Namestitev windows na samsung np905

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Ne vem, kaj delam narobe, a na ta samsung ne morem namestiti sistema
frown-1.gif
Ima msata disk 128 gb (kar ne igra vloge), sem poskusil z win7, win10 (sicer nameščen win8) in vedno se ustavi pri prvem koraku, ko je treba začeti kopirati podatke (ko izbereš particije oz. diske). sem probal z zunanjo enoto dvd in usb ključkom (rufus), pa je vedno enako. igral sem se z biosom (secure boot on in off, csm in uefi...), pa nič. glede na opis napake sem prebrskal net, poskusil rešitve, pa še vedno nič. gre za napako 0x0070075.
kot da je nekaj narobe z diskom (pa je iz servisa...)
confused-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.595
113
Linux daš lahko gor ?

Zapeči iso na usb s čim dugim (zotacwinusbmaker, wudt,).

http://superuser.com/questions...laptop-notebook

Google številke tvoje napake ne pozna.


uefi daj na off, secure bott: off, csm on, boot legacy mode on.


update:
http://www.drweb.de/magazin/vorsicht-windows-8-vorinstalliert-eine-leidensgeschichte-42784/
Citat:

But: Despite having the same model number, I did not need the instructions. The screenshots of the BIOS not up to the interface of the actually existing in my device. Also Samsung wrote again of CSM, alone, in my firmware there is not the point. A call to the support brought clarity: No, you can not install a different OS, you must stay with Win. 8

Mogoče bo šlo po obvozu, prvo w8, nato update na 8.1 in nato na w10.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ne, linuxa se (še) nisem dotikal...
iso je originalen iz microsofta (ms tool) in skreiran na usb ključek z rufusom (zadnja verzija).
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Rufus je preveč zapleten za navadnega uporabnika. Ključek kreiraj raje z MS orodjem.

Zapleten? Vse pustiš tako, kot je nastavljeno po defaultu, samo določiš kje je ISO datoteka, in to je vsa umetnost.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
nč. včasih si pač moraš priznati, da si "kratek"
frown-1.gif
zadeva sem vlekel nazaj v servis, kjer že pacajo sistem gor. sicer osmico, a bom verjetno nadgradil. kljub ssd (msata) pa je zadeva počasna in bo spet trajalo sto let.
včasih res ne vem, kateri bizgec od bizgeca strankam podtakne taka jajca v trgovini...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Vprašanje, kaj si zaštrikal. Vsak se ravno ne spozna nabolje na take zadeve, zato naslednjič nadgradnjo prepusti komu takemu, ki se spozna... pa ni nujno da je to ravno servis. Sploh pa odsvetujem prčkanje po biosu.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.595
113
Samsung je bios tako omejil, da lahko namestiš gor samo w8, kar tudi lepo piše zgora na drweb.de strani.
Feature, not bug.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, če je to res, potem sem samo še ta sistem "pozabil" namestiti.
@scorpion: ne skrbi, mi je še vedno dosti poznano in kake hude znanosti v biosu ne odkrivam. ampak, včasih ti vsa pamet ne pomaga, če je zadeva "zaklenjena" na določen tip sistema.
pač, butast laptop...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Čisto odvisno, na kakšen tip biosa naletiš . Včasih je celo bolje, da so določene stvari zaklenjene (da ne prčka vsak, ki se ne spozna), nikakor pa mi ni všeč, da je tvoj bios sprogramiran samo za en OS. Mogoče celo obstaja posodobitev firmware-ja, ki omogoča posodobitev na Win 10, drugače pa ti lahko čip preprogramirajo na servisu.
Laptop ni butast, butasta je politika proizvajalca.

Nekaj let nazaj, ko sem nabavil novo kišto (ne spomnim se več, pri kateri firmi), sem imel celo nastavljeno geslo za vstop v bios, na servisu mi ga niso hoteli povedati, tako da smo se kar dobro skregali. Da če mi povedo geslo, izgubim garancijo. Zadevo sem potem rešil sam z hendlanjem jumperjev.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
mah, jutri grem zadevo iskat, zmečem še ostalo šaro na laptop in spokam k stranki. in upam, da mi bo naslednjič dala nekaj malo bolj pametnega v roke
smile-1.gif

ker tak "križev pot" za en laptop...ah ja