Naknadnja vgradnja števza za gorivo

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Zanima me če obstaja kaka zadeva ki bi mi kazala koliko je goriva. Lahko samo da zasveti lužka ko nafta pade pod določeno mejo.
Gre pa za viličarja malo starejše izdelave ki ima namesto števca šipko, in se nam je že prevečkrat zgodilo da je zmanjkal nafte.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Zanima me če obstaja kaka zadeva ki bi mi kazala koliko je goriva. Lahko samo da zasveti lužka ko nafta pade pod določeno mejo.
Gre pa za viličarja malo starejše izdelave ki ima namesto števca šipko, in se nam je že prevečkrat zgodilo da je zmanjkal nafte.

ce imas prostor za plovec, ga vgradi in vezi nanj opozorilno lucko. kdaj naj se prizge bos dolocil sam s poskusi ....
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Če te prav razumem je v rezervoar porinjena šipka in kontrola nivoja je kot kontrola nivoja olja v motorju. Ven potegneš šipko in vidiš koliko goriva imaš še.
Če je temu tako ti predlagam da v tank namesto šipke porineš plovček na šipki , šipka naj bo dolga toliko da bo na zunanji strni ob nizkem nivoju goriva šipka sklenila tokokrog in na armaturi ti bo zasvetila lučka . Za ta podvig rabiššipko ,nekaj izolativnega da boš lahko naredil "stikalo" nekaj kabla in luč.