Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kupujem nov hladilnik, pa reklamirajo tudi glasovno odpiranje vrat (Gugi, Alexa). Najbolj neumno pa mi je videti, ko trikrat potrkaš na vrata in se odprejo. :rolleyes:
Kaj še čaka avtomobilska industrija glede tega, za odpiranje vrat prtljažnika?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj še čaka avtomobilska industrija glede tega, za odpiranje vrat prtljažnika?
saj nekaj že imajo;
- pritisnem na daljinca, ko hodim do avta in me čaka odprt prtljažnik
- brcnem z nogo pod odbijač in se odpre prtljažnik.
Mislim, da tudi celo glasovno že obstaja, ko sediš v avtu. Da bi pa po parkingu hodil govoril avtu, pa nekak, ne, hvala;) Sedaj razmišljam, da tudi to morda že obtaja in morda niti ni težko. Glede na to, da lahko teslo upravljaš s telefonom, hmm...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Glede na to da lahko danes vsak pralni stroj upravljaš preko telefon ima tukaj avto industrija še veliko odprtih zadev, stroškovno pa to tudi ni nek velik zalogaj
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
818
824
93

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.917
5.078
113
saj nekaj že imajo;
- pritisnem na daljinca, ko hodim do avta in me čaka odprt prtljažnik
- brcnem z nogo pod odbijač in se odpre prtljažnik.

Pa odpiranje in zapiranje šip, eni avti imajo pin kodo da ključev ne nosiš s seboj...

Saj za par zanesenjakov je to verjetno fensi, ampak si takoj na par appih, za sončno, toplotno, klimo, pralni, avto... večini ljudi se pa že stozi menjati melodijo zvonjenja na telefonu.

Komplicira se kjer ni treba komplicirati.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Sem prebral ta thread zadnjih 10 let in se nasmejal kako so nam pred časom neumne in nepotrebne zdele zadeve, ki so danes nepogrešljive...

Imam občutek da sta tu dve kategoriji piscev, tisti ki vozijo avte do 20.000 in tisti ki vozijo "drage avte", vmesnih variant ni.

Kar se meni tiče, gledam v avtu 3 kategorije "izumčkov"
1) Čisti varnostni in asistenčni sistemi
2) Sistemi za udobje pri vožnji
3) Sistemi namenjeni potnikom, ki nimajo veze z vožnjo

Pri tretji kategoriji se komu zdijo neumni ščitniki na vratih, da jih ne opraskaš (ali ne opraskaš soseda), ko pri odpiranju vrat butneš v steno ali drug avto (meni je pa to ql)
Pri drugi kategoriji so pa mnjenja različna; dvoconska klima kjer lahko tvoja druga polovica nastavi topleje, ti pa malo bolj hladno, da ne postaneš dremav med dolgo vožnjo, ali pa adaptivni tempomot, dinamično uravnavanje trdote podvozja, prepoznavanje prometnih znakov, detekcija utrujenosti, prepoznavanje voznih pasov, avtomatsko parkiranje.....