Multifunkcijska naprava

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
išče se multifunkcijska naprava, predvsem za potrebe skeniranja dokumentov in računov, ter za printanje računov, občasno kakšnega ekstra dokumenta, mislim, da ni neke hude potrebe po barvah, tako, da je lahko tiskalni del tudi samo črnobel. wifi je povezljivost je nujna.

nikoli nisem vedel, kaj je boljše - laser ali "inkjet"? sicer pa sem gledal nekaj takega:

Multifunkcijska naprava Xerox WorkCentre

p.s.: to, da smo doma vsi na Apple napravah, je relevanten podatek ali so ti problemi s povezljivostjo na Apple že pasé?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Glede na to, da je naprava predvsem za skeniranje, ti morda zna priti prav avtomatski podajalec in dvostransko (duplex) skeniranje?

Po mojih izkušnjah je za tisk boljši laser, načeloma cenejša cena na izpis in ni problemov z izsuševanjem.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Brother mfc 2740, če ga še kje dobiš. Poceni za vzdrževanje, dober duplex skener, mrežni in wifi, pa čb laser.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tudi jaz iscem nekaj da bi zamenjal HP8620 ( bi ga raje uporabljal doma).

In sicer iscem nekaj kar ima obojestransko skeniranje in tiskanje, wifi, relativno hitro odzivnost ( npr hp 6230 ali nekaj takega ki ga imam doma, je obup, dve ure melje preden dejansko kej natisne ali skenira).


Nekaj je tudi barvnega tiska, predvsem kaksen logotip na dokumentih, ter sem ter tja kaksen cenik/napis, tako da bi se rad izognil samo crnobeli varianti.

V postev pride nov, malo rabljen, lahko tudi ebay, vse odvisno od cene.
Ce je seveda racunica v prid kartusam, pri trenutnem 8620 me pride combo xl pack cca 100 eur.