najboljša tipkovnica?

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
torej, rabim tipkovnico za PC, ki bi bila najbolj podobna tipkovnici na Lenovo prenosniku, nizkoprofilne tipke, tiha..v glavnem, vsak ki to uporablja ve zakaj je najboljša tipkovnica.

Dejansko obstajajo take tudi za PC? V big bangu ni nič pametnega...uporabljam Logitechovo K520, super zadeva, samo to ni to...jaz bi nekaj takega https://www.google.si/search?q...280&bih=739
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Apple tipkovnica, dela brez problema na PC-ju. Boljše slim tipkovnice ni, sploh pa ne za tak denar.

Sem preizkusil pred kratkim eno od Logitecha za 100 eur., sicer osvetljena, ampak za tipkat pa isto sranje kot K520.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
HP k5510 - po več Logitechovih imam to 2 leti sedaj doma in v službi. Ni pa povsem tiha.

c03563413.png
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Logitech illuminated na kabel, nizkoprofilna, tiha in osvetljena (imam kakšno na zalogi). Ali pa Logitech K760 solar for Mac (tudi imam eno na zalogi).
grims-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
K750 ni slaba ceprav meni je illuminated za samo tipkanje precej boljsa ampak seveda kakor komu ustreza.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ja, saj pravim, moram stestirati...
wink-1.gif


Na tem lenovo prenosniku je vrhunska, želim nekaj zelo podobnega....
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Moram malo potestirat, predvsem K750 mi je zanimiva....
Imam jaz. Vgravirane črke se slabo vidijo, zato sem kar čez nalepke nalimal.
Po kakih dveh letih mi je šla polnilna okrogla baterija (se jo zamenja z malo vztrajnosti).
Načeloma če je normalno dnevne svetlobe in ni skoz v temi, potem ti vedno dela s polno baterijo.
Glede tipkanja je kar v redu.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Moram malo potestirat, predvsem K750 mi je zanimiva....
Imam jaz. Vgravirane črke se slabo vidijo, zato sem kar čez nalepke nalimal.
Po kakih dveh letih mi je šla polnilna okrogla baterija (se jo zamenja z malo vztrajnosti).
Načeloma če je normalno dnevne svetlobe in ni skoz v temi, potem ti vedno dela s polno baterijo.
Glede tipkanja je kar v redu.

Ja, na zalost je to ena od Logitech tipkovnic, kjer se gravura najslabse vidi ampak tukaj zal ni pomoci smo poskusali razlicne zadeve pa material pac tako reagira.
Baterija res kar dostikrat odpove, se je treba pa kar potruditi, da to tipkovnico lepo odpres.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
PA sej moraš samo una vrtaca zadaj ven dati. Sicer se pa s tem kar jebe.š. Sem nazaj kar z s prozornim salotejpom zalepil.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
ksz....

Kakšno je mnenje o mehanskih tipkovnicah? Na prvo žogo v teoriji se mi še nabolj dopadejo RED.



Ali je še zmeraj najboljše kupit cherry za 15€
tongue-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz imam brown za neko mešano uporabo, red je po mojem mnenju zgolj za gaming, ker nimajo taktilnega "bumpa" in tipke prehitro udarijo do konca. Težko razložim, moraš sprobati katera ti najbolj odgovarja. Meni so sicer najbolj pri srcu blue stikala, ampak so glasna in takrat ko sem kupoval ni bilo nič pametnega na zalogi s temi stikali, nisem pa hotel neke kičaste gaming tipkovnice z miljon nepotrebnimi tipkami in rgb osvetlitvijo ter nevem čem vse še, tako da sem pristal na G610 Orion Brown.

Če je pa zadeva vredna svojega denarja pa moraš sem presoditi, meni osebno je, res pa da kvalitetna membranska tipkovnica z osvetlitvijo (kar imajo bolj kot ne vse mehanske) tudi ni ravno samo 15 eur.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Gledal sem tole


Okol 60-70€. Osvetlitev pa pomoje ne rabim. Razer je pa itak za šminkerje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Če rabiš mehansko zaradi tipkanja potem vzemi tipkovnico ki ima vsaj malo mesa. Meni tele skiny sploh ne sedejo v roke, sploh pa ne mehanske. Pa še namen mahanskih je vzdržljivost, to da si tipke izpostavljene in da tipkovnico drži skupaj samo vezje ni ravno bulletproof. Se je zadnjem času pojavila poplava teh tipkovnic od nekih "znanih" proizvajalcev (gre za izpeljanke iz custom modding scene), po mojem mnenju ni za kupovat.

Če hočeš dobro mehansko potem glej za ustaljenimi modeli s tradicijo. Cherry G serije (80) mislim da so najcenejše, nekaj čez 60EUR iz tujine, pa pri nas dobiš gravirane slovenske tipke če rabiš. Ali pa potem kakšen "das keyboard" če rabiš malce bolj blink-blink dizajn in malce boljšo ergonomijo.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
imam das keyboard professional s, brown tipke. za vsakodnevnih 8 ur v službi. kupljena na caseking.de za zmeren denar (trenutno so precej drage). Sicer je nemški layout ampak razporeditev tipk je enaka kot na slovenski, tko da če znaš vsaj malo na slepo tipkat bo OK.
je težka, masivna, tipke so fajn, samo se moraš navadit, da ni treba nabijat ko [cenzura], da prime ampak zazna že polovičen pritisk (2mm od 4mm celotnega hoda). to je lahko tudi slabost, ker pri navadnih si lahko kdaj mimo vsekal, pa ni zaznalo pritiska, tukaj ga pa.