Najbolj objektivna TV poročila

Kateri televizijski postaji najbolj zaupam pri novicah

• Nova 24 TV

• Planet TV

• TV 3

• RTV Slovenija

• A kanal

• POP TV

• Drugi lokalni program

Rezultati so vidni samo po glasovanju.

jekleni

Majstr
1. avg 2007
1.745
395
83
Objektiven? Kaj je objektiven? Poročanje brez mnenja? Tudi tako nikoli ne dobiš vse informacije. Poleg tega se mediji (oz. strici v ozadju) odločijo, kaj je pomembno - brez tega padeš v greznico, ki je internet in kjer so mnenja nobelovih nagrajencev enako vredna kot zadnjega ravnozemljaša - enakopravnost je hudič in je nihče v resnici noče.

Facts are simple and facts are straight
Facts are lazy and facts are late
Facts all come with points of view
Facts don't do what I want them to
Facts just twist the truth around
Facts are living turned inside out
Facts are getting the best of them
Facts are nothing on the face of things
Facts don't stain the furniture
Facts go out and slam the door
Facts are written all over your face
Facts continue to change their shape

(Talking Heads, Crosseyed and Painless, remain in Light, 1980)

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.499
2.317
113
Ne glede na vse, še vedno najbolj zaupam RTVslo. Imajo le toliko različnih ljudi, poročevalcev, dopisnikov in ostalega, da lahko objektivno poročajo. Kar jih nese, so razne oddaje v stilo "politično s Tanjo Gobec", "Studio City", "Centrifuga", "Zapisi iz močvirja" in podobno, ki so 90% usmerjeni levo. Res pa da to niso "poročila". Nekje vmes so intervjuji in razne "Tarče". Namen je dober, izvedba "šekr", edino včasih je RES očitno, da voditelja vleče v eno stran.

Tudi Planet TV zaupam, v bistvu so bolj nevtralni od rtv-ja, se pa vidi, da ni teh izkušenj in resursov.

Pop TV mi je že precej let poden. Slabo, neobjektivno, senzacionalistično... Prav vidi se, da sta televizijo prevzela Črnčeč (Šarec) in Golobič.

Za TV3 sploh ne vem, da bi imeli informativno oddajo, Novo24 pa je gleda, se mi pa kar zdi, kam "pes taco moli".

Če se zgodi kaj važnega, pogledam tako rtv kot 24 ur, plus še kaj bolj direktnega (tuj medij, tviter in podobno).

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
planet in siol sta se v tej krizi izkazala za najboljša(med slabimi). rtv, če odmisliš totalno v levo usmerjene oddaje, mogoče na "drugem" mestu - ampak je precej mest vmes praznih. kot da bi dal siol/planet na prvo mesto potem pa prazno vse tja do 20 mesta in tja postaviš rtv. nelogično? ja, kaj pa ni pri nas ko ti je mađarski medij najboljši :valjamse: mogoče bi bilo bolje če bi rekel da je planet prelaufal maraton v 5 urah rtv pa tam pri 8 urah.

vse ostalo pa je le nekje bolj nekje manj gnusno navijaštvo.

smoukar

Majstr
3. avg 2007
3.762
221
63
41
dolenska
RTV zamerim samo to, ker je res levi. Jebemu, plače so, novinarjev cel kup skoraj nič jim ne morejo,.. Zakaj kurca ne morejo bit bolj objektivni. Pop pa a kanal sta pa tko rumen cajtng da že blišči. Naši mediji se mi zdi da kr vsi več ali manj prirejajo novice, toliko za narod skregajo. Če pogledajš še mal tuje vidiš da je sranje ali lepota čisto drugačna

• Všeč mi je
Reactions: cappy

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
Se opravičujem - Telemachova shema je bila osnova: domači/informativni da ven to kar sem dal v izbor. TV3m oglašuje Faktor kot informativno oddajo. :oops1:

cappy Siol je TV?
jaz mam to v glavi kot planet = tv, siol = internet, rtvslo.si = internet, rtv1,23 = tv.
pač še en kanal iste hiše

faktor je bolj pogovorno politična oddaja, kdaj tudi dobra ko imajo dobre sogovornike.

McGiver

Guru
14. avg 2009
12.819
3.341
113
jaz mam to v glavi kot planet = tv, siol = internet, rtvslo.si = internet, rtv1,23 = tv.
pač še en kanal iste hiše

faktor je bolj pogovorno politična oddaja, kdaj tudi dobra ko imajo dobre sogovornike.
Ja samo vprašam ker je o TV govora - internet je peskovnik brez meja in bi vsaka anketa rabila 10 strani za navajanje možnosti.

boc

Majstr
1. avg 2007
1.940
250
83
Ne glede na vse, še vedno najbolj zaupam RTVslo. Imajo le toliko različnih ljudi, poročevalcev, dopisnikov in ostalega, da lahko objektivno poročajo. Kar jih nese, so razne oddaje v stilo "politično s Tanjo Gobec", "Studio City", "Centrifuga", "Zapisi iz močvirja" in podobno, ki so 90% usmerjeni levo. Res pa da to niso "poročila".
OK. Na drug strani recimo imamo Možino z njegovimi oddjami in intervjuji.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.499
2.317
113
BTW, odkar se malo bolj redno rekreiram (od jesenskega vala korone) odposlušam tudi (skoraj) vse novinarske konference, ki jih prenaša RTV. Gre za "surove" podatke, torej razni govorci povejo svoje, novinarji kaj vprašajo itd... Prav zanimivo je potem gledat poročila, kako se dostikrat kaj zmanipulira, pove samo tisto, kar je uredniku všeč (in recimo marsikaj zamolči ali marginalizira). Zabavno je tudi gledati te naše vrle novinarje (oziroma so večinoma novinarke, mlade in "smrkave"), kako prav "tipajo" za čem, s čimer bi potem spljuvali določeno osebo, ustanovo ali ukrep. Še huje je, ko nekdo tretji (recimo temu "strici iz ozadja", čeprav je pojem že precej "ofucan") pripravi vprašanja, ki jih sprašujoča novinarka niti ne razume, še manj pa zna postaviti nadaljevalno vprašanje.

• Všeč mi je
Reactions: ynos

jello

Guru
22. sep 2008
7.348
1.886
113
V skladu z uravnoteževalno politiko za vsako resnico rabiš še laž, da na koncu dobiš resnico, ki je na sredi.

Torej, če te vprašam kateri dan je danes in mi poveš resnico (torek), rabim še nekoga, ki se mi zlaže, da potem sam ocenim kateri dan je. To pomeni, da sprašujem toliko časa dokler ne dobim drugačnega odgovora. Hkrati to pomeni da več kot dobim enakih odgovorov (torek), bolj sem prepričan, da mi lažejo. Če ne gre drugače in vsi govorijo da je torek, grem vprašat še triletnika ali nekoga, ki je tako pijan da ne ve niti kje je, en mi reče sreda, drugi nedelja in evo imamo ga, danes je četrtek.

• Všeč mi je
Reactions: snjaper

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.499
2.317
113
OK. Na drug strani recimo imamo Možino z njegovimi oddjami in intervjuji.

Res je, a tega je tako na oko 10x manj. Možina ima recimo te "pričevalce" in cca 1x tedensko pogovorno oddajo na tretjem programu. Na prvi program ima zelo malo dostopa. Na drugi strani imamo zelo pristranske oddaje, kot sta recimo Studio City ali Politično s Tanjo Gobec, ki sta obe v top terminih na prvem programu, tukaj je še tednik (ni tako hudo, a prispevkov o "lačnih otrocih" je v času desne vlade vedno več), tričetrt odmevov je tudi "levih" (Konde, Bergant, Starič), za Tarčo ne bom rekel nič, so se lotili že levih in desnih (v zadnjem času je bilo sicer ene par zadev prav "posiljenih", kot bi Erika dobila nalogo, da MORA "zjebati" nekoga. Tudi na radiu ni nič bolje. Centrifuga je stalno neko jambranje in levičarsko nabijanje, podobno Zapisi iz močvirja, pa če kaj bi se našlo. Zdi se mi, da na RTV vsak levi "vplivnež" (govorim o stari definiciji, ker je rtv pač 20 let za ostalimi) dobi svoj prostor, kjer lahko "laja" po "fašistih" (ki to niso).

V bistvu šele ko poslušaš kakšen podcast, vidiš koliko gneva je v nekaterih novinarjih (recimo Tanja Starič v Umetnost možnega, zadnje čase se je pokvaril tudi LDGD, ki je bil bolj uravnotežen, zadnje čase pa je namesto 2 proti 2 prej 0,5 proti 3,5).

Nekdo bo rekel, da pač drugače ne more biti, ker so na nasprotni strani pač "fašisti" in je torej edina opcija levo in še bolj levo in da je to edini prav. A tak pogled ne spada v družbo, kjer to, "drugo" opcijo vseeno voli skoraj pol ljudi, kjer imamo tako demokracijo kot volitve, imamo tudi (bolj ali manj) redne menjave oblasti, kjer premagani ne izsiljuje ostanka na oblasti z orožjem in podobno.

cappy

Guru
8. apr 2010
5.741
2.591
113
V skladu z uravnoteževalno politiko za vsako resnico rabiš še laž, da na koncu dobiš resnico, ki je na sredi.

Torej, če te vprašam kateri dan je danes in mi poveš resnico (torek), rabim še nekoga, ki se mi zlaže, da potem sam ocenim kateri dan je. To pomeni, da sprašujem toliko časa dokler ne dobim drugačnega odgovora. Hkrati to pomeni da več kot dobim enakih odgovorov (torek), bolj sem prepričan, da mi lažejo. Če ne gre drugače in vsi govorijo da je torek, grem vprašat še triletnika ali nekoga, ki je tako pijan da ne ve niti kje je, en mi reče sreda, drugi nedelja in evo imamo ga, danes je četrtek.
ti je že nekako ibiza odgovoril kako je s tem.
ker večinoma nimamo časa vsega konzumirat gledaš nekaj medijev.
zgodi se X, medij 1 poroča da se je zgodilo > medij 2 pa da se je zgodilo <.
če daš skupaj imaš neko predstavo.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.499
2.317
113

Aha, ti torej trdiš, da je resnica samo taka, kot jo recimo predstavlja Studio City. Da je treba vse nacionalizirati, da deluje samo socializem, kapitalizem pa recimo ne itd...