Nasilne smrti je umrl igralec Gašper Tič

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Tudi sam sem del družbe in mene boli kita, če sta se imela lepo. Tudi ti bi se moral brigati zase ne za to koga nek neznanec žge. Zaradi tebi podobnih se je končalo življenje. Naša družba je pa itak plesniva, in ti si njena spora.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dobro sta vedela, da to, kar počneta v javnem zavodu, NI PRIMERNO.

In pika.

Za to sta se zavestno odločila in sprejela posledice v primeru odkritja.

Odreagirala sta z lažjo, skratka nista bila sposobna sprejeti odgovornosti, nakar se je slednji (verjetno tudi po "razgovoru" doma) odločil za kar se je odločil.

Za posledice sta odgovorna izključno sama.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
imaš lahko bilančni dobiček in negativno stanje se pravi negativen cashflow

recimo izdaš fakturo 200 eur imaš recimo stanje -100. Faktura je neplačana imaš 100 eur dobička bilančnega cashflow pa -300. DDVja namenoma nism dal za ražje razumevanje.

povračilo ddvja lahko zaprosiš, če daš dolžnika v izvršbo prej ne. Mi imamo celo primer ko je podjetje v fazi prisilke in mu niti izvšbo ne morš dat. Mi smo dali robo po oklicu prisilke. Žal zajeb.

stvar je taka da izvršba ne gre skozi, prisilka se pa vleče več kot eno leto.

To ti je naš sistem. In vsa faktura nam gre v bilanco odveden ddv.. u bistvu mamo pa prst v riti za neto + ddv znesek, ki ga v bilanci prikazujemo kot pozitivn dogodek
ipi pa je za tak znesek negativn.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Dobro sta vedela, da to, kar počneta v javnem zavodu, NI PRIMERNO.

In pika.

Za to sta se zavestno odločila in sprejela posledice v primeru odkritja.

Odreagirala sta z lažjo, skratka nista bila sposobna sprejeti odgovornosti, nakar se je slednji (verjetno tudi po "razgovoru" doma) odločil za kar se je odločil.

Za posledice sta odgovorna izključno sama.

Tako je, in krvi željni moralni pezdetje so onanirali, ko so brali o samomoru in med sabo modrovali na način kot ti pišeš zgoraj.
Verjetno je istega mnenja avtor posnetka, ki ni imel toliko morale, da ju ne bi snemal in potem objavil na spletu.

Bolno do kraja in še čez...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, nihče ga ni pozival k samomoru. Povedal je, da bo odstopil, če je na snimki, kar bi bilo korektno in bi se zadeva javno končala.

Da bi kdo užival ob smrti? Morda. Tako kot v tem topicu, je kar nekaj čudnih tičev v naši družbi
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Oh sprenevedanje na kubik. Kakor je moral on sprejeti posledice po tvojih besedah, jo mora tudi javnost, ki je bila bolj papeška od papeža. Dobro bi bilo, da potegneš glavo iz riti, ker vse na tem svetu pač ne poteka po pravilih in napisanih zakonih... svašta, da je treba to odrasli osebi razlagat.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
http://reporter.si/clanek/slov...li-stefi-519177

>Javni zavod Mladi zmaji je od decembra 2009 do danes od Mestne občine Ljubljana prejel 3,3 milijona evrov, največ decembra lani<

.. to je 30k€ mesečno ... niti ni tako strašno velika cifra, odvisno koliko je "uradno" zaposlenih tam in za koliko in koliko pobere direktor takega javnega zavoda ...
write.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Oh sprenevedanje na kubik. Kakor je moral on sprejeti posledice po tvojih besedah, jo mora tudi javnost, ki je bila bolj papeška od papeža. Dobro bi bilo, da potegneš glavo iz riti, ker vse na tem svetu pač ne poteka po pravilih in napisanih zakonih... svašta, da je treba to odrasli osebi razlagat.

Vse poteka po pravilih
priden.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Saj to kar sta počela ni kaznivo, ni pa družbeno sprejemljivo. V KZ so samo tista ravnanja, ki so nevarna za družbo in je nujno da se preganjajo z prepresijo.

Nobenega klasičnega dela ni potrebno prečitati, da bi dobil odgovor na to, ali je varanje v zakonski zvezi sprejemljivo
smile-1.gif

Pa dobro no - a se delaš trdega ali si trd? (Ni treba odgovoriti.)

Počasi bom pisal: Kako družbeno sprejemljivo je javno linčanje in/ali hujskaštvo?
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113

Mater js bi se v zemljo pogreznil, če bi bil med tistimi, ki so ga zagovarjali, ko je bil izbran za trola leta.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Itak je odgovoril samo na tisti del, kjer sem še posebej poudaril, da ne rabi odgovarjati.

Na dejansko vprašanje pa ne bo nikoli odgovoril. Bi rabil vsaj malo hrbtenice ...

Zdaj pa O&O iz te teme, ki je itak spet zašla.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik wd40 pravi:

Mater js bi se v zemljo pogreznil, če bi bil med tistimi, ki so ga zagovarjali, ko je bil izbran za trola leta.

Ker ima človek svoje mnenje, ki je drugačno tvojemu, je kar trol, a ne.

Kaj si pa potem ti? Sem ti jaz nadel kakšno oznako, ker imaš drugačen "demoliberalen" pogled na svet?
priden.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ti si dokazano. Saj si bil izbran. Vidiš kako stvar deluje, če imaš tunnel vision.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
A zdej k mam pa drugacen pogled na svet sem pa tele? Lepo. Ti si pa še vedno dokazano trol. Poglej si temo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem sicer čisto jasno, kaj je "trol". Po nordijski mitologiji marsikaj, praktično bi pa lahko bil tudi tisti s fračo na bojišču, ki dela zmedo.

@Snecer, vseskozi se zgovarjaš na pravo in črko zakona, verjetno si v vsem tem času do sedaj (10 let Alterja
grims-1.gif
, kaj češ, -

- kako si torej predstavljaš tvoje življenjsko poslanstvo, torej advokaturo, na tak način razmišljanja? Bolj papeški od Papeža
rolleyes-1.gif
, samo da bi ugodil stranki ki te je plačala, pa čeprav je usrana preko ušes.

Po drugi strani bi pa moraliziral, kaj je v človekovem obnašanju primerno in kaj ne. Kaj spada v trenutno "človeško družbo" (npr. tihotapljenje mamil, kjer so odvetniki zelo aktivni in uspešni z branjenjem barabe, ter z obsodbo, ali sme nekdo nategniti prijateljico, - življenje pač, kot ga odrasli ljudje živimo.
rolleyes-1.gif
)

Tvoja merila so zelo polarizirana. Verjetno si robot, torej neprimeren za odvetnika. Malce poglej, kaj zagovarjaš, ker osnovno pravilo razvite družbe (kar si prizadevamo biti) je, "pusti ljudi, naj živijo".

Ker vem da se vas ogromno tule gor zgleduje po američanih (sram vas bodi, leta 90 smo bili po nivoju kulture svetlobno leto pred njimi), pom malce spomnil po spominu: Monica Lewinsky je v tisti aferi prvotno povedala, da ne bi o tem, karkoli je že bilo, je v tem uživala in je bila strast obojestranska in tako dalje ... Šele kasneje je pod pritiski spremenila izjavo in si (po moje) s tem tudi uničila življenje.

Da, tudi jaz preveč pišem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Varanje zakoncev, lizanje mednožja v šoli...
Jaz v tem ne vidim nič takega, da bi lahko hvalil, prej obratno.
Ne vem pa, kaj bi eni radi od mene še slišali glede tega.dogodka in na kaj vse še boste navezali.