Nakup nove navigacisje naprave

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni
Odlocam se za nakup navigacijske naprave, pa sem u dilemi kaj naj sploh kupim? Ker bo napravo uporablju tud oce je priporocljivo da ima SLO menije in SLO glasovno vodenje. Sam bom napravo uporablju vecinoma u tujini (A,I,D,CH), oče pa vecinom po SLO. Garmin mi nekako ne disi ker nisi dobit kart in ostalih dobrot na "brezplacnih internetnih trgovinah"
crazy1.gif
. Sepravi kaj mi ostane...TOMTOM, MIO, IGO...ali se kaj?

Kaj vi priporocate?
Hvala in LP vsem
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Kar rabiš ima garmin že gor... N760 te vodi tudi po SLO...

Drgač pa za slabih 300€ dobiš N250+AR pa si pokrit z EU in SLO,CRO in BiH.



Ostalih zadev nisem testitral ker ne rabim dlančnika...
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zdaj ste me prow presenetli s temi Garmini. Berem poste po forumu in eden cez drugega govorite "aha se eden prodajalec garminov", zdaj mi pa vsi svetujete nakup Garmina. Sepravi je (zaenkrat) res tok boljsi kot ostali ali kaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Govorimo o standalone navigacijah ...

Maporama in razne dlančnik zadeve za očeta in običajen folk ne morejo biti opcija, žal...

Če pa boš vzel dlančnik pa si lahko naložiš vse zadeve in vse preizkusiš a ne.

Zato druge izbire kot Garmin trenutno pri nas ni, sploh za tako smešno ceno in zaradi kart.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja ja, nocem dlancnika, ker ze to se bojim da bom tezko razlozu ocetu kako in kaj :D

Pa v eni temi sem bral da svetujes garmine z novo karto city navigator 2008 EU. Sem mal brskal po spletu in vecino omenjajo samo karto city navigator NT....klik Je vrjetno se kaka stara zaloga? Kako je potem z novejsmii kartami? Jih je potrebno usako leto kupit, ali se jih lahko pobere za garminove strani kot update?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, city navigator 2008 Europe NT je nova mapa, naslednica verzij 9 NT (pač novo poimenovanje).

Če ima nuvi naloženo karto starejšega datuma pač kasneje naložiš novo...
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja, city navigator 2008 Europe NT je nova mapa, naslednica verzij 9 NT (pač novo poimenovanje).

Če ima nuvi naloženo karto starejšega datuma pač kasneje naložiš novo...

..., in jo dodatno plačaš
frown-1.gif
, pa si tam.
LP Company
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Kakšna je sploh razlika med Garminom (nuvi 250W), ki je zdaj v akciji v BigBangu za 189€ in ima pokrito celo evropo in pa drugimi za recimo 600€. Kaka je razlika med aparati, ko je tako velika razlika v ceni??? lp
write.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Preberi si specifikacije.

Npr. 250w ne podpira mp3, vnašanja rut, nima BT (torej prostorčnega telefoniranja), nima TMC sprejemnika, nima FM oddajnika, nima mp3 predvajalnika itd....

Trenutno najboljši model nuvi 760 stane okoli 430 EUR.

Ne vem kje si ti dobil cene za 600 EUR oziroma to so lopovi ki lupijo naivne....
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
2820 je imel prilžen še daljinski upravljalnik in ga že leeeeeep čas ni več v proizvodnji...

če rabiš samo navigacijo, vzemi najcenejšega, ker so vse karte, POI itd. identične pri vseh.
če pa rabiš MP3, TMC, 220V polnilec, BT, itd. pa boš moral poseči po dražjih modelih.

kot pravi snecer. najdražji trenutno je Nüvi 760, ki se pri nas prodaja za 529€ -5% popusta...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Mislim da je zumo še dražji, je pa fajn za motoriste, mam glih enga na testiranju.
Obstajajo še blaupunkt zadeve z Igo navigacijo ki so okoli 270€. Vendar je pa na žalost res da namenske naprave z pokritostjo kot jo ima garmin (čeprav nenatančno), še ni za slovenijo. Če ti bi pa zadeva večkrat zunaj prav prišla pa definitivno priporočam kaj kar dela na IGO zasnovi in jih zunaj lahko dobiš že za sprejemljiv denar in pa zunanje karte so mogoče celo na boljšem nivoju kot garminove.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Dobro... Zumo pride z dvema noselcema (motor+avto), je vodotesen, dvojni BT (čelada+GSM).
Temu primerno so prirejeni menuji za delo z rokavico, dodatne možnosti za kontrolo goriva pri motorju...

Bi rekel, da je Zumo v drugi kategoriji.
smirk-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja, city navigator 2008 Europe NT je nova mapa, naslednica verzij 9 NT (pač novo poimenovanje).

Če ima nuvi naloženo karto starejšega datuma pač kasneje naložiš novo...

..., in jo dodatno plačaš
frown-1.gif
, pa si tam.
LP Company

Saj ravno to mene moti. Nakup naprave, pol pa se doplacevanje za mape in upgrade.