nakup baterije za prenosnika

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Se da v Sloveniji kje poceni dobiti aftermarket baterije? Za ebay itd. vem, samo bi rad v Slo. Rabil bi pa za Fujitsu, oznaka baterije je: FPCBP331
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Original so longlive. Na ebayu se mi je že zgodilo, da je bila baterija po enem tednu samo še na 70%.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Za laptop ranga 300€ se ne splača dati 50€ za baterijo.
tongue-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Isto vprašanje imam tudi sam, rabim pa baterijo za Lenovo. Imamo že kaj več izkušenj glede nakupa takih ne-original baterij za prenosnike, so odstopanja od navedenih vrednosti v oglasu res tako velika?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jaz sem na ebayu kupil dve, v razmaku mogoče dveh let. Prva je držala kar solidno, na začetku 4 ure, potem pa postopoma padla do 10min. Nato sem vzel drugo, ista številka, sicer paše v laptop, ampak ne natančno, ima nekaj malega prostora. Že v prvo se je napolnila samo do 70%, potem pa je sedaj v še ne pol leta padla na 2%. Za prvo ne vem več znamke, druga pa je na škatli pisalo MTEC. Laptop pa je HP NX 9420.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Jaz sem na ebayu kupil dve, v razmaku mogoče dveh let. Prva je držala kar solidno, na začetku 4 ure, potem pa postopoma padla do 10min. Nato sem vzel drugo, ista številka, sicer paše v laptop, ampak ne natančno, ima nekaj malega prostora. Že v prvo se je napolnila samo do 70%, potem pa je sedaj v še ne pol leta padla na 2%. Za prvo ne vem več znamke, druga pa je na škatli pisalo MTEC. Laptop pa je HP NX 9420.

Pred 3 meseci sva s kolegom nabavila eniki MTEC bateriji za MB white. Obe na začetku na 75%, njegova je hin, moja na okoli 50%.
Prste stran od teh ...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Jaz sem na ebayu kupil dve, v razmaku mogoče dveh let. Prva je držala kar solidno, na začetku 4 ure, potem pa postopoma padla do 10min. Nato sem vzel drugo, ista številka, sicer paše v laptop, ampak ne natančno, ima nekaj malega prostora. Že v prvo se je napolnila samo do 70%, potem pa je sedaj v še ne pol leta padla na 2%. Za prvo ne vem več znamke, druga pa je na škatli pisalo MTEC. Laptop pa je HP NX 9420.

Pred 3 meseci sva s kolegom nabavila eniki MTEC bateriji za MB white. Obe na začetku na 75%, njegova je hin, moja na okoli 50%.
Prste stran od teh ...

Pred enim letom za 2 Asusa MTEC bateriji, po letu dni ne držita NIČ
jezen.gif
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
koliko časa pa si jo uporabljal preden je prenosnik odpovedal?

Nisem dovolj natančno opredelil odpovedi prenosnika-je tako zastarel že, da je enostavno prepočasen za karkoli- skoraj. Prenosnik še deluje, ampak ga je čas povozil, ne baterija.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
koliko časa pa si jo uporabljal preden je prenosnik odpovedal?

Nisem dovolj natančno opredelil odpovedi prenosnika-je tako zastarel že, da je enostavno prepočasen za karkoli- skoraj. Prenosnik še deluje, ampak ga je čas povozil, ne baterija.

to mi je razumljivo. Zanimalo me je koliko časa si uspel testirati baterijo, ko praviš da je dobra?

Ker če si jo testiral samo 3 mesece in ti je potem prenosnik odpovedal, potem nisem prepričan, da je tudi res dobra baterija.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


Pred 3 meseci sva s kolegom nabavila eniki MTEC bateriji za MB white. Obe na začetku na 75%, njegova je hin, moja na okoli 50%.
Prste stran od teh ...

Zanimivo. Jih za kolega kupujem za bormašince pa opremo, pa do sedaj še 1x ni rekel, da bi bilo karkoli narobe...
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Pred letom ali dve, kupil pr kitajci za HP, pa mi ni delala, pa še zelo na trdo se je vstavljala. Laptop jo enostavno ni prepoznal. Potem je šla naprej.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
koliko časa pa si jo uporabljal preden je prenosnik odpovedal?

Nisem dovolj natančno opredelil odpovedi prenosnika-je tako zastarel že, da je enostavno prepočasen za karkoli- skoraj. Prenosnik še deluje, ampak ga je čas povozil, ne baterija.

to mi je razumljivo. Zanimalo me je koliko časa si uspel testirati baterijo, ko praviš da je dobra?

Ker če si jo testiral samo 3 mesece in ti je potem prenosnik odpovedal, potem nisem prepričan, da je tudi res dobra baterija.
recimo da je trajalo leto in pol, preden sem opustil uporabo prenosnika zaradi zastarelosti