Naprava ne zažene navigacije (WInce 6.0)

NoName1990

Zelenc'
1. jan 2016
4
0
1
Zdravo,

Upam, da podobna tema že ni bila odprta...

Kupil sem avtoradio za navigacijo prek Aliexpress z operacijskim sistemom WINCE 6.0. Poleg sem dobil tudi SD kartico z navigacijo IgoPrimo.

Problem je, ker mi naprava ne zazna navigacije (napiše mi Cannot find navigation software). Ko grem v nastavitve naprave za pot navigacije, mi SD kartice sploh ne najde.

Probal sem že z več SD karticami različnih velikosti (2, 4 in 8 GB) različnih tipov (SD ali SDHC) in je vedno isto. Poskušal sem tudi z različnimi formati (FAT, FAT32, exFAT) ter hitrim/počasnim formatiranjem. Zanimivo je, da mi SD slot za multimedijo SD kartico prepozna.

Pri komuniciranju s prodajalcem ni uspeha, ker samo obrača moja vprašanja.

Mislite, da je mogoče sam slot GPS okvarjen oz. da je naprava zaklenjena ali da je napaka na softwearu? Je tu kaj mogoče narediti?

Hvala in lp
smile-1.gif
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
npotem poskusi datoteke iz sd prenesti se na interni pomnilnik in bos videl, ceje problem v sd slotu, pa na novo lociraj pot zagona programa, lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
glede na opisano je verjetno res defekten SD slot za navigacijo. Kar predlaga dejvi je teoretična rešitev s predpostavko, da ima naprava sploh kaj notranjega pomnilnika in pa seveda odprt dostop do wince namizja od koder bi lahko skopiral podatke iz SD ki je rezerviran za multimedijo..Sicer pa a ne moreš pokazat poti do druge SD, ki ti jo kot navajaš, prepozna?
 

NoName1990

Zelenc'
1. jan 2016
4
0
1
Živjo

Gre se za tolo napravo: http://www.aliexpress.com/item...2548383531.html

Problem je, ker sploh ne morem navesti poti. Kartico sem dal npr. v slot za multimedijo, Igo sem naložil tudi na USB ključ, vendar v nastavitvah za pot sploh ne morem nič izbrati.

Avtoradio sem dal vgraditi avtoelektričarju v Ljubljani in mi je rekel, da je za GPS nekaj čudno - da je nekaj formatiralo. Takrat sem mislil, da ni nič takega, da se je samo kartica formatirala in da bo druga delovala...

Kako bi lahko dostopal do WinCe desktopa?
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
hja če nima ikone za direktni dostop do wince namizja, potem bo težko. Večina kitajcev je to sicer imela vendar so to opcijo v novejših modelih začeli odstranjevati, ker je dejansko nepotrebna. V stanju kot trenutno je, ti ne preostane veliko opcij. Najprej (če še nisi) probaj sistem resetirati na tovarniške nastavitve. Če ne bo pomagalo je tvoja zadnja opcija reinstalacija firmwera, če ti ga bo prodajalec sploh voljan poslati. Ampak osebno imam še vedno občutek, da gre za hardwersko napako slota za sd, ki je rezerviran za GPS. To, da ne moreš pri izbiri poti za navi iskati na USB-ju ali na SD za multimedio je normalno, saj je vendor očitno to opcijo namenoma zaklenil, zato, da se ta dva pogona uporabljata izključno za multimedio.

aja še nekaj, moram vprašat - si prepričan, da imaš na kartici mapo ter v mapi .exe datoteko za zagon iGO aplikacije? Ke če ni nobene .exe datoteke, potem ti seveda sploh ne bo dalo na izbiro SD pogona saj sistem smatra, da na njemu ni nobene aplikacije.
 
Nazadnje urejeno:

NoName1990

Zelenc'
1. jan 2016
4
0
1
Probal se bom zdilati, da mi vrnejo denar vsaj v sorazmerju za GPS ali pa da pošljejo novo napravo.
Ima .exe datoteko...edino ce bi sama SD kartica morala imeti kaksne datoteke (npr .dll), da bi jo naprava prepoznala...?