Nalepke

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
kupil sem služben avto, ki je bil polepljen z nalepkami... kaka ideja kako to najlaže in najlepše dol spravit
hvala
 

Cyberlukir

Zelenc'
27. apr 2013
19
5
3
Celje
Najbolje je, da pelješ kam kjer se s tem ukvarjajo, saj je lahko to precej mukotrpno delo.
Če se boš lotil sam, priporočam uporabo pištole na vroč zrak, saj boš s tem zagrel lepilo in tako lažje odstranil nalepko. Po odstranitvi lahko uporabiš TAR & GLUE remover, da odstraniš ostanke lepila, ali/in plastelin. Če so bile nalepke zelo dolgo gor, se zna vseeno poznati, saj lahko lak okoli nalepke sčasoma zbledi. Tukaj bi znalo pomagati še končno poliranje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
kupil sem služben avto, ki je bil polepljen z nalepkami... kaka ideja kako to najlaže in najlepše dol spravit
hvala

Kot receno, fen, industrijski, segrejes en del, ga potegnes dol... in moliš da nalepka ne pušča lepila...

Če pa ga, je najcenejsi sinteticno razredcilo, od mavrice je najboljsi, in pol ga naneeec na lepilo, malo pocakas, da se spaca in da postgas s kaksno plasticno zadevo... na koncu, vzames majhen kos cunje, jo premocis z radezredcilo in brises se preostali smrkelj dol...

Ce so novejse nalepke ne bo vecjih problem, ce so pa stare, je pa hitro precej svinjarije in zivcev.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
bo.

sej če so kvalitetne, bojo šle lepo dol... bo pa ošlesano okol... poliranje potem malo izboljša...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
sam da ne boš zakuru barve... ne pretiravat... segrej tok, da bo toplo na otip, ne da bo vroče...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ne, samo zakaj bi se oni sekirali glede nalepk? Avto prodajo in vzamejo drugega polepljenega...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
sem zrihtal s fenom iz Lidla in pol litra navadnega bencina... na eni strani je šlo super lepo dol skupaj z lepilom, na drugi strani pa sem se kar precej namučil, saj je šla dol folija, lepilo pa je vse ostalo na avtu in je bilo potrebno kar precej drgnjenja z cunco namočeno v benz.
poliranje ni bilo potrebno... se sploh ne vidi, da bi kadarkoli bile nalepljene kake nalepke...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
niti ne.... bolj ko ne je bil avto 8let parkiran tako, da je bila tista stran na soncu, kjer je šlo bolj s težavo dol....
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
sem zrihtal s fenom iz Lidla in pol litra navadnega bencina... na eni strani je šlo super lepo dol skupaj z lepilom, na drugi strani pa sem se kar precej namučil, saj je šla dol folija, lepilo pa je vse ostalo na avtu in je bilo potrebno kar precej drgnjenja z cunco namočeno v benz.
poliranje ni bilo potrebno... se sploh ne vidi, da bi kadarkoli bile nalepljene kake nalepke...

to bo ja...
če ti ne vidiš, še ne pomeni, da se ne vidi
Če avto ni bil v komplet foliji ti sigurno vidim, ni šans, da skriješ brez poliranja