boh ne dej prikolco za bicikl, pa vse cunje in igrače in oh in sploh, tako da sedaj se tut mi vozimo s trugo, en bicikel 2 strehi, 2 na kljuki in ja, resno gledam manjši kombi.
In pol mi gre čez teden na živce vse uno žviganje na strehi.

Da se vrnem na osnovno vprašanje, med c4 in c4 gp se vedno odloči za slednjega, je bistveno bolj uporaben, tistih letnikov raje z ročnim menjalnikom.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Vsakemu svoje. Vsak ve kaj rabi. Jaz tudi če bi bil samski brez familije in bi se lahko stegno bi vozo voygerja.

Matic78 ti pa sam veš ali bo truga dovolj. Jaz zaradi enega otroka nebi menjaval 2015 avta z nekim drugim večjim. Ker samo zaradi tega ker je otrok prišel nerabiš menjat. Jaz sem za 3 člansko familijo za 14 dni zmetal vse v Cromo (tavlki voziček in poganjavček kaj se tiče otroške robe). Po vrhu pa še 4 jamborji, 5 jader in 2 loka. Pa smo vsi trije normalno sedeli. Podreš polovico sedežev in maš novo dimenzijo :)