Multifunkcijska naprava

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Nabavit nameravamo novo multifunkcijsko napravo (ali pa dve).
Prioritete:
- Hitro tiskanje (duplex je plus)
- Hitro skeniranje (hitrost vs kvaliteta)
- ASF skeniranje (duplex je plus)
- Barven (inkjet, 2 barvna laserca že imamo)

Sedaj imamo enega OfficeJet 5510, pogledujem pa za: Canonovimi PIXMA serijami (310, 700, 830).
Trenutno je 830 favorit, saj ima duplex ASF za skeniranje.

Malo dražji je HP OfficeJet PRO L7680 (oz. še dražji 7780 z dodatnim predalom za papir). Ali pa HP OfficeJet 6310 v rangu PIXME 310. Potem je tu še EPSON Stylus DX9400F v tem rangu ipd...

Pod črto: izbira je prevelika, da bi bila enostavna; seveda se produktov nikjer ne da pretestirati in zato: Ima kdo kakšne predloge? Ima kdo katerega od naštetih produktov? Če da bi bila dobrodošla kakšna pohvala ali kritika (najbolje oboje - kaj so plusi, kaj so minusi).
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Res nihče nič ne ve?
Potem bo verjetno kar Pixma MP830...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Glede teh modelov nimam izkušenj, če ti kaj pomaga pa ti lahko dam pozitivno referenco za Samusungov multifunkcijski aparat (čb laser z ročnim podajalnikom in predalnikom za 250 listov, barvni skener s podajalcem, faks ki ga ne uporabljamo, z usb izhodom kamor lahko direktno na usb ključ skeniraš dokument). Skerniarnje z drajverji možno na katerokoli mašino v mreži, priklop na LAN. 12 uporabnikov dela praktično samo s to mašino že leto in pol. Cena je bila pod 400€, dela brezhibno, edini strošek so original tonerji. Skratka kar se mene tiče best buy. Primarna uporaba za tiskanje (ni dupleksa) in skeniranje (večinoma preko podajalnika).
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Res nihče nič ne ve?
Potem bo verjetno kar Pixma MP830...

No, zadeva je prvi dan priklopljena in uporabljana... V primerjavi s prejšnjim (HP OfficeJet 5510) je Porsche in zaenkrat sem zadovoljen z izbiro. ADS Duplex skeniranje (pogodbe, pošta, ...) deluje super. Kot printer ga pa še nismo kaj dosti preizkusili. V Samsung CPL 610DN imamo navaden papir (tiskanje projektov, ....), v tega smo pa dali papir z glavo (predal) in kuverte (manual feeder) tako, da je kombinacija za sedaj več kot ok.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Jaz sem včeri kupil "multipraktik" Epson, pač prisegam na Epson kaj se tiče tiskanja, pa še kartuše so drobiž. Naprava je simpatična, zelo dober je skener ... hiter in tih printanje je pa tudi dokaj hitro ... za domačo rabo prek zadosti.