nakup kolesa do 400 evrov

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
In kje imaš dober kolo z hidravličnimi diski za 400 eur?
Za rekreativno kolesarjenje večinoma po cestah je gumica čist dobra. Jo je pa dobro vsake toliko časa malo pogledati in zamenjati.
Za 400 eur jest diskov še pogledam ne, da slučajno ne padejo iz kolesa.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ni ga, zato sem omeno, da če slučajno najde kak bajk z mehanskimi diski za tak denar, da se ga naj lepo izogne!
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
No zgleda, da se najde.
Čeprav jaz raje vzamem boljšo ostalo opremo kot diske. Če voziš večinoma po cestah je več kot dovolj. Če je pa voziš po gozdu je pa druga zadeva.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Res je, odvisno kje voziš. Po ravnem ni panike. Pri parih spustih pa so mi diski še kako prav prišli. Zdaj, ko sem se navadil na diske, ne bi šel nikoli več nazaj.
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
No ja gumice čisto dobro delujejo pri spustih po urejenih cestah. Off road je pa disk pravi.
So mi malo smešni junaki, ki furajo polno vzmetene gorce po ljubljanskem barju in stokajo kako so težki, da si še v hrib ne upajo.
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
zivjo...
zavorni diski?...vecna tema, v vseh svojih letih sem prevozil vse od shimana, magure, hayese, na zadnjem demotu dobil tudi avide...avidi so takoj leteli dol in gor hope tech v4 z vented diski...cena? vec kot marsikdo tukaj odsteje za zelo dober kolo..
in zakaj taksne zavore? ker si lahko nastavljam moc in oddaljenost rocice, ker so zavore super mocne in mi garantirajo ustavljanje kjer koli in na kakrsnemkoli terenu, se ne pregrevajo in ne cvilijo...aja pa se zgledajo super duper seksi
smile-1.gif

no pa nazaj k temi...dan danes so na vseh kolesih nekaksni diski, kot je bilo ze v prejsnih postih omenjeno, roke stran od mehanskih diskov, ki so po navadi slabsi od V brejkov...drgace pa za nekega nezahtevnega uporabnika nobeni avidovi, shimanovi diski niso slabi, kar pa se tice izrednega poudarka v prejsnjem postu glede teze, pa naj avtorju povem, da ni problem v tezi ampak v geometriji kolesa...

tudi za vsak spust ni vsaka disk zavora, saj se locijo glede na namembnost (dh, enduro, xc) in tudi na kaksnem zahtevnem spustu pride do pregrevanja in posledicno odpovedi zavore...
slabost diskov...mogoce cena ploscic, cena diska, vzdrzevanje..
drgace kar se tice zavor je hope svetlobna leta pred ostalimi

http://www.hopetech.com/products/brakes/
 
Nazadnje urejeno: