Mrežni marketing - kakšno je vaše mnenje

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Naj kakšen ekonomist razloži enostavni princip delovanja mrežnega marketinga (ne razno razne piramide).
Kje se "sproducira" fond denarja, s katerim se nagrajuje zastopnike na različnih nivojih? Ali ta zadeva pride od vedno novih strank, ki vstopajo in vplačajo provizijo (v tem primeru je zadeve konec, ko zmanjka novih strank)?
Ali pa je zadaj nekakšen drugačen poslovni model? Ker nekako ne razumem vseh teh zastopnikov, ki prodajajo različne storitve in produkte, pa ne dajejo povdarka na samem produktu, ampak izključno na graditvi mreže.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Naj kakšen ekonomist razloži enostavni princip delovanja mrežnega marketinga (ne razno razne piramide).
???
MM=piramida
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Naj kakšen ekonomist razloži enostavni princip delovanja mrežnega marketinga (ne razno razne piramide).
???
MM=piramida

sem že hotel napisat, pa je zaradi takih ret... brez veze, da se matram pišel celo stran pol bo pa 1o trdil da je vse to piramida, ker ne znajo ločit ali pa pač nimajo IQ-ja da bi razulem razlike...
piramida = ponzijeva shema

@JosipBroz, rade volje bi ti to ob kavi prikazal razliko... (nič te ne vabim v nobn posel ali da bi kaj prodajal)
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Jaz že od nekdaj občudujem ljudi, ki so se za par 10 eurov na mesec pripravljeni zameriti in kasneje odpovedati vsem prijateljem, ki niso z njimi v "biznisu".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ah, kje pa kakšna piramida. MM niti slučajno ni piramida, ampak je trikotnik.
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ah, kje pa kakšna piramida. MM niti slučajno ni piramida, ampak je trikotnik.
tongue-1.gif

Pa še to na glavo obrnjen, tak da je bolj podoben drevesu, ki raste in se razvija
grin1.gif
(po besedah ene amwayeve opranke)
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nisem hotel sprožiti nobene vojne. Vemo, da je pri vseh teh zadevah v Sloveniji zraven zelo negativen prizvok.
Pa vseeno, če odmislimo sheme, ki so v Sloveniji. Od kje prihaja denar, da se plačajo zastopniki? So to precenjeni produkti, pa se potem del te cene prerazporeja v plačilo zastopnikov?
Zakaj bi jaz kot nek ponudnik artiklov, torej trgovina, imel interes, da se moji produkti prodajajo s pomočjo mrežnega marketinga in ne klasične trgovine?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V primeru slabega produkta prihaja denar od novih strank in raznih obveznih seminarjev, ki so hudo dragi.

V primeru dobrega produkta (recimo Amway) pa prihaja denar od agresivnega marketinga prodajalcev. Kupiš enkrat prašek, ki se ga dozira tak malo, da ga imaš celo leto, a prodajalec ti bo potem težil vsak mesec ''da že dolgo nisi nič vzel''. Amway se je marsikomu samo zaradi tega zameril, pa čeprav so njihovi izdelki odlični. Podobno je pri Tupperware-u, kjer kupiš enkrat komplet skled, ampak ker so narejene 'večno', ne boš potem vsak mesec kupil nekaj.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Amway izdelke pač kupiš, če so ti všeč. Ne rabiš pa sodelovati zaradi tega v "zloglasni" organizaciji network 21. Ti so pa res vsiljivi s seminarji in kasetami. Večina sodelujočih na seminarjih se obnaša kot da so najbolj zagrizeni verniki.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj z veseljem kaj njihovega kupim, recimo aftershave, 'pril', pralni prašek itd. Ampak ko sem pred leti kupoval pri enem znancu, mi je nonstop težil, da že dolgo nisem nič kupil. Zdaj prodaja teta in mi hvalabogu da mir, ko pride na obisk edino nov katalog prinese.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Če koga zanima se lahko dobimo kje za kakšni dve uri, da vam s prijateljem predstaviva zadevo. Splača se. Je res dobičkonosno, v primerjavi z vložkom je izkupiček res bajen. Pa še eno ali dve kartici dobiš, da potem kupuješ res kvalitetne izdelke v trgovini nekje daleč stran.
Mene zanima! Pogoj je, da častiš pijačo za te dve uri....
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
mrezni marketing ni piramida.

Je pa zadeva taka da so marze tok velke da se pokrijejo vsi v verigi.

Piramida je ponzi shema
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.121
48
48
122
Sem ravno razmisljal o tej temi, ker ne vem ali naj enega zaposlenega v policiji nateram v k.. ker prodaja to mulariji, ki ima ocitno cisto oprane mozgane. Bom naslednjic poskusal posneti predstavitev.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
mrezni marketing ni piramida.

Je pa zadeva taka da so marze tok velke da se pokrijejo vsi v verigi.

Piramida je ponzi shema

Mrezni marketing je ze po definiciji piramida.... ustvarjen "prihodek" ne temelji na aktivnosti prodajalca ampak predvsem tistih pod njim.

Zaradi tega je potrebnoo veliko tistih spodaj (downline) oziroma piramida. Eden od nazivov za MLM je tudi "pyramid selling" ampak to ni piramida
bonk.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Naj kakšen ekonomist razloži enostavni princip delovanja mrežnega marketinga (ne razno razne piramide).
Kje se "sproducira" fond denarja, s katerim se nagrajuje zastopnike na različnih nivojih? Ali ta zadeva pride od vedno novih strank, ki vstopajo in vplačajo provizijo (v tem primeru je zadeve konec, ko zmanjka novih strank)?
Ali pa je zadaj nekakšen drugačen poslovni model? Ker nekako ne razumem vseh teh zastopnikov, ki prodajajo različne storitve in produkte, pa ne dajejo povdarka na samem produktu, ampak izključno na graditvi mreže.

Denar se generira tako da imas napihnjen "proizvod". Napihnjen del cene je tvoja "vstopnica". Sam proizvod v bistvu ni vazen ali potreben. Mora pa obstajati da je zadeva legalna. Ali je to 50 paketov sampona ali "komplet knjig za izobrazevanje" je pa cisto vseeno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Če koga zanima se lahko dobimo kje za kakšni dve uri, da vam s prijateljem predstaviva zadevo. Splača se. Je res dobičkonosno, v primerjavi z vložkom je izkupiček res bajen. Pa še eno ali dve kartici dobiš, da potem kupuješ res kvalitetne izdelke v trgovini nekje daleč stran.
Mene zanima! Pogoj je, da častiš pijačo za te dve uri....
wink-1.gif

Ta mesc ne more......ma skos teambuildinge na sporedu
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Jaz pa poznam eno, ki pozna enga k vsak torek dobi 1500 Eur od Lyoness. Ji je pokazal izpisek. Baje.
smile-1.gif

Ok, resno, kam spada to pol. Mrezni, piramida, ponzi, kdaj bo slo v [cenzura]?