nakup stanovanja

iskalec123

Zelenc'
27. nov 2015
1
0
1
Iščem stanovanje za družino na Preglovem trgu, lahko je večje dvoinpolsobno stanovanje, trisobno ali štirisobno. Če kdo pozna koga ali sam prodaja takšno stanovanje bomo informacije veseli.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Na preglu ciljaj na zadnji vhod na Z strani (10 oz 11?) (tam kjer je vrtec v pritlicju. Vsaj pred tremi leti so bili se sami svoji upravniki, pa tudi ni neka socialna klientela notri.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Da si malce sposodim temo in slišim še vaša mnenja o zadevi.

Opciji:

1. nakup stanovanja "v pritličju", v bistvu ni klasično pritličje, ker je cca 2m dvignjeno, je pa pač prvo stanovanje nad garažnimi in kletnimi prostori, sledita še dva nadstropnja nad tem. Ima zraven ogromno teraso in balkon, sicer se terasa deli z sosedi, vmes je neka montažna stena, ampak kaj drugega kot vidno prepreko to ne predstavlja. Vhod je sicer relativno zraven, ampak sploh ni frekventna zadeva, večina ljudi namreč hodi not skozi garažo, pa itak je samo 6 stanovanj v celotnem kompleksu, od tega mislim da sta še 2 fraj.

2. nakup stanovanja čisto na vrhu. Je dvigalo, z balkonom, brez terase glede na prvo opcijo.

Zanimajo me bolj subjektivne izkušnje ali mnenja, kakšne so prednosti živeti čisto na vrhu (tik pod streho) ali v pritličju? Sam vidim prednost pritličja v tem, da imaš relativno krajšo pot za prehodit ko tovoriš fasungo (čeprav je itak na voljo lift, ampak to je za penzioniste), etc. Slabost pa pač v tem, da ni nikogar pod tabo pa so verjetno stroški zaradi za ogrevanje nekoliko višji? Čeprav kako pa je v primeru če si na vrhu, verjetno tam tudi toplota bolj uhaja? Prednost stanovanja na vrhu pa pač v tem, da ni nikogar nad tabo in potencialno imaš mir, kar se tiče "galame". No, pa pritličje ima večjo teraso (atrij), ampak kot rečeno, vprašljiva je zasebnost in posledično tudi verjetno toliko ne uporabljaš, edino če so super sosedje, opcije za kakđno grillanje, ipd, je veliko
wink-1.gif


PS, gre se za energetsko zelo varčna stanovanja, vse kar se tiče izolacije, vlage, etc, je tip top, so pa prazna, še nihče ni bival not.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem se preselil iz najvisjega nadstropja v pritlicje. Stokrat boljse je v pritlicju. Je pa res da placam malo vec ogrecanja kakih 10-15% kot sosed nad mano.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Atrij? Kaj se sploh razmišlja? Atrij je atrij...Vsaj jaz sem vedno zunaj (ker je del pod streho, tudi ne glede na vreme...), tako da moja ideja je pritlično z atrijem! Sicer pa, vsak ima "svojo" idejo...
Sploh pa če se energetsko varčna stanovanja. To pomeni, da ne bo "preveč", oziroma ne bo nič dražje ogrevanje kot zgornje, kjer ti slaba izolacija strehe (če je) tudi pobere...
Najprej pa je tako potrebno vprašat ženo/punco... :)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Kaj pa smeti v artiju? Od zgornjih sosedov, ki se češejo čez okno, kadijo na oknu, stresajo kak tepih....?
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Če so sosedi normalni, tega ni... Če pa niso, pa zna bit problem, seveda. Meni se še ni zgodilo, moram takoj potrkat na les...