najboljša tipkovnica?

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Naročil sem jo na src.si 97€ +ddv. Oni so jo poslali kar graverju, ta pa meni.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.386
113
Tole naroču sedaj po enem letu.... za slabih 50€ bo že dobro.

Po testih je najboljša med poceni. Mehanska, masivna, RGB. Če ne bo uredu, jo bom pa že kakemu šenkal. Slabih 200€ se mi pa mal greh zdi dajat za tipkovnico.

redragon-k557-kala-rgb-mechanical-gaming-keyboard-1000px-v1-0002.jpg


Zadnjič sem malo tapkal v bigbangu po poceni razstavljenih.... se mi je že tale dopadla, ker je malo bolj clicky bila (v primerjavi z 10-imi drugimi zraven)... za samo 17€.

1000
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Med slim tipkovnicami, sem lani našel v Italiji Rapoo ... Sem zadovoljen ..za pisanje super. (Ni pa primerna za gamerje, so smerne tipke kar majhne)
 

Priponke

  • rapoo.jpg
    rapoo.jpg
    130,8 KB · Ogledi: 210

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.386
113
Sem dobil to mojo novoletno jelko..... za tipkat je prov fajn. Osvetlitev lahko nastaviš tudi na enobarvno, da sploh ni moteča.

Tipka se res fajn, nevem če so mi oprali možgane s temi mehanskimi tipkovnicami, samo se prov fajn počutim (glasna je pa res :D ).

Hiter sem pa približno enako, kot sem bil lani, ko sem tudi novo(staro) dobil (ja se vem, da sem invalid).

tipk1.png


tipk2.png
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.564
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sam imam Razer Ornata Chroma. takrat sem cincal med Das Keyboard, ampak sem želel nekaj podobno modremu switchu, ter da so osvetljene tipke (to, da je novoletna jelka, se da lepo spremeniti v enobarvno in imaš lepo, dobro, osvetljeno tipkovnico, in v mraku zelo lepo vidiš tipke).

na koncu sem se odločil za Razer Ornato, ker imam Mac komp in je še iz stare zasnove in zagotovo dela, Das Keyboard pa je bila skoraj enkrat dražja, sicer namenska, Mac tipkovnica, ni pa imela osvetlitve in je takrat to prevagalo. sem zelo zadovoljen, tipkam zelo natančno in večino časa slepo in daljše maile res z minimalno zatipki spišem. je pa meca-membrane - se pravi ni čisto tipična mehanska tipkovnica, ampak hibrid - glasnejša, v officu se kdaj kdo tudi malo pritoži, ampak so tudi kakšne logitech podobno glasne, tako da me ne gane. všeč mi je ker točno veš, kdaj se je tipka sprožila in enostavno hitreje tipkaš. :)

da je tisti povštrček ultra-udoben mi pa verjetno res ni treba ekstra povdarjat? ;)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
Jaz sem si pred časom namislil logitech g413 silver. Seveda ni presežek, je pa vsaj nečemu podobna. Premehka in s premalo feedbacka za moj okus, ampak za tistih 70€ bo ok. Je kar zabavno kako hitro prsti frčijo, če si vajen navadne membranske.

Po nazivu je sicer gamerska, ampak to je samo toliko, da ima nek "game mode", ki izklopi windows tipke. Pa nima num lock lučke. To se pa večkrat vprašam keri d*bil se je tega spomnil.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.564
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vidiš, jaz pa se od nekdaj sprašujem, kaj za vraga je funkcija num lock tipke. ;)

btw - G413 je bila takrat tudi v ožjem izboru, predvsem cenovno in glede na to, kako je narejena, pa je na koncu izpadla ravno zaradi tega neizrazitega feedbacka roamer-g stikal ... da bi bila vsaj malce bolj kliki, bi bila idealna ...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
haha, ja jaz tudi ne vem zakaj bi imel num lock tipko. Razumel, bi da bi bil preklop med številkam in smernim tipkam v številčnici.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
Napisal sem lučka in ne tipka. Num lock tipko g413 seveda ima. In če uporabljaš numerični del že veš zakaj je tam. Ampak da ne veš v kakšnem načinu je numerični del, razen, da začneš tipkat, ja to pa je malo moteče...

Sicer pa obstajajo proggyji, ki ždijo v trayu in prikazujejo status.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vem kaj si mislil in tudi dizzy ve.
Gre za to, da če kupiš tipkovnico z numpadom jo boš itak uporabljal in smerne tipke imaš tako ali tako zraven. Torej tudi funkcija preklopa med smernimi in številkami je butasta ker imam en centimeter zraven smerne tipke...page up/down, home/end imaš tudi en centimeter zraven v levo..

Sicer pa:
Num Lock key exists because earlier 84-key IBM PC keyboards did not have cursor control or arrows separate from the numeric keypad. Most earlier computer keyboards had separate number keys and cursor control keys; however, to reduce cost, IBM chose to combine the two in their early PC keyboards. Num Lock would be used to choose between the two functions. On some laptop computers, the Num Lock key is used to convert part of the main keyboard to act as a (slightly skewed) numeric keypad rather than letters.