Napis na nagrobniku

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Na nagrobno ploščo, kjer sta gor že dve imeni, bi rad dodal ime + priimek ter letnici rojstva in smrti še tretje pokopane osebe.
Plošča je prenosljiva, kar pomeni da jo lahko sam spravim do kamnoseka.
Pozna kdo kakšnega solidnega v LJ ali bližnji okolici? Koliko naj bi to okvirno stalo?

Vnaprej hvala za morebitna priporočila ali kontakte.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Tole bo sicer čisto off topic, ampak si me spomnil na en napis, ki sem ga pogostokrat videval, dokler sem bil še mulo ..

Napis:
Otroke štiri sva rodila.
Zemljo svojo trem sva podarila.
A glej ta kamen v spomin,
postavil je, pozabljen sin.

.. Po letih in letih so se očitno zmenili in napis na kamnu spremenili ..


No, pa nisem čisto na off .. V Podutiku je polno teh, ki se ukvarjajo s temi napisi ..
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik kripo pravi:

Napis:
Otroke štiri sva rodila.
Zemljo svojo trem sva podarila.
A glej ta kamen v spomin,
postavil je, pozabljen sin.

Ne morem verjet, da so starši sposobni tega.
stupid-1.gif
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Najprej moje sožalje.

Nagrobni kamen ti bo po vsej verjetnosti raje odstranil kamnosek, da ne boš slučajno česa poškodoval na nagrobniku. Današnji kamnoseki skoraj nikoli ne klešejo on-site, ampak stvari če se le da prenesejo v delavnico. Glede na to, da imaš dve imeni že narejeni, boš verjetno potreboval ročno klesanje črk - tega pa so sposobni starejši kamnoseki - novi napisi se izdelujejo samo še strojno.


Jaz ti dam kontakt enega precej ugodnega kamnoseka ki dela še na oldschool način. Sicer pa je iz naših koncev - Kamnik, ampak če ga pokličeš se bosta že kaj zmenila:

g. Metod, 031 359 246

Računa pa glede na število črk, katere je potrebno vklesati + pozlatiti.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Pri nas je delal Zupančič (Šmarje-sap) smo bili zadovoljni (+1x nam je delal nagrobnik ter 1x pisal na mestu)
Cena za ime 6 črk + datum rojstva ter smrti je bila 100€
Je pa tko da pride na grob in tam to uredi (oz kot praviš je prenosljiva bo pomoje ceneje)
lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
to se dogovoriš s kamnosekom pa ti pride na grob narediti dodaten napis (obnoviti stare..itd) ..zaradi tega ni potrebno prenašati plošče naokoli.

Jaz ti lahko zrihtam od kamnoseka telefonsko, ki je delal pri nas, pa se pozanimaj kako in kaj.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Hvala vsem.

Sem tasta aktiviral, pozna enega kamnoseka, bomo uredili ta teden.