Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Tista multiclip 750s ma etak sprednji pogon....dvigneš nos v luft in prosto vrtiš oz korigiraš smer....

Mam na vikendu B&S 3.5klasiko z košem....koša nikoli ne nataknem...

1) nafilan je v 2h minutah max
2) kosilnica ko je koš na 1/2 postane težka za rinit (mene ne moti tolk kot konstantno praznjenje...očetu je pa že pretežka (pač leta))

Naslednja bo 200% mulčer....al pa če že stranski izmet....koša ne mislim več gledat ever :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
27. jan 2022
4.801
1.737
113
o_O Za marsikak problem s kosilnico sem že slišal, ampak to, da bi pogon kar non stop laufal pa še ne - spustiš ročko pogona in stoji. Ni boljšega kot to naredit v strmini in se boljše "zaklenejo" za v rikverc, dokler jo "brutal force" ne porineš par cm naprej, pol gre spet prosto nazaj.

Pa v cca 5 letih poklicnega ukvarjanja s košnjami pri strankah je samo enkrat pogon riknil (zobnik pri polžu), pa je bilo popravilo par 10€. Od takrat na "hobi" osnovi, ni še nikoli šel pogon, pa ga kar zlorabljamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in wd40

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Meh.....tud profi kosilnice za 1000+ eur z alu ohišjem majo to hibo da je zobnik (tist po obodu kolesa) v kolesu plastičen...

Pogonski je že jeklen.... Potem pa kolo cca 100eur +/- po komadu :)

Tko da tud če sta ohišje in motor večna.....pogon ni....ker so določeni zobniki/sklopke v diferencialu namenoma plastični....

EDIT: in ja....tebi-meni ki sva "gadget savvy" to preživi kosilnico.....nek tehnični dibitus pa to polomi v 2-3h sezonah :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Sploh če pričakuje da bo kosilnica s polnim košem kosila v klanec....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
o_O Za marsikak problem s kosilnico sem že slišal, ampak to, da bi pogon kar non stop laufal pa še ne - spustiš ročko pogona in stoji. Ni boljšega kot to naredit v strmini in se boljše "zaklenejo" za v rikverc, dokler jo "brutal force" ne porineš par cm naprej, pol gre spet prosto nazaj.

Pa v cca 5 letih poklicnega ukvarjanja s košnjami pri strankah je samo enkrat pogon riknil (zobnik pri polžu), pa je bilo popravilo par 10€. Od takrat na "hobi" osnovi, ni še nikoli šel pogon, pa ga kar zlorabljamo.
Ja se strinjam, ampak uporabniki so trije od tega en star in en tak, ki dela vse na silo ;) Da ne govorim kako je potem ko se v fazi polnega pogodna uporabnik na polno nabije v drevo, ograjo, ipd....Manj mehanike, manj težav tega načela se skušam držat v taki primerih. Saj ni neke matematike pri teh 300 eur, karkoli bo, bo tu neki.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Tud možno....čeprav 1-2cm trava (kolker uspe zrast v hauptsezoni poleti v enem tednu) tud ni nekaj.....

Pač ko se začnejo poznat stopinje v travi pokosim...to je pa cca, 1Xteden...in že baše koš na, 2minuti :bonk:
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Delate dramo iz ene kosilnice.
Taksno zgoraj kitajsko dobiš za sloraj pol manj. Če ne kosis extra visoke trave je taksem motor prežejen.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Delate dramo iz ene kosilnice.
Taksno zgoraj kitajsko dobiš za sloraj pol manj. Če ne kosis extra visoke trave je taksem motor prežejen.
Jaz sem imel prej Fuxtec, zbidal na eBayu ene 7 let nazaj novo od proizvajalca za 220 € z vključeno poštnino, 51 cm rezilo, motor mislim da 170 ccm pa na papirju ene 3+ konje, pa plastičen koš in samohodna.
V uporabi sem jo imel 6 let, ene 3x smo jo švasali, pa vsake toliko je tista plastika razpadla, letos sem se je naveličal in sem jo dal za 6-pack sorodniku.
Motilo me je predvsem, da je bila prepočasna, pa spet jo bo treba počasi pošvasat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Ideja kaj se lahko naredi s staro ;)
roštilj.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Viper_XxL

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Da ne odpiram nove teme, kaj vzeti samohodnega s kosem, raven teren, cca 60 do 100m2 trave za kosit okoli hise.

Stara Ramda ( pa ceprav je imela samo leto ali dve) je odsla za nedolocen cas z novim neznanim uporabnikom.

Vmes je par dreves, otroska hiska itd...

Baterijske nebi, bencin natankas pa kosis dalje...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sem razmisljal tudi to, ampak se kosi vcasih ma dveh lokacijah oz pri zlahti cca 100m stran, tako da nekako vseeno rabis tudi samohodno....

Nevem pa ce bi sel v nakup obeh kosilnic za tako male kvadrature...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Za tako malo kvadraturo obvezno baterijsko - bo verjetno bolj kot ne vsaka zmogla z eno polno baterijo... Kolega pune hvali baterijsko: je lažja in bolj "okretna", tudi froci lahko sedaj kosijo... Tako da baterijska... ;)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
za tako kvadraturo ne rabis samohodne.. sploh ce imas kaksne "ovire" na parceli.. bos na koncu tiscal težjo kosilnico na roke.
poglej za baterijskimi.. sosed ma neko makito.. slišiš je ne, kosi kadar se zmisli (pri nas je v veljavi nek obcinski odlok, da v nedeljo (soboto popoldne?) je mir)