Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Za to itak da neko baterijsko, po možnosti od iste firme ko baterije že imaš. Druga možnost pa je vretenasta, lepše odreže travo pa lepo jo samo tišiš. Nobenega polnjenja baterij.

Jaz vertikuliram že 3 leta z lidlovim Parkside baterijskim vertikulatorjem, nekje 1700m² trave, pa je čisto dovolj. S 4 baterijami naredim ⅔ površine (rabi 2 naenkrat), dam polniti, tačas spijem pivo in dokončam.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Rabim nasvet za nabavo kosilnice. Imam cca 700m za kositi, kar nekaj telovadbe okoli dreves, grmovja. Lahko kdo kaj priporoča kaj gledat tja do 400€ max.
Samohodne najrajši nebi ampak se bolj kot ne samo to prodaja tako da.... Tale mi je padla v oči zaradi okretnosti, pozna/ima kdo. Sicer je overkil zame ampak mi ugaja širina košnje :)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Čez tale GartenXL sem pa slišal že toliko jamranja, da bi se jaz osebno izognil. Enako Ramda ter Iskra. Do 400€ je že nekaj izbire, najdeš kaki Alko Easy, Castelgarden ima v tem cenovnem razredu tudi že kak Stigin (Loncin) 170 kubični motor. Brez samohoda se na 700 kvadratih jaz ne bi zahebaval, itak ga pa imajo praktično vsi, razen najšvohnejših kosilnic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam podobno, od Einhell-a. Samo ima manj plastike (tele zgleda da ima dva nosilca za pločevinki piva na ročaju :evil:, tako da če že ne dela, vsaj piješ lahko stoje). Kaj naj rečem, do danes mi je delala, danes je nekaj zajla zatrokirala za samohodni mehanizem, tako da sem zadnjih nekaj metrov prerinil (muka pri višji travi, nočeš 700m kosit brez samohodnega mehanizma). Kar dobro izgleda je nastavitev višine, ampak realno gledano to enkrat nastaviš pa pol na tisti višini kosiš vedno, vsaj jaz. Okretna je bolj kot štirikolesne. Za to ceno po mojem vredna denarja. Kot rečeno, jaz moram na servis odpeljat, pa še servis narest (če ne bo prišel servis več kot nova, če ne jo kar tam pustim).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Aja, če ti kaj pomaga, kupljena 2020, servisa še ni videla, olje enkrat menjal, cena je bila pa 2020 350 EUR s popustom, tako da tele ki si jo nalimal se inflacija še ni prijela.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Moja je letnik 2007, ne vem niti firme in modela, ker sem jo podedoval. V 10h letih sem ene dvakrat olje dolil, servisa ni videla sploh. Včeraj mi je zadnje kolo odpadlo, to sem še nekako popravil za silo takoj za tem pa mi je še navijalec crknil, tako da sem moral pokrov snet in ročno navit da sem jo vžgal. No zdej gre na odpad...vse v qrcu ampak motor pa dela bp :p

Še ena taka samo da ima 5let garancije, ni tolk močna pa 20€ več.

Vilager se na polno prodaja/oglašuje, je to za kej?

Živex prodaja nekaj z b&s motorjem pozna/ima kdo?
Nisem vedel da bo tako zajeban kosilnico kupit :)
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Za tak denar že dobiš ALKO, imam že drugo (hiba je kovinsko ohišje in je prvo pojedla rja), motor je bil še vedno BP (1x letno menjam olje in je to to).

Tudi če rabiš kak nadomestni del, so dobavljivi takoj in za normalno ceno.

Imam Alko 51.5 sp-a stara cca 8let (je sicer nekaj znakov rje ampak to pa je to).

Kosim dobrih 1000m2 (nekaj slaloma med sadnim drevjem in brajdami) ostalo pa večja ravna površina.
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Vidim da je kot naslednik 51.5 sp-a (le da nima pogona ta), kar se tiče moči, okretnosti in vsega je dobra zadeva za ta denar, in nadomestni deli so dobavljivi.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Iščem malo bencinsko kosilnico z nožem max 42 cm. Kakšen predlog?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
images.jpg
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5 in Mr_NO