Najemnik - stalno prebivališče

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Berem, da lahko najemnik stalno prebivališče prijavi brez soglasja lastnika, samo na podlagi najemne pogodbe. Je to še v veljavi?

Kako je v primeru, da ima najemnik dolgove? Lahko rubijo v stanovanju, kjer ima stalno prebivališče, čeprav mu lastnik ni dal soglasja?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da
Da, z možnostjo ugovora lastnika zarubljenih predmetov
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Ali lahko najemnik prijavi stalno bivalisce tudi na podlagi pogodbe za dolocen cas?
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
@Snecer
Torej najprej mi rubijo npr. razmontirajo kuhinjo, kopalnico, odmontirajo klimo itd. in potem se lahko jaz pritožim in dobim nazaj?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
V bistvu je tako, da če nekje bivaš več kot 12 mesecev, moraš prijaviti kot stalno in ne začasno. Torej ni druge opcije, kot da se naredi "na lastno pest".
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
@Snecer
Torej najprej mi rubijo npr. razmontirajo kuhinjo, kopalnico, odmontirajo klimo itd. in potem se lahko jaz pritožim in dobim nazaj?

Rubež si napačno predstavljaš
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
@Snecer
Torej najprej mi rubijo npr. razmontirajo kuhinjo, kopalnico, odmontirajo klimo itd. in potem se lahko jaz pritožim in dobim nazaj?
Tako pač to ne gre, nikogar ne zanima cenen pofl, ki ga folk vgrajuje z namenom obogateti na najemnikih.
Pa tudi zakon tega ne dopušča, mora bit možno še naprej možno normalno življenje noter.

Pobrali bodo kak TV, računalnik,.. likvidne zadeve.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Kuhinja in aparati so kot novi, stari 3 leta, klima je inverterska. Vse priznanih proizvajalcev. Tako, da ne gre za cenen pofl. Zaradi tega sprašujem.

Je pa res, da nimam pojma kako poteka rubež.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej.

Za začetek v najemno pogodbo vnesi, da se oddaja opremljeno stanovanje in našteješ to opremo.

Pa je stvar že bistveno lažja.

Ko pride izvršitelj "popisat" premičnine, mu že najemnik pokaže najemno pogodbo, če pa "zarubi" kakšen element pa hitro ukrepaš z ugovorom "tretjega".

Še preden seveda pride do dražbe in še preden pride kombi po material...

Samo ne delat panike.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja ugovor tretjega.... poznavalci vemo, da je v 90% primerov zavrnjen, posebej ob takih primerih. ŽAL.

Ti pa potem pojasnijo, sa seveda lahko ti vso to škodo terjaš od najemnika, ki tako ali tako nima NIČ. Sam zato pravim, ni vsakemu za oddajati !!! Bolje prazno, kot pa nekega socialca zapufanega noter dobiti. In, ne, kot Numy neumno trdi obogateti na najemnikih .

Res blagor ubogim, ki tako mislijo. Pa naj vzamejo najemniki kredit in kupijo in obogatijo sami na sebi !

Numy malo si izračunaj vse davščine, vzdrževanje investicijo in potem šele ugotavljaj donosnost, ne pa kar nekaj v tri dni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Varščiba tri najemnine pa papirje poštimat. Ne pa na črno pol pa panika.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja ugovor tretjega.... poznavalci vemo, da je v 90% primerov zavrnjen, posebej ob takih primerih. ŽAL.

Ti pa potem pojasnijo, sa seveda lahko ti vso to škodo terjaš od najemnika, ki tako ali tako nima NIČ. Sam zato pravim, ni vsakemu za oddajati !!! Bolje prazno, kot pa nekega socialca zapufanega noter dobiti. In, ne, kot Numy neumno trdi obogateti na najemnikih .

Res blagor ubogim, ki tako mislijo. Pa naj vzamejo najemniki kredit in kupijo in obogatijo sami na sebi !

Numy malo si izračunaj vse davščine, vzdrževanje investicijo in potem šele ugotavljaj donosnost, ne pa kar nekaj v tri dni.

No, no, če imaš najemno pogodbo, kjer se oddaja stanovanje z opremo, ki je našteta, po možnosti pa še kak račun od kuhinje in še česa shraniš, me res zanima, kdo to zavrne ...
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
V bistvu je tako, da če nekje bivaš več kot 12 mesecev, moraš prijaviti kot stalno in ne začasno. Torej ni druge opcije, kot da se naredi "na lastno pest".
Ne bo držalo. Jaz sem najemnik že 10 let in vsako leto podaljšam začacno prebivališče na podlagi najemne pogodbe.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja ugovor tretjega.... poznavalci vemo, da je v 90% primerov zavrnjen, posebej ob takih primerih. ŽAL.

Ti pa potem pojasnijo, sa seveda lahko ti vso to škodo terjaš od najemnika, ki tako ali tako nima NIČ. Sam zato pravim, ni vsakemu za oddajati !!! Bolje prazno, kot pa nekega socialca zapufanega noter dobiti. In, ne, kot Numy neumno trdi obogateti na najemnikih .

Res blagor ubogim, ki tako mislijo. Pa naj vzamejo najemniki kredit in kupijo in obogatijo sami na sebi !

Numy malo si izračunaj vse davščine, vzdrževanje investicijo in potem šele ugotavljaj donosnost, ne pa kar nekaj v tri dni.

No, no, če imaš najemno pogodbo, kjer se oddaja stanovanje z opremo, ki je našteta, po možnosti pa še kak račun od kuhinje in še česa shraniš, me res zanima, kdo to zavrne ...

Vprašaj malo poznavalce..., sicer bi vsak dolžnik rekel, ja telefon, ki ga uporabljam je najet ............... da ti skrajšam, zaplenili so celo viličarja , ki je bil na leasing, in je imel gor označbe kdo je lastnik in ker lastnik leasing firma ni bil pravočasno obveščen ... je šel .... med FO osebami pa je tega še veliko več.

Tako, kot je nekdo prej že napisal varščina + vsaj 3 mesečno predplačilo + notarska izvršna pogodba + vse uradno ..... pa še se kaj lahko zgodi..., vendar pri takih pogojih vsaj vsi tisti najemniki, ki jim še za eno najemnino ni povsem jasno kako jo bodo plačali odpadejo.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
V bistvu je tako, da če nekje bivaš več kot 12 mesecev, moraš prijaviti kot stalno in ne začasno. Torej ni druge opcije, kot da se naredi "na lastno pest".
Ne bo držalo. Jaz sem najemnik že 10 let in vsako leto podaljšam začacno prebivališče na podlagi najemne pogodbe.

Kar ne pomeni, da je tvoje početje skladno s predpisi/zakoni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pišem ti ravno za stanovanje, kako se je zadeva rešila.
priden.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Darjan pravi:
Kar ne pomeni, da je tvoje početje skladno s predpisi/zakoni.

No, me res zanima, kje jaz tukaj kršim zakon. Če imaš kakšen link, kar na dan z njim.
Če bi bilo kaj narobe, bi teta / stric na upravni enoti že zdavnaj v luft skočila.

Po tvojem mnenju bi morali tudi vsi študentje, ki bivaju v študentu več kot 12 mesecev, tam prijaviti stalno prebivališče?
Mislim, da si zgrešil point in definicijo začasnega prebivališča.
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Kaj pa če računov več nimaš ker nisi predvidel da bo prišlo do take situacije, garancije pa ni več (kar je razlog da si jih stran vrgel)?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Numy malo si izračunaj vse davščine, vzdrževanje investicijo in potem šele ugotavljaj donosnost, ne pa kar nekaj v tri dni.
Saj mi je jasno, zato je pa neumno high-end zadeve dajati noter, potem se pa še tresti, da jih bo kak rubežnik stran šraufal.