nakup avtomobila rabim pomoc

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Ker sem spet pred tem da moram kupiti se eno vozilo izbiram med tremi pa se nikakor
ne morem odlociti katerega bi in sicer vsi so z rocnim menjalnikom.

Mazda 6 2018 (tukaj me drzi cena glede na ponujeno strah me je glede glasnosti vozila po zimi slaba zvocna izolacija baje spodnji del vozila)
bmw 520d 2017 ( tukaj ne drzi oblika udobnost in obcutek voznje vendar sem preveril malo po netu in je avto z najvec slabimi oz negativnimi konotacijami zdej ne vem kako in koliko in kaj je res nisem se bil nikoli lastnik tega vozila.)
audi A6 2017 ( tukaj me drzi cena udobje je recimo zadovoljivo za vse ostalo se nevem dobro ga dobim v ponedeljek na testni preizkus za dva dni pred nakupom oprema je enaka kot pri ostalih dveh.)

glede opreme je edina trenutno mazda med temi tremi ki ima carplay bolje receno opcijo za vgradnjo to ji gre v plus. skratka vsak od teh avtov ima nekaj in ce bi jih dal skupaj v enega bi dobil en dober avto.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Mazda 6 po velikosti ni v istem razredu kot BMW5 in Audi A6. Prav tako se Audi in BMW segmentirata v "premium" segment, kar se mazda ne. Kako se je znašla na tem seznamu?
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Lahko komentiram Mazdo 6 in BMW serije 5.
Kot si ze sam ugotovil, pri M6 je edina "vecja" zamera malenkost manjsa zvocna zatesnjenost. Vse ostalo vsaj mene v tem avtu navdusuje. Letnik 2018, torej "nova" M6 pa naj bi to pomanjkljivost prakticno odpravila, saj so inženirji resno vzeli feedback lastnikov avtomobila in ga po tej plati postavili ob bok nemski trojici.
Motor, menjalnik, odzivnost avtomobila je odlicna.
Bmw mi je oblikovno vsec, malo manj pa vozno. Vsaj tistega, ki sem sam vozil, mi je bil zaradi kupa asistencnih "pametnih" sistemov precej manj vsec. Nad motorjem, vozil sem 525d, menjalnikom, 8 stopenjski ZF nimam pripomb. Dejstvo pa je, da so meni osebno povseci lahkotni avtomobili, cestne krizarke z vec kot 1.6 tone pa malo manj.
V firmi imamo Mazde od leta 2008, od takrat jih tudi vzdrzujem. Nad kvaliteto avtomobilov nimam popolnoma nobenih pripomb. Avtomobile vozi cca 30 ljudi, resnih okvar pa ni belezil noben avto.
Kako je z 2017 BMW-ji ne vem, so pa pri 2015 dizli se vedno tezave z ketnami, saj, sta jo morala sodelavca menjati na svojih peticah.

Lp
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Ce bos sam popravljal, kupis zanesljivejsega, ce ne, pa udobnejsega, odvisno od prevozenih km na leto. Sam bi audija, Mazda niti ni v tem razredu, ampak to ti glede na izbor niti ni pomembno. Ce bos avto npr. 5 let, bi avtomatik bil se boljsa izbira (garancija).
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mazda.
bmw pa njegovi problemi z motorjem so mene odvrnili od nakupa.
a6 in vw koncern je škoda besed.

sam sem izbral mb na koncu in mi ni zal.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Smeh... mazda 6 pri teh dveh konkurentih? Sem kar nekaj prevozil M6 pa...resno carplay? Vsa elektronika je predpotopna štorasta za upravljat ipd.

Bi moral pa kar ceno napisat ne pa te izbire... kaj petica lahko G20? Potem je to to, nič bluzit o problematičnih motorjih, bo drugod popolnoma isto ali pa slabše.

Trenutno pa vozim A6 4G, daleč najlepši, super notranjost samo za peljat je že stara petica bolj fajn. :)
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Ojoj kak komentar Malecky ...
V enem sestavku se obregnes ob upravljanje multimedije v M6, katere se mogoce dotaknes 2x dnevno, v zadnjem sestavku pa pograjas voznost A6, kateri je sestavni del vsakodnevne uporabe avtomobila.
Clovek bi se zaupal mnenje nekomu z konsistentnostjo, a toliko protislovij v samo enem sestavku..
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ojoj kak komentar Malecky ...
V enem sestavku se obregnes ob upravljanje multimedije v M6, katere se mogoce dotaknes 2x dnevno, v zadnjem sestavku pa pograjas voznost A6, kateri je sestavni del vsakodnevne uporabe avtomobila.
Clovek bi se zaupal mnenje nekomu z konsistentnostjo, a toliko protislovij v samo enem sestavku..

90% ljudi je popolnoma vseeno kako se avto pelje, nikoli ne pridejo na meje oprijema, ne zavedajo se a vozijo volan ki daje kaj povratnih informacij iz ceste ali pa ne ipd.

Kakšno je to dojemanje/razumevanje napisanega kaj za vraga... kje se to kaj izključuje? :bonk:
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Tu pa se popolnoma strinjam s teboj. Ljudem je popolnoma vseeno, kako tehnicen avto vozijo. Pravzaprav vecina ljudi niti ne pozna tehnicnih resitev in jih te ne zanimajo.
A vseeno me je v oci zbodlo popolnoma razlicne kritike avtomobilov.
Je pa verjetno res, da jaz inzenirjem prej skozi prste pogledam slabso/zastarelo multimedijo, kot pa tezak nos in podkrmarjenje v A6.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Em... si ti že kdaj peljal A6? Tu govorimo verjetno o 2.0 dizlih ne o starih S6, RS6 kravah.

Napram Mazdi se pelje A6 kot ICE vlak! Potem pa še avtomatik...mazda proti Audi/BMW...lol. :p
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
A se jaz motim ali si ti nekaj časa nazaj odprl temo o hrupu med vožnjo, ki te moti in potem te glava boli ali kaj že?
Ker če je tako, potem res ne vem, kaj dela Mazda 6 zraven ostalih dveh avtomobilov.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Ostala dva sta želja od baldricka, Mazda je pa želja od žene... Američani bi rekli, Happy wife, happy life.

Sicer pa, jaz bi med temi tremi izbral Mazdo, ravno zaradi svojega totalnega nezaupanja v nemške avtomobile (afera za afero)... Nategunov pač ne maram.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.322
9.060
113
ne vem do kolk lahko segneš, in kako boš lahko segal v prihodnje. z bencinsko mazdo6 po mojem ne moreš falit. Vse ostalo je pa mal večja loterija.