Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Imam nekaj podobnega od alterasa, kupljeno sicer v obiju se mi zdi. Vsako leto moram nekaj evrov vanjo vloziti, ampak letos bo 6 leto brenkala kaksnih 200m2 okol hise. Pa ze prej je nekaj let brenkala pri alterasu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
To je za nizko travico.
V travo do kolen res ne gre, tudi ce gas nasponas. Sem pa tudi ze certrt metra visoko kosil, samo sem sel samo s pol sirine v travo, sicer motor zamuka pa odprtino za kos zabase. Imam pa prevec razgibano povrsino in vprasanje ce ne bi brez pogona hitreje in lazje obiral okoli ograje, dreves, trte, robnikov.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
ne ni taprava....

Mene tut zanima, ker morem glih novo kupit, pa bi kr tto vzel. za 400m2 ravnine j epomojem prek zadost

kaj pravite?
Imam to Hoferjevo ze 3 leta. Dela bp, kosim ravnino tedensko.
Verjetno obstaja se kaksna boljsa, ampak ta opravlja svoje poslanstvo. Ima malo problemov s puscanjem pokosene trave pri visji travi. Ni kriticno.
Sicer ne vem kako je pri drugih kosilnicah, pri tej moras za menjavo olja kosilnico na glavo postavit. Nima cepa za izpust.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
.................pri tej moras za menjavo olja kosilnico na glavo postavit. Nima cepa za izpust.
Če ima pod kosilnico kakšne plastike, malo preglej odspodaj za čep. Sem videl neko kosilnico, ki je imela čep za izpust olja pod nekimi plastikami odspodaj.... Plastike stran, da prideš do njega.... ja.. mal neumno narejeno.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Če ima pod kosilnico kakšne plastike, malo preglej odspodaj za čep. Sem videl neko kosilnico, ki je imela čep za izpust olja pod nekimi plastikami odspodaj.... Plastike stran, da prideš do njega.... ja.. mal neumno narejeno.

Sem pregledal, ni videti.
Pa se v navodilih je napisana zgoraj menjava.
 

DuCoM

Pripravnik
4. mar 2019
52
26
18
Kupujem vrtno kosilnico,pa me zanima vaše mnenje ,za kosilnico,ki je trenutno v akciji pri Hofru AL-KO519 BRI.Predvsem mi je neznan motor QSS AL-KO Pro 170.
 

knif

Zelenc'
10. mar 2021
1
0
1
Fantje.....
Imam kosilnico iskra hg53smh. z njo kosim cca 1500m2 pa dela brez problema, mi je pa po cca 3 letih jermen raztegnilo in mi nagaja pogon, pa me zanima kje bi se dobilo rezervne dele za kosilnico.

tnx
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Iskra....je kitajc! :) jermen s sabo met.....al pa premerit širino in dolžino....in obliko (ploščat....klinast).

Opara Domžale....Rotar Brezovica....Ebay....

Veliko sreče z deli ko bo "crknilo" kaj kar ni motor (no name kitajc pač) :)

Pa googlaj....lawnmover belts crossreference....da dobiš oznako po merah....probaj na Ratioparts kako tabelo dobit....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Evo pomlad je tu, sicer suša u pm, ampak vsak čas bo trava začela rasti in rabim kosilnico. Zdaj imam eno +15 let staro Craftsman z Loncin 190 ccm motorjem, koš že razpadel in to je tudi glavni razlog da kupujem novo (sicer bi lahko še počakal kako leto). Parcela ravna, za pokositi 1500m² in nimam vedno časa po košenju pograbiti trave. Dal bi nekje 400€, pa da je servis v slo. Kaj predlagate?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Nič predlogov? Sam sem si nagledal da ima malo večji koš (vsaj 70 litrov) in da kosi širine več kot 50 cm, ožji izbor imam ALKO Silver Premium 529 BR-H (Hondin 150 kubični 2,7 kw motor), ne vem ali ima pogon spredaj ali zadaj, koš 70l, reže 51 cm, servis za vsakim korakom, 5 let baubau garancija za 499€

Druga pa Toro Supreme Recycler 55 cm za 487€, širše košenje, šoba za pranje (se splača?), briggsov motor 163 kubični iste moči kot zgornja honda, še malo večji koš (74l), zadnji pogon, minus je 2 letna garancija, servis tudi v bližini.

Toro ne poznam, pravijo pa da je to liga višje od alkota, huse in podobnih. Trave imam precej, 15 arov, nobenega hriba, kosim kar redno, 1-2 krat na teden. Kaj bi raje vzel?