Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ja, koze bi bile uspešnejše in to v žrtju drevja in grmovja. Ovce nabavi, recimo par mladičev, pozimi pa v zakol in imaš meso.
evil.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
A si tale easy clean že kdaj uporabil? Kako se obnese?

Jaz sem obupal nad novimi in sem kupil eno rabljeno petardo. Nože ima fajne za mojo "ravno" trato.
grin1.gif

 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Sam easy clean osebno nisem nikoli sprobal, soproga zmerom
evil.gif

Iz prve roke pravi da je brez veze..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tudi o ovcah sem že razmišljal ampak parcela žal ni na samem, ampak sredi naselja in bi se potem moral zaradi smradu in hrupa(blejanja cele noči in dneve), skregati čisto z vsemi sosedi-najverjetneje bi mi jih še zastrupili.

Že tri mucke so nam, kaj bi naredili šele s ovcami...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
..

Pa problem je, kam bi jih dal čez zimo.

Sem prepričan da bi se nas našlo par alterašov ki bi jih pogreli.......na roštilj kolu
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Citat:
Uporabnik elth pravi:
Pri meni je malo bolj zahtevem teren, koze/ovce odpadejo ker bi jih namesto mene poklala naša nemška doga.Zato imam malo žvalco z 200ccm/ 5KM.

Pa kaj trese ko ma tok konjev?
grin1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Saj pravim marsikaj bi se dalo narediti oziroma imeti, če na žalost ne bi bil ravno sredi vasi in je za sosede narobe čisto vse karkoli delaš.

Vse skupaj bi bilo najbolje prodati ampak kaj, ko sem na te glupe parcele tako zelo čustveno navezan, da bi me najbrž pobralo brez njih.

Sem pa danes končno naročil Iskrino kosilnico za 270 evrov in upam, da me ne bo bolela glava, ker nisem raje naročil tiste za 600 evrov.
Ampak kolikor sebe poznam bom tej za 270 evrov marsikaj oprostil(samo, da mi lepo vžiga in kosi), tisti za 600 evrov, pa ne bi odpustil ničesar in bil bil nad njo verjetno še bolj razočaran.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Končno sem dobil to Iskrino kosilnico za 270 evrov, ki kosi 56 cm široko.

Na prvi pogled je videti precej boljša, kot je pa videti na slikah, kjer se vidi samo polno plastike.
Preskusil jo bom pa konec tedna, ko dobim še olje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Se raje nisem oglasil, da ne bi spet samo kritiziral kot je v moji navadi
evil.gif


Ampak, če že želite vam lahko napišem moje izkušnje glede Iskrine samohodne kosilnice, ki kosi 56 cm za 270 evrov.

Glede na nizko ceno je sama konstrukcija kosilnice precej v redu, tudi vžiga zelo lepo, praktično vedno v prvo.

Zdaj pa še slabosti:
-motor je precej prešibek za tako širino košnje, v kolikor gre za majhen klanec ali večjo travo od 10 cm, že precej jamra.
-nima prilagodljive hitrosti, ta nastavljena hitrost je taka, da po ravnini lahko še zaspim zraven.
-tisti plastičen izmet ima tako trapasto velik, da se skoraj ne da kositi med drevesi.

Priporočam jo za tiste, ki imajo ravno površino brez ovir in redno kosijo travo manjšo od 10cm.
Odsvetujem pa vsem, ki nimate ravne površine in imate na parceli še precej dreves...

Najbrž jo bom poskusil prodati in res kupiti eno odlično s 4x4 kolesnim pogonom, z boljšim motorjem ter z več prestavami za kakšnih 700 evrov.

Glede razlaščanja sem pa našel precej lepo rešitev.
Ker bi mi tista nova pot zaradi petmetrskega varovalnega pasu ob cesti praktično v celoti uničila zazidljivo in komunalno opremljeno parcelo, imam pravico zahtevati odkup cele parcele, kar bi pa občino preecej stalo.
Na obravnavi na Upravni enoti sem tako zahteval odkup celotne parcele in zdaj jih očitno boli glava in me kar na lepem vabijo na sestanke pa celo na sejo občinskega sveta, pa ponujajo drugo nezazidljivo parcelo v zameno....
Zgleda, da jim ne gre vse po željah in bom očitno za novo cesto dobil precejkrat več kot so mi pa sprva želeli dati.
cheer.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
ne ni taprava....

Mene tut zanima, ker morem glih novo kupit, pa bi kr tto vzel. za 400m2 ravnine j epomojem prek zadost

kaj pravite?