Nasvet: bmw 1 ali mb a

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Živjo vsem.

Potrebuje se nasvet glede nakupa avtomobila. Opcija je bmw 1 od letnika 2016 dalje oz. mb a. Avtomobila sta tam, tam glede velikosti. Žena prevozno sredstvo menja na 8 let. Pogoj je avtomatski menjalnik. Pregledala sva že vse od hond, hyundaiev, peugeotov.. skratka vse, kar je nekje do 25 k€ cenovnega razreda. V najožji izbor sta padla ta dva modela. Nič drugega, ampak res nič drugega ji ne pride v poštev in ji ni všeč. Ali ima kdo kakšne izkušnje (dobre/slabe) z enim ali drugim. Oba imata euro 6 diesel motorje, mb ima morda po občutku bolj nežen menjalnik, bmw pa se vozi bolj "kompaktno" in daje tudi tak občutek.

Bom vesel vaših mnenj.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kupi tisto kar je ženi bolj všeč. Itak bo ona izbrala. Jaz bi sicer raje enko, samo jaz sem pristranski. :)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Živjo vsem.

Potrebuje se nasvet glede nakupa avtomobila. Opcija je bmw 1 od letnika 2016 dalje oz. mb a. Avtomobila sta tam, tam glede velikosti. Žena prevozno sredstvo menja na 8 let. Pogoj je avtomatski menjalnik. Pregledala sva že vse od hond, hyundaiev, peugeotov.. skratka vse, kar je nekje do 25 k€ cenovnega razreda. V najožji izbor sta padla ta dva modela. Nič drugega, ampak res nič drugega ji ne pride v poštev in ji ni všeč. Ali ima kdo kakšne izkušnje (dobre/slabe) z enim ali drugim. Oba imata euro 6 diesel motorje, mb ima morda po občutku bolj nežen menjalnik, bmw pa se vozi bolj "kompaktno" in daje tudi tak občutek.

Bom vesel vaših mnenj.

bmw bi ji jaz izbral, merc a je bolj za upokojenke prevažat
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Živjo vsem.

Potrebuje se nasvet glede nakupa avtomobila. Opcija je bmw 1 od letnika 2016 dalje oz. mb a. Avtomobila sta tam, tam glede velikosti. Žena prevozno sredstvo menja na 8 let. Pogoj je avtomatski menjalnik. Pregledala sva že vse od hond, hyundaiev, peugeotov.. skratka vse, kar je nekje do 25 k€ cenovnega razreda. V najožji izbor sta padla ta dva modela. Nič drugega, ampak res nič drugega ji ne pride v poštev in ji ni všeč. Ali ima kdo kakšne izkušnje (dobre/slabe) z enim ali drugim. Oba imata euro 6 diesel motorje, mb ima morda po občutku bolj nežen menjalnik, bmw pa se vozi bolj "kompaktno" in daje tudi tak občutek.

Bom vesel vaših mnenj.

bemfa 1 z xdrive za po snegu.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Vw golf 2.0 TDI 4 MOTION DSG - po ceniku je 28 tisoč. Pa sem prepričan, da bo eden od trgovcev spustil na 5 tisoč. Avto ima 150 konjičkov.
Ker za 25 tisoč dobiš Žalost od BMW-ja.
Ne vzeti tole preveč osebno, ampak če je želja samo NOV avto, potem kar MB A ali pa BMW 1, če pa se gre da bo avto kolikor toliko dobro vozen in vodljiv, da kdaj pa kdaj nastane nasmešek na licu, potem je 25 tisočakov premalo pri teh dveh znamkah.
 

lojtra

Pripravnik
6. jul 2008
60
1
8
Med tema dvema opcijama bi zanjo priporočal če že ne A klaso, mogoče B klaso.... Pa obvezno bencinarja. B200 bencin ter EDC, če sem prav napisal za avtomatika.... Mogoče nekateri smatrajo avto za penziče, ampak v kakšni dobri kombinaciji barva- felne, je hudo dober.... (aja, pa dodatno še v takem snegu, kot je bil letos, zagotovo ne bo takšnega problema pozimi vozit, ker to, kar pa sem letos videl kake kolone so delali vozniki vozil z zadnjim pogonom- pa ne mislim na pejek in fičke, pa stare škode..., to pa je bilo za izločat na cesti.... Punce in možati moški so se vozili kot po jajcah, v ovinkih in rondojih tolko da niso avta porivali, ker so bili celi posrani, speljat niso mogli z mesta, oz. upali....Pa da slučajno ne bo kdo rekel, da podcenjujem koga in da je gospa takšna, je pa nek vpogled v povprečje in izkušnje....) Pa srečno....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Vw golf 2.0 TDI 4 MOTION DSG - po ceniku je 28 tisoč. Pa sem prepričan, da bo eden od trgovcev spustil na 5 tisoč. Avto ima 150 konjičkov.
Ker za 25 tisoč dobiš Žalost od BMW-ja.
Ne vzeti tole preveč osebno, ampak če je želja samo NOV avto, potem kar MB A ali pa BMW 1, če pa se gre da bo avto kolikor toliko dobro vozen in vodljiv, da kdaj pa kdaj nastane nasmešek na licu, potem je 25 tisočakov premalo pri teh dveh znamkah.

Saj piše da rabljenega...

Meni osebno je zunaj a bolj všeč, pa pri nobenem od teh ni ravno cilj, da ti pričara nasmešek zaradi nekih hudih voznih zmogljivosti. Za to moraš pri A vzet drugo kratico kot CDI.
 
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Naj še enkrat pelje oba, pa se bo najlažje odločila. Po mojem bo največ odtehtala dodatna oprema enega ali drugega. Torej, kateri "bombončki" se ji bodo najbolj dopadli in kaj se bo dobilo za tak denar. Osebno nebi vzel ne enega ne drugega brez komfortnih sedežev, park senzorjev spredaj/zadaj, infotaiment-a, nadgrajenih luči (xenon ali led)... pogojno še kak šibedah ali steklena streha...

Recimo za BMW-ja se mi tale dopade:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12878356

MB A pa tale:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12758876&show=2

Oba avtomatika sta vrhunska, nimaš kaj sfalit :)
 
Nazadnje urejeno:

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Cist vseen kaj kupi, ker vcasih smo se za znamke odlocali glede na pripadnost in stali ob strani. Danes je itak vseeno. Instant
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Oba sta navadna jajca, vhodna modela, sicer pa definitivno BMW1 je vsaj vizualno všečen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Men sta oba vizualno všeč, bi pa se sam raje proti MB obrnil, nekak so bolj udobni za vožnjo, BMW je precej nizek za sedet in dost trd, skor ležiš not, tud glede servisov in pokvarljivosti BMW baje prednjači v ceni... Drugač pa oba za moje pojme predraga za to kar nudita.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja ampak 2 leti star B1 in MB A nista verjetno 25k?

Sicer nevem kako kaj BMW sam dela na razvoju, pri A klasi dobis Renaultov dci motor vsaj ce dizla vzames... res premium občutek! :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: stankozaspanko

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sej ej gor dal neke linke, da sta rabljena po 25 k, kolk sta nova ne vem. ma pa tist A iz linka 2.2 mercedesov motor, neke cenejše varjante pa DCI. Jebi ga tudi rols vozi BMW motorje. Če mene vprašaš se pri rolsu pa res ne spodobi, pri teh jajčkih pa sprejemljivo. Jest osebno rajš T roc ali kak golf 4m dsg. Za ženskico je luštna zadeva tudi kaka Arona. TDI, DSG, pa vsa možna oprema, pa ne bo 25 k. Sem zadnjič gledal vinsko rdečo z črno streho, Xcellence oprema. Luštno. VAG mi je čedalje bolj všeč.