Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Bemfl? Ocitno so ga implementirali kot je treba.

Se en argument, zakaj gumb za izklop radarja ni poseben problem: ce bi se ze hotel skantati z obicnim tempomatom, bi te moral ustaviti AEB.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Počasi mi postaja jasno zakaj se v ZDA skantajo direktnega z vključenimi vsemi POMAGALI ZA VOŽNJO.

Avtonomna vožnja že ima testne dummyje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Evo enega: tempomat nima več ločenega knofa za RESUME ampak ga združijo s knofom za + (višanje hitrosti).

(Nato logično sledi še, da je SET na istem knofu kot minus. :bonk:)

Je sploh še kakšen avto, ki ima ločen knof za RESUME?

Mazda ima locen gumb ...

CX-5 2017
IMG_0904_23793D65.jpg


Mazda 6 2013
IMG_7460_23793ED7.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Izgleda imajo vsi, samo njegov ne ali pa gor ne piše RES (kot pri meni tudi ne) ...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Da se ACC izklopi ko avto zavije stran morajo biti izpolnjeni določeni pogoji, ne vem točno kateri ampak, če imaš tempomat na 60 kmh, pa se pelješ ene 30 kmh za nekom, ki zavije stran, se meni acc izklopi. Pričakoval bi da C-HR naredi isto, ker je iste generacije TSS kot moj.

Evo takole piše v User Manual za C-HR:
Vehicle-to-vehicle distance control mode is automatically canceled in the following situations.
●Actual vehicle speed falls below approximately 40 km/h (25 mph) when there are no vehicles ahead.
●The preceding vehicle leaves the lane when your vehicle is following at a vehicle speed below approximately 40 km/h (25 mph). Otherwise, the sensor can not properly detect the vehicle.

Sem še preveril Manual od Corolle (TSS 2.0) in te omejitve nima več.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
VW Passat baujar 2018 nima!
Razen, če jaz ne znam tega izključiti/vključiti - dasiravno, če prebrano prav v navodilih, opcije preklopa med radarskim in navadnim tempomatom dejansko ni.
Pri radarskem tempomatu mi najbolj najeda avtomatsko zaviranje v zavojih:
Na svoji dnevni vožnji imam kar nekaj podeželske ceste z rahlimi ovinki - z navadnim tempomatom na 100 km/h je šlo vseskozi BP - daleč od kakšnega cviljena gum ali celo vklapljanja ESP-ja....
Z radarskim tempomatom na 90 km/h pa mi na ovinkih avto zavira(!?!) tam na ca. 85 km/h - ob tem nobemega avta niti pred mano, niti nasproti:sprasujemse:...
Sistem očitno meri tudi centrifugalno silo v ovinkih in temu "ustrezno" zmanjšuje hitrost...
...čeprav s samo "radarsko funkcijo" nima veze mi ta "dodatni fičr" radarskehga tempomata kar najeda.
Je to možno kako izklopiti?
ne, gleda po navigaciji in prometnih znakih kaj pride in prej ustrezno zmanjša hitrost. To so pač zdaj najnovejši sistemi, pset je pa to tako, pri poceni avti bodo/so te rešitve tako tako, pri premijah pa more to delat v nulo... kao.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
ne, gleda po navigaciji in prometnih znakih kaj pride in prej ustrezno zmanjša hitrost. To so pač zdaj najnovejši sistemi, pset je pa to tako, pri poceni avti bodo/so te rešitve tako tako, pri premijah pa more to delat v nulo... kao.

Mislim, da ne - to naj bi imel "Predictive ACC", ki je na voljo (opcija) v najnovejšem faceliftu Passata.
2018 letnik sicer ima prepoznavanja prometnih znakov - lahko ti piska, če prekoračiš. Ampak to izklopiš, ker je prepoznavanje dokaj nezanesljivo in te konstantno moti z napačnimi informacijami - hitrosti pa ne prilagaja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
ja pol pa ne vem zakaj bi pred ovinkom sam bremzal za foro. Jaz razumem to kot predictive ACC. Razen če sam bremza iz razloga da se avto nebi razsipal. Kao neko varnostno zaviranje, ki nima direktne veze s tempomatom.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
si prepričan da bremza? Mogoče samo neha pospeševat, ko/če je volan dovolj zavit. Tako obnašanje vsaj jaz opažam pri Passatu istega letnika. Dejansko se mi zdi kul.

Najbolje stestiraš tako da v kakem ostrem ovinku stisneš RES. Avto ne bo začel brezglavo pospeševat, ampak bo počakal da se volan izravna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Lahko potrdim da Passat b8 sam bremza v ovinku oziroma malo prej. Po mojih izkušnjah to dela odvisno od zasuka volana. Nov bi naj bremzal že malo pred ovinkom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
Vem da smo v eni temi imeli debate o lučeh...no tule se vidi razvoj...Tisti ki s(m)o še pri halogenkah ( s kakšnim vozilom)....od 1968 dalje...mal kr wtf efekta....

CS_AMG_2019_Erfolge_Rennen_Motorsport_19C1024_001.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.879
8.907
113
EU
Vrata pod katerimi je zamašek rezervoarja za gorivo.
Odklepanje pokrova je električno s stikalom pod armaturo, namesto da bi to bilo skupaj rešeno s centralnim zaklepanjem.
Bilo bi eno stikalo manj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Vrata pod katerimi je zamašek rezervoarja za gorivo.
Odklepanje pokrova je električno s stikalom pod armaturo, namesto da bi to bilo skupaj rešeno s centralnim zaklepanjem.
Bilo bi eno stikalo manj.

A tebi uspe priti na pumpo, ne da bi sedel za volanom? Jaz mam raje, da je dekl "vedno zaprt", preden mi lahko kaki mulec porine v kesl (moja Kuga nima več štoplca na keslu ampak samo pokrov - in če slučajno kje pustim avto odklenjen mi lahko kdo kaj po keslu - a če dobro premislim, je to še najmanjši problem, če pomislim, kaj bi mi lahko vse v odklenjenemu avtu delal ... :oops1:).

OK - "naj ti bo" - dodatno stikalo nima nekega smisla. Kateri avto to?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.879
8.907
113
EU
Naj v to temo izumov še dodam Front Brake Light ..

Nekje sem prebral, da je Ford predlagal ostalim avtomobilskim proizvajalcem, da bi uvedli svetleči informacijski panel na sprednjem delu vozila. Kazal bi kaj trenutno počne vozilo (zaviranje, zavijanje in podobno). Nekaj takega imajo avtobusi nad sprednjim steklom, in kažejo kam vozijo, in številko proge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Naj v to temo izumov še dodam Front Brake Light ..

Nekje sem prebral, da je Ford predlagal ostalim avtomobilskim proizvajalcem, da bi uvedli svetleči informacijski panel na sprednjem delu vozila. Kazal bi kaj trenutno počne vozilo (zaviranje, zavijanje in podobno). Nekaj takega imajo avtobusi nad sprednjim steklom, in kažejo kam vozijo, in številko proge.
To že testirajo eni čehi ali slovaki. (zelena luč spredaj na sredini)

Namen sprednje zavorne luči je, da pešec vidi, da ga je voznik opazil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi