Naložbeno življenjsko zavarovanje

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Delam inventuro finančnega stanja. Delnice, zavarovanja....Večina grafov kaže strmo navzdol
uf-1.gif
. Ker bodo določene zadeve dobile permanentni ban v mojem finančnem portfelju sedaj delam selekcijo.
Takole je stanje na mojem Triglav računu: od sklenitve pogodbe vplačanih za 2500 EUR, trenutno stanje 1070 EUR. Graf je takšen kakršen je. Sedaj grem pogledat pogodbo in člene o »jamstvu glavnice« ter določila razveljavitvi.

Ps. Nisem finančni strokovnjak, zato so vsi nasveti dobrodošli.
544252-3glav.jpg
 

Priponke

  • 544252-3glav.jpg
    544252-3glav.jpg
    223,6 KB · Ogledi: 296
Nazadnje urejeno:

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Tega se ti niti približno ne splača prekinit. Zakaj? Iz istega razloga kot če greš prekinit/razveljvati/prodat ostale svoje naložbe. Izgubo utrpiš le, če se odločiš, da jo realiziraš oz. spraviš v denar. Do tedaj imaš izgubo le na papirju ali kot si nam ti prikazal...v grafu.

Nasplošno pa je za naložbena življenjska zavarovanja značilno, da naj bi se sklepala za dobo 10+ let. Za stanje na tvojem nal. računu je poleg padanja vrednosti točk tvojega premoženja krivo tudi dejstvo, da si tako kot vsaka zavarovalnica tudi 3glav zaračuna stroške. Ti stroški se ponavadi plačajo na začetku in tako lahko sklepaš da ni nujno, da je odkupna vrednost police enaka vrednosti premoženja na grafu.
In zaradi napisanga se ti v tem trenutku ne splača prekinit tega. Stroške si po večini poravnal poleg tega pa sedaj kupuješ točke v skladih skoraj zastonj in v naslednjih letih ko pričakujemo, da si bo gospodarstvo opomoglo, se bo posledično vrednost tovje police pobrala oz. lahko pričakuješ rast, ki je pričakovana za tovrstne naložbe.
Iz grafa je razvidno, da vlagaš v obdobju, ko Triglav steber 1 konkretno pada (taka kot vsi podobni skladi) saj vlaga predvsem v SLO podjetja. Ta padec se pričakuje, da bo trajal nekje do polovice letošnjega leta nato pa se pričakuje rast. Itak že prički pojejo na veji, da je treba kupovat takrat ko je nizko , ne pa ko je cena pregreta. Čist klasičn primer iz vsakdanjega življenja: Ponavadi navadni smrtniki kupujemo oblačila na razprodajah, ne pa takrat ko je zadeva draga.


Aja, kolkr je meni znana 3glavova naložbena polica jamstva glavnice ni, razveljaviš oz. nehaš plačevat lahko vendar potem izgubiš. Če se odločiš za odkup, je le-ta možen po dveh eltih po pogojih določenih s splošnimi pogoji.

Predlagam ti, da se pozanimaš kakšne so možnosti, da razpršiš svojo naložbo v okviru police na več kot samo en sklad.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
On bo (če se bo tk odločil) naprej varčeval in tako kupoval točke v sklaih oz. v Triglav steber 1. Z leti bi se praviloma vredost njegove naložbe popravla. Na koncu ob izteku dobe pa mu je 3glav dolžan izplačat vrednost, ki je dosežena.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Hočeš reči, da bo DU sčasoma nehal prodajati njegove točke za kritje svojih stroškov in mu bo ob konstantni donosnosti ostajalo več.

@avtor: ne prodat, stardo je dal dober predlog - možnost razširitve še v kak drug sklad.
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Hočem povedati samo to, da bo ob konstantni donosnosti vrednost njegovega premoženja zrasla, ker nižje skoraj(nekje do duge polovice leta 09) ne gre.
 
Nazadnje urejeno:

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik matt pravi:
Delam inventuro finančnega stanja. Delnice, zavarovanja....Večina grafov kaže strmo navzdol
uf-1.gif
. Ker bodo določene zadeve dobile permanentni ban v mojem finančnem portfelju sedaj delam selekcijo.
Takole je stanje na mojem Triglav računu: od sklenitve pogodbe vplačanih za 2500 EUR, trenutno stanje 1070 EUR. Graf je takšen kakršen je. Sedaj grem pogledat pogodbo in člene o »jamstvu glavnice« ter določila razveljavitvi.

Ps. Nisem finančni strokovnjak, zato so vsi nasveti dobrodošli.

Tudi jaz ne, samo vem, da se zdaj ne prodaja.
Šlo bo gor, ampak nekje 12% letno. Baje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
jup, tole skenslat se definitivno ne splača... to je tako ali tako dolgoročna zadeva in bi se znalo sčasoma (po tem kriznem obdobju) vse popraviti v pozitivo pa če se plačuje premije ali pa če se zamrzne vse skupaj, to je pa pol odvisno še od financ imetnika te naložbe
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Poanta življenjskih zavarovanj je, da morajo biti zelo dolga. Še 12 let je malo. Idealno je 30 let ali še več. Štos namreč je, da je vrednost naložb ciklična. Torej v časih rasti gre gor, v časih kriz gre dol. V dolgih časovnih obdobjih pa statistično še vedno prevladujejo obdobja rasti. Torej se pri dolgotrajnih zavarovanjih riziko padcev vrednosti porazdeli in še vedno prevladuje rast.
Torej je vnovčenje življenjskega zavarovanja, v časih krize, kot je ta sedaj, vkolikor človek nima resne likvidnostne krize, popolna neumnost. Torej vnovči če nujno rabiš keš in se sprijazni z izgubo, če ne, pusti naložbo noter.

Ogo
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Sej to smo mu že nekak povedali...

Mogoče pa bi glede dobe lahko veljala kaka druga razlaga (še posebej aktualna v tem času): Če se finančni zlomi dogajajo na cirka 25-30let si jaz osebno nebi mogel privoščiti da bi teoretično sedaj začel vlagat, čez 20-30 let pa bi mi ponovna finančna kriza pojedla ves donos, če ne tudi glavnice. Če pomisliš vmes še na inflacijo ti lahk realno ostane manj kot si vložil.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Sem jim poslal ene par vprašanj, uradno. Čakam odgovore. Če bo kaj pametnega bom objavil.

Hvala za nasvete.

LPM;