Najem stanovanjskega kredita v tujini

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ima kdo kakšne izkušnje? Je to sploh možno izvesti? Namreč gledam informativne izračune Volksbank v Avstriji in me prav čudi, da lahko izbiram obrestno mero, kar lahko prinese precej ugodnejše odplačevanje kot pri nam (beri: nižjo mesečno anuiteto) - recimo primer.

Kdo ve, kaj je varka?
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Ne verejamem, da si obrestno mero lahko izbiraš. V določeni meri jo sicer lahko izpogajaš ampak v takem razponu pač ne. Tabela je zgolj orientacijska. Vsaj tako piše. Po moje je splošna in se nanaša na vsa posojila, ki ji Volksbank ponuja. Od "hitrega kredita", do posojila za avto in najema stanovanjskega kredita. V tem razponu se gibljejo obresti pri različnih posojilih tudi pri nas.

Da bi dobil dejansko stanje bi moral pogledati obrestno mero za stanovanjski kredit, v "Rechner" vtipkati znesek, potem pa po tabeli, pod obrestno mero, ki jo imajo za stanovanjskega, poiskati znesek na željeno obdobje.

Po moje bi moral gledati nekje v področju od 5 do 6.5 %, za stanovanjskega brez hipoteke.

Upoštevaj tudi pripis " oglasite se v poslovalnici " .
smile-1.gif


Tako nekako si jaz to razlagam. Nisem pa klikal naprej po strani, da bi preveril če je res.

PMSM (po mojem skromnem mišljenju).
grin1.gif