Multi Renamer - možnost izbire malih črk

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Imam neki renamer, samo mi ponudi samo možnost vse male črke (ali pa vse z veliko). Ali je možnost npr. 01. Izvajalec - Dobra vila na Koroškem => da bi sam izbral, katere bi želel z malimi ali velikimi črkami?
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Rad bi konkreten odgovor s tem v zvezi: prvotno imenovano "01. IME & PRIIMEK - SKLADBA ZA VSE ČASE" bi rad preimenoval v "01. Ime & Priimek - Skladba za vse čase". Se to da na kak bolj enostaven časin? Hvala vnaprej!!!
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
- Na https://www.ghisler.com/ snameš in namestiš Total Commander.
- Poženeš Total Commander.
- Poiščeš mapo na disku.
- S tipko INSert označiš imena datotek, ki jih želiš preimenovati (postanejo rdeče barve).
- Izbereš Datoteke - Sočasno preimenuj več datotek.
- Pod VELIKE/male črke izbereš "Velika Začetnica Vsake Besede".
- V stolpcu "Novo ime" preveriš, ali bo prav naredil.
- Sprožiš preimenovanje z "Začni."

Lahko pa tudi posamezne besede spreminjaš preko "Poišči" / "Zamenjaj z" in glede velikosti besed "Nespremenjeno."

zacetnica.png
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
jest bi probal tako, da bi najprej vsem spremenil samo ime avtorja v veliko začetnico. in potem drugi del - komad - v veliko začetnico kot naslov....

kako ločit tole, bo pa potrebno malo googlanja... verjetno je kakšna fora, da do pomišljaja je en del in naprej drugi...

se pa spomnem kot mulc sem mel en program, k si lahko urejal čist vsako črko posebej, sam je bilo potrebno malo vaje...

Edit1:
a mp3 tage imaš urejene? najlažje bi bilo iz tega potegnit info... total commander kolikor gledam ne bo ok...
 
Nazadnje urejeno:

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
...a mp3 tage imaš urejene? najlažje bi bilo iz tega potegnit info... total commander kolikor gledam ne bo ok...

V mp3 renamer ti potem avtomatično potegne pravilno napisano, če imaš prej urejeno. Tam pa ne znam delati obratno (tag to filename) na način, kot bi ga rad.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Jaz bi se tega lotil z excelom, mi je lažje od iskanja in testiranja namenskega softwara.
Najprej v CMD-ju izpišeš seznam datotek dir /b > seznam.txt.
Ta seznam uvoziš v excel, s funkcijami len, left, right in search ga razrežeš po celicah, s proper nastaviš začetnice (Dobro vilo na Koroškem boš še vedno rabil obdelati ročno :)), sestaviš nazaj, sestaviš ren ukaz za cmd, potem pa cel končni stolpec prelepiš v cmd.