Nakup novega vozila v tujini

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
kakšen je postopek nakupa vozila v tujini (EU) ?
Nabavim avto brez davka, ga začasno registriram, pripeljem v SLO, tu v SLO plačam davek in registriram ?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Prideš v Slovenijo, greš na LPP za ugotovitev istovetnosti vozila (96 EUR), greš na davčni urad in plačaš DMV in ekološko takso.
Z vsemi temi dokumenti greš potem na tehničnega in avto zregistriraš.
Če si na LPP-ju takoj zgodaj zjutraj dobiš homologacijo še isti dan.
cheer.gif


To velja za avto uvožen iz EU. Iz ne EU je pa verjetno še DDV in carina za plačat.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
thx

Kaj v tujini moram plačati polno ceno ali brez davka (npr. Mwst v Nemciji) ?
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Prvo davčna pol homologacija. Se je zakon lani menjal, tak da morš pri homologaciji že imeti potrdilo o DMVju ker oni zadržijo original. Pa kopijo si prej nared k ponavadi hočejo pri registraciji imet tud kopijo DMVja (ne povsod).

Aja pa avto mora imet Euro 4 motor, če kupuješ novega rabljen pa Euro 2.

 
Nazadnje urejeno:

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Mene pa zanima, če je možno, da bi državljan RS kupil avto npr. v Italiji in ga tudi tam registriral.
Ali pa avto kupil v Sloveniji in registriral v Italiji.

Men so italijanske tablice tok qlske.
smile-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik darwin pravi:
Mene pa zanima, če je možno, da bi državljan RS kupil avto npr. v Italiji in ga tudi tam registriral.
Ali pa avto kupil v Sloveniji in registriral v Italiji.

Men so italijanske tablice tok qlske.
smile-1.gif

A tok so ti qlske?!
bonk.gif


Če nisi državljan, valjda da ne moreš registrirat avta.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Če nisi državljan, valjda da ne moreš registrirat avta.

To pa ne bo držalo. Jih je nekaj v naši vasi takih, ki imajo avto registriran v Italiji zaradi službe, nimajo pa državljanstva. Neki pogoji verjetno so, državljanstvo pa ni med njimi.
 

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Mene pa nekaj drugega zanima...pravne osebe, ki kupujejo avte v tujini in jih tukaj naprej prodajajo, kako vemo, da so vsi davki plačani, saj lahko oni, kot pravna oseba prestavijo plačilo davka za pol leta. Seveda, računi so pa tako narejeni, kot da je vse plačano, davki pa ne bodo nikoli.

Kaj bo z avtom čez čas, kajti dacarji tega kar tako ne spregledajo, da ni plačanega davka??? Ali bo najebal kupec ali firma, od katere se avto kupi???Kaj pa če je ne bo več????
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Mislim, da ti morajo najprej dokazati, da si ob nakupu vedel, da niso bile plačane vse dajatve. Probleme ima tako v glavnem samo firma, ki je davke utajila. Ta pa je do takrat, ko se kdo spravi zadeve preverjati, praviloma že davno zaprta.
 

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
sej glih to je problem. Če je račun izdan s tem, da je vse plačano, bi tudi mislil, da je vse plačano. Ampak kaj se zgodi, ko je firma zaprta in še vseeno na šasijo, ki jo ima davčna ni plačan davek??? Ne moreš registrirati avta????

Glede tega, pa se danes lahko hitro da dobiti vse pogovore za nazaj, ker se tak al tak, se snemajo.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Preganjali bodo odgovorne v firmi in ne tebe kot končnega kupca. Ti si kupil avto v dobri veri, da je vse OK. Vem za ene par kišt za katere ob uvozu niso bili odvedni davki pa se že dolgo okrog vozijo in nič ne kaže, da bi se to kdaj spremenilo.

In kaj imajo pogovori veze s tem?
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
V Italiji lahko vozilo tujec registrira pod podobnimi pogoji k pri nas, met moreš stalno ali vsaj začasno prebivališče v državi kjer želiš registrirat vozilo.

Če si kupil vozilo od firme ali fizične osebe ki ni odvela DMVja in DDVja ti dacarji nemorejo nič razen opravijo pogovr s tabo gdo, kje in gdaj ti je vozilo prodal. Če pa želiš preveriti ali so bili davki odvedeni lahko vse sam preveriš pri davčni upravi na podlagi številke šasije vozila.
 

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Če veš, da ni odveden davek in da lahko oni to dokažejo, plačat sam davek.
Sej zaenkrat se še da, ampak samo vprašanja časa je, do kdaj???

Sem tudi sam pred tem, ali bi kupil tako avto ali ne in me zanima mnenje kaj in kako s tem bolj iz pravnega vidika, če kdo to bolj ve.

Kar si ti trenutno napisal, mi je jasno, vse. In če je lukjnja, četudi davčna to ugotovi, ali mi lahko prepreči registracijo vozila in ker po vsej verjetnosti takrat te firme ne bo več. TO me zanima??
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Antonio pravi:

sej glih to je problem. Če je račun izdan s tem, da je vse plačano, bi tudi mislil, da je vse plačano. Ampak kaj se zgodi, ko je firma zaprta in še vseeno na šasijo, ki jo ima davčna ni plačan davek??? Ne moreš registrirati avta????



Glede tega, pa se danes lahko hitro da dobiti vse pogovore za nazaj, ker se tak al tak, se snemajo.




davek je plačan, saj si ga TI plačal, ko si od firme kupil avto
grin1.gif


kar pa ni plačan je pa davek ki ga bi firma morala plačat (razlika med vhodnim in izhodnim davkom)

 
Nazadnje urejeno:

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Lahko zahtevaš da firma registrira vozilo in potem kupiš avto to je ena od opcij pol si 100% ti krit.

Davčna pa lahko prepreči le izdajo homologacije ne pa tebi kot kupcu registracije.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik boc pravi:
thx

Kaj v tujini moram plačati polno ceno ali brez davka (npr. Mwst v Nemciji) ?
kot fizicna oseba z ddv v eu.
No sedaj sem se menil s prodajalcem v D in je povedal, da dobim Mwst nazaj!
Seveda pa ga moram plačati v Sloveniji. Samo ne vem ce ima smisel ker je MwSt 19% DDV pa 20%.