N95 & WLAN

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Imam problem z WLAN-om in sicer noče se mi povezat na zaščiteno omrežje (pa naj bo WEP, WPA ali zaklenjeno na MAC naslov). Gre za lastno, domače omrežje. Na nezaščiteno dela bp. Firmware v11. Ima kdo enake probleme ali je fora v routerju?

LP,

Jurij
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zaenkrat sem se povezal se na vsako omrezje (zasciteno ali nezasciten)... tudi poskusil sem pri sebi z zascito na MAC adreso... in je slo BP...

Kaj pa se ti zgodi? Oz. kaj ne gre... ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ali napiše, da se prehod ne odziva ali pa da ne najde omrežja (ko sem 1m stran od routerja). Če uporabim WEP, omrežje celo dobi in se poveže nanj, ni pa mogoče prenašati nobenih podatkov. Na laptopu Thinkpad R61 deluje vse brez problemov. Zanimivo je tudi to, da me sploh ne vpraša po passwordu WEP, ampak ga moram sam nastavit v aplikaciji "Nadzornik povezav".



Router je TP-Link TL-WR642G
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sploh ne štekam, zakaj se v tistem "Čarovniku" gre. Tam mi samo kaže omrežje, ki je na voljo. Z njim se lahko povežem in začnem brskat ali pa pogledam podrobnosti. Nastavit ne morem popolnoma nič. Še več, tudi če je povezava zaščitena, kar prikaže z ono ključavnico, me po geslu sploh ne vpraša.
confused-1.gif
Po geslu me edino vpraša v Nadzorniku povezav.

Je telefon zrel za reset, FW upgrade ali servis?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Sploh ne štekam, zakaj se v tistem "Čarovniku" gre. Tam mi samo kaže omrežje, ki je na voljo. Z njim se lahko povežem in začnem brskat ali pa pogledam podrobnosti. Nastavit ne morem popolnoma nič. Še več, tudi če je povezava zaščitena, kar prikaže z ono ključavnico, me po geslu sploh ne vpraša.
confused-1.gif
Po geslu me edino vpraša v Nadzorniku povezav.

Je telefon zrel za reset, FW upgrade ali servis?

Ce te ne vprasa za passkey ... potem je nekaj cudno... Ali ti Access Point ne dela OK... ali pa Nokia nekaj narobe razume
smile-1.gif
...

Poskusi najprej na kaksnem drugem WiFiju, ce dela...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Nimam v12, ker nisem nadgradil po tvojem nasvetu. Bom probal nadgradit, pa povem, če je bilo kaj uspeha.

@Jest: Dostopna točka dela prav, ker pridem nanjo s prenosnikom z vsako zaščito (WEP, WPA, MAC lock).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Nimam v12, ker nisem nadgradil po tvojem nasvetu. Bom probal nadgradit, pa povem, če je bilo kaj uspeha.

@Jest: Dostopna točka dela prav, ker pridem nanjo s prenosnikom z vsako zaščito (WEP, WPA, MAC lock).

Zaradi tege, ker dela z Windowsi, se ni nujno, da je OK
smile-1.gif
.. Lahko ima kaksne probleme s kompatibilnostjo z drugimi napravami...

Jaz bi na tvojem mestu vseeno probal telefon na drugem AP... in se kaksno drugo napravo (telefon) na tvojem AP ...
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
si bom malo sposodil temo, kako je pri 95 deluje snemanje videa VGA ali lahko zoomiraš med snemanjem, pa če lahko še hkrati uporabljaš lučko za snemanje v temi, no toliko zaenkratLPWWY
nahrung002.gif