Nadomestna baterija za prenosnik

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Živjo. Da ponucam temo in ne odpiram nove...
Imam prenosnik Asus, star cca 5-6 let, ki ga pa imam priklopljenega na štrom 24/7, ker ga uporabljam kot PC. Začelo pa se je dogajati, da se kar naenkrat med npr gledanjem filma izpiše zaklepam(nekaj podobnega) in se ugasne. Ob ponovnem zagonu grem z miško čez ikono stanje baterije(ob priklopljenemu na štrom) in piše 0%.
Ali je baterija čisto crknila, oz kakšno ima vezo, če je priklopljen na štrom. Ali je lahko kaj drugega v okvari?
Aja, pa ko je prenosnik ugasnjen in na štromu, da bi se baterija filala, utripa oranžna lučka za baterijo na samem prenosniku.
Hvala za odgovore.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Edino pazi, ker nimaš več baterije, da bi ti igrala funkcijo UPSa. Sem imel podobno foro pri Samsungu, baterija odpovedala, jo odklopil in je laptop lepo delal. Samo nisem smel pozabit, da ga prižganega ne smem odklopit z napajanja. Kar sem parkrat vseeno uspešno izvedel. :cheer:
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Da obudim temo.
Ima kdo izkušnje z baterijami Green Cell?
Ravim baterijo za en star prenosnik in je ta nekje pol cene originala, ki je 100 EUR.
Moje izkušnje so ok.
Green cell baterijo so dober približek originalu
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ni nek biser. Kako leto lahko pričakuješ uporabne kapacitete. Jaz green cell ne jemljem več, nam jih preveč pocrkalo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Nič ne jemljem. Te green cell smo meli v eni seriji obnovljenih prenosnikov (so bile nove) in so mi 4 menjali po parih mescih, ker niso držale niti sekundo več. Na koncu pa tak nobena ni držala več kot leto. Bile so pa v HP Elitebook-ih.
Pred davnimi časi sem pa za eee-ja vzel nek whbv al nekaj takega tista mi je pa kr dobro držala. Ampak to je blo ene 10 let nazaj.