N6151 in dostop do Interneta

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ocitno sem prevec smotan, da bi to iz navodil razbral sam. Kako torej usposobim Nokio 6151, da bo z Izimobilovo kartico lahko preko GPRS dostopala do Interneta (z vgrajenim brskalnikom, MMS in kot modem za osebno racunalo) ? Telefon je seveda odklenjen in deluje normalno kot GSM (za govorne klice in SMSje), podatkov pa do zdaj se nisel nikoli prenasal. Nastavitve so tako obupno poimenovane (ang. in slo.) in razmetane na vecih koncih ... v glavnem groza napram SE telefonom
13.gif


Tisti SMSji, katere lahko narocim na Nokiini strani, ne delujejo (zdaj jih niti ne posljejo vec, ko sem vse pobrisal in poskusal zaceti iz nicle).

Za step by step navodila bi bil zelo hvalezen
roza.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Nihce ne premore Nokie z ustim UI, nihce ne zna tega nastaviti ali tega Nokie preprosto ne zmorejo ?
frown-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Najbrz se nisem dovolj natancno izrazil: naredil sem ze vse, kar je napisano na njihovi strani, brez kaksnega opaznega efekta (razen da pridno zaracunajo vse poslane SMSje :D ):

1: Poslal SMS na 1918 "iziGPRS" (dobil odgovor "Storitev je vkljucena", 2x)
2: Poslal SMS na 1918 "niziGPRS" (nobenega odgovora, 2x)
3: Na strani od Nokie zahteval SMS z nastavitvami za WAP (prispel SMS, sem aktiviral nastavitve)
4: Na strani od Nokie zahteval SMS z nastavitvami za MMS (prispel SMS, sem aktiviral nastavitve)
5: Na strani od Nokie zahteval SMS z nastavitvami za Internet (prispel SMS, sem aktiviral nastavitve)\

Od prispelih nastavitev sem poskusil oba access pointa (iziGPRS in iziWAP) in kot default configuration nastavil oba profila, ki imata na videz vsaj nekaj skupnega s povezavo v Intenet (iziWAP in iziWEB).

Vmes sem nekajkrat ugasnil/prizgal telefon (moj SE je to potreboval po vklopu GPRS, najbrz tukaj ni nic drugace).

Ne deluje ne posiljanje MMSov samemu sebi, ne dostop do Interneta (nokia.com bljiznica je ze v telefonu). Zato sprasujem kako se v resnici nastavi vse skupaj, da bo delovalo. V navodilih (angleskih in slovenskih) ne pise cisto nic uporbnega, nastavitve so nastlane po *vsaj* treh razlicnih koncih (nekaj pod Settings | Configuration, nekaj pod Settings | Connectivity, nekaj pod Web | Settings). Ob poskusu dostopa do Interneta s telefona vedno napise "Packet Data connection not avaliable" in takoj potem "Link not avaliable".

Domnevam, da ima se kdo drug telefon z istim nefunkcionalnim uporabniskim vmesnikom, ki mu je vse skupaj uspelo nastaviti
smile-1.gif
Postopek po korakih bi bil _zelo_ dobrodosel, ker je procedura na strani izimobila ocitno napacna (ali pa telefon ne podpira GPRS, navedbam na Nokiini strani navkljub).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Pozabil sem dodat se to: bil bi hvalezen za rocne nastavitve (po korakih) za *katerokoli* omrezje. Podatke bom menda ze znal zamenjati za tiste od Izimobila ...