Napake na mapah

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo!
Se da kako popraviti mape za TomTom/iGo, ker sem zadnje dni malo preizkušal oba in... oba imata mojo hišni številko označeno 300metrov stran in potem ko zapeljem na dvorišče mi začne težit, da moram obrnit in popravit, da bom prišel na cilj.
Nič resnega, samo bolj za šalo kot za res
grin1.gif



lp
Peter
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Na našem koncu so v obeh kartah v glavnem prave hišne številke. Je pa v Garminu moja hišna številka 300m vstran na cesti v gozdu, kjer ni nobene hiše. Sicer pa me Garmin praviloma pripelje do napačne hiše vsaj na našem koncu.
 

nkwai

Zelenc'
30. okt 2007
3
0
1
Najbolje, da ko si doma pred hišo nastaviš to kot dom, in potem ko rabiš it domov mu samo rečeš naj te pripelje domov.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Miomap me je v Kopru hotel pripeljati na cilj po enosmerni ulici v napačno smer (hvala bogu da se ne zanesem 100% na navigacijo). 2x me je vodil nekje med njivami po poljskih poteh(čeprav nimam obkljukano makedamskih cest in vaških cest)
V avstriji mi je rekel da sem na cilju čeprav sem bil oddaljen okrog 5 kilometrov do mojega cilja
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Miomap me je v Kopru hotel pripeljati na cilj po enosmerni ulici v napačno smer (hvala bogu da se ne zanesem 100% na navigacijo). 2x me je vodil nekje med njivami po poljskih poteh(čeprav nimam obkljukano makedamskih cest in vaških cest)
V avstriji mi je rekel da sem na cilju čeprav sem bil oddaljen okrog 5 kilometrov do mojega cilja
1. glede enosmernih in podobnega se NE SMEŠ na NOBENO navigacijo 100% zanesti. Četudi bi bila teoretično karta res 100% zanesljiva, se najdejo kakšni lokalni veljaki, ki kje promet malo drugače speljejo...
2. včasih je kakšna ceste še vedno malo čudno vrisana, čeprav je ta problem njiv in poljskih poteh pri garminu velikoooo bolj moteč.
3. potem pa 100% nisi pravilno vpisal cilja ampak verjetno kaj z podobnim/enakim imenom.